VERSION - en to sl_SI translation catalogue (235 entries)

en: 10800 blocks (cca 24 hours)
sl_SI: 10800 blokov (cca 24 ur)

en: 10800 blocks (unpaid order expires in cca 24 hours)
sl_SI: 10800 blokov (neplačana naročila potečejo v cca 24 h)

en: 110 blocks (cca 15 min)
sl_SI: 110 blokov (cca 15 min)

en: 110 blocks (unpaid order expires in cca 15 min)
sl_SI: 110 blokov (neplačana naročila potečejo v cca 15 min)

en: 151200 blocks (cca 2 weeks)
sl_SI: 151200 blokov (cca 2 tedna)

en: 151200 blocks (unpaid order expires in cca 2 weeks)
sl_SI: 151200 blokov (neplačana naročila potečejo v cca 2 tednih)

en: 1800 blocks (cca 4 hours)
sl_SI: 1800 blokov (cca 4 ure)

en: 1800 blocks (unpaid order expires in cca 4 hours)
sl_SI: 1800 blokov (neplačana naročila potečejo v cca 4 h)

en: 225 blocks (cca 30 min)
sl_SI: 225 blokov (cca 30 min)

en: 225 blocks (unpaid order expires in cca 30 min)
sl_SI: 225 blokov (neplačana naročila potečejo v cca 30 min)

en: 324000 blocks (cca 1 month)
sl_SI: 324000 blokov (cca 1 mesec)

en: 324000 blocks (unpaid order expires in cca 1 month)
sl_SI: 324000 blokov (neplačana naročila potečejo v cca 1 mesecu)

en: 3600 blocks (cca 8 hours)
sl_SI: 3600 blokov (cca 8 ur)

en: 3600 blocks (unpaid order expires in cca 8 hours)
sl_SI: 3600 blokov (neplačana naročila potečejo v cca 8 h)

en: 450 blocks (cca 60 min)
sl_SI: 450 blokov (cca 60 min)

en: 450 blocks (unpaid order expires in cca 60 min)
sl_SI: 450 blokov (neplačana naročila potečejo v cca 60 min)

en: 5400 blocks (cca 12 hours)
sl_SI: 5400 blokov (cca 12 ur)

en: 5400 blocks (unpaid order expires in cca 12 hours)
sl_SI: 5400 blokov (neplačana naročila potečejo v cca 12 h)

en: 75600 blocks (cca 7 days)
sl_SI: 75600 blokov (cca 7 dni)

en: 75600 blocks (unpaid order expires in cca 7 days)
sl_SI: 75600 blokov (neplačana naročila potečejo v cca 7 dneh)

en: 900 blocks (cca 2 hours)
sl_SI: 900 blokov (cca 2 uri)

en: 900 blocks (unpaid order expires in cca 2 hours)
sl_SI: 900 blokov (neplačana naročila potečejo v cca 2 h)

en: ARK Blockchain Explorer
sl_SI: Raziskovalec ARK blokovne verige

en: ARK Blockchain Information
sl_SI: Informacije o ARK blokovni verigi

en: ARK Community Fund
sl_SI: ARK skupnostni sklad

en: ARK Conversion
sl_SI: Pretvorba v ARK

en: ARK News Sources
sl_SI: Viri ARK novic

en: ARK Node Address
sl_SI: Naslov ARK vozlišča

en: ARK Official Blog
sl_SI: Uradni ARK blog

en: ARK Official Slack
sl_SI: Uradni ARK Slack

en: ARK Payment
sl_SI: ARK plačilo

en: ARK Total
sl_SI: Skupaj ARK

en: ARK Voting
sl_SI: ARK glasovanje

en: ARK Wallet Address
sl_SI: Naslov ARK denarnice

en: ARK Wallet Guides
sl_SI: Vodič po ARK denarnicah

en: ARK Wallet Setup
sl_SI: Namestitev ARK denarnice

en: ARK block height
sl_SI: ARK blokovna višina

en: ARK information is displayed in a notice consisting of either just order expiry timeout in case of ARK being the store default currency, or cart total in ARK and order expiry timeout in case of other currency being the store default. This setting does not apply to cart checkout page
sl_SI: ARK informacije so prikazane kot obvestilo, ki vsebuje ali zgolj čas poteka naročila v primeru, da je ARK privzeta valuta trgovine, ali pa skupen znesek ter čas poteka naročila v primeru drugih izbranih valut kot privzetih. Nastavitev nima vpliva na prikaz ob zaključku nakupa

en: ARK is a crypto currency that provides users, developers, and startups with innovative blockchain technologies. Its aim is to create an entire ecosystem of linked chains and a virtual spiderweb of endless use-cases that make ARK highly flexible, adaptable, and scalable.
sl_SI: ARK je kripto valuta, ki uporabnikom, razvijalcem in start-upom omogoča izrabo inovativnih tehnologij blokovnih verig . Cilj je ustvaritev celotnega ekosistema povezanih verig in virtualne pajkove mreže primerov uporabe, ki izrabljajo ARK fleksibilnost, prilagodljivost in skalabilnost.

en: ARK is the currently chosen default store currency
sl_SI: ARK je trenutno izbrana privzeta valuta trgovine

en: ARK network unresponsive or unreachable
sl_SI: ARK omrežje neodzivno oziroma nedosegljivo

en: ARK network unresponsive or unreachable.
sl_SI: ARK omrežje neodzivno oziroma nedosegljivo.

en: ARK network unresponsive or unreachable. Payment gateway service currently unavailable.
sl_SI: ARK omrežje neodzivno. ARK način plačila trenutno ni na voljo.

en: ARK order expired at block height:
sl_SI: Naročilo je poteklo pri blokovni višini:

en: ARK order filled at block:
sl_SI: Naročilo plačano pri bloku:

en: ARK transaction check yields no matches. Current block height
sl_SI: Poizvedba po ARK transakciji brez zadetka. Trenutna blokovna višina

en: ARK wallet
sl_SI: ARK denarnica

en: ARK wallet address
sl_SI: Naslov ARK denarnice

en: ARKCommerce ARK currency conversion error.
sl_SI: ARKCommerce napaka pri storitvi ARK valutne menjave.

en: ARKCommerce DARK Mode enabled
sl_SI: ARKCommerce DARK režim delovanja omogočen

en: ARKCommerce FAQ
sl_SI: ARKCommerce pogosta vprašanja

en: ARKCommerce Information
sl_SI: ARKCommerce informacijah

en: ARKCommerce Manual TX Check
sl_SI: ARKCommerce ročno preverjanje transakcij

en: ARKCommerce Order
sl_SI: ARKCommerce naročilo

en: ARKCommerce Order Expired
sl_SI: ARKCommerce naročilo poteklo

en: ARKCommerce Order Filled
sl_SI: ARKCommerce naročilo plačano

en: ARKCommerce Order Placed
sl_SI: ARKCommerce naročilo podano

en: ARKCommerce Preferences
sl_SI: ARKCommerce Preference

en: ARKCommerce is a payment gateway that provides crypto currency payment services for WooCommerce store operators on WordPress platform by utilizing the ARK blockchain. Fully based on open source code and architecture, ARKCommerce aims to provide the necessary e-commerce infrastructure with the goal of wider market acceptance for ARK by both customers and merchants. Online merchants struggle with risk-free and timely digital product delivery via established fiat currency payment intermediaries. This makes for a particularly suitable use case for crypto currency payments that happen in trustless, straightforward, and automated fashion.
sl_SI: ARKCommerce je način plačila, ki je na voljo WooCommerce spletnim trgovinam na WordPress platformi ter temelji na izrabi ARK blokovne verige. V celoti sloni na odprti kodi in arhitekturi, pri čemer nudi vso potrebno infrastrukturo, ki cilja na širšo tržno uveljavitev kripto valute ARK tako pri strankah kakor tudi pri trgovcih. Slednji se namreč spopadajo s problemom netvegane in pravočasne dostave digitalnih produktov ob izrabi uveljavljenih posrednikov plačil v tradicionalnih valutah. To dejstvo je primarni gonilnik za izrabo primernih rešitev, temelječih na kripto valutnih plačilih, ki ne terjajo zaupanja, a so obenem enostavna in avtomatizirana.

en: ARKCommerce leverages the versatility, resilience and quickness of the ARK blockchain that features a special field called SmartBridge which enables user input as part of the transaction, whereas 8 second block times facilitate prompt transaction confirmations. All orders placed through ARKCommerce are placed on-hold until repetitive ARK blockchain queries for open orders reveal a transaction for an appropriate amount of ARK and with a correct order reference making a deposit into the monitored ARK wallet address belonging to the store, all without requiring or storing wallet passphrases.
sl_SI: Rešitev ARKCommerce izrablja vsestranskost, trdoživost in hitrost ARK blokovne verige, ki premore posebno polje po imenu SmartBridge, ki omogoča vključitev uporabniških vnosov kot temeljnih delov transakcije, medtem ko 8-sekundni blokovni časi zagotavljajo hitro potrjevanje transakcij. Vsa naročila, podana s pomočjo ARKCommerce načina plačila so na čakanju vse dokler se poizvedbe v ARK blokovni verigi ne izidejo z odkritjem ustrezne transakcije, ki vsebuje primeren znesek in sklic ter je izvedena v nadzorovano ARK denarnico, ki pripada trgovini, pri čemer ne zahteva niti ne hrani kakršnihkoli gesel denarnic.

en: ARKCommerce open order queue full.
sl_SI: ARKCommerce čakalna vrsta ARK plačil polna.

en: ARKCommerce operational
sl_SI: ARKCommerce obratuje

en: ARKCommerce payment gateway disabled
sl_SI: ARKCommerce način plačila onemogočen

en: ARKCommerce payment gateway enabled
sl_SI: ARKCommerce način plačila omogočen

en: ARKCommerce requires deactivation and reactivation to upgrade properly and resume operation.
sl_SI: ARKCommerce terja deaktivacino in ponovno aktivacijo za izvedbo pravilne nadgradnje ter normalnega delovanja.

en: About ARK
sl_SI: O ARK

en: About ARKCommerce
sl_SI: O ARKCommerce

en: Address
sl_SI: Naslov

en: Amount
sl_SI: Znesek

en: Automatic exchange rate
sl_SI: Samodejno menjalno razmerje

en: Automatic exchange rate with multiplication
sl_SI: Samodejno menjalno razmerje z množilnim faktorjem

en: Awaiting initial ARK transaction check for the order. Current block height
sl_SI: Čakanje na začetno poizvedbo po ARK transakciji naročila. Trenutna blokovna višina

en: Balance
sl_SI: stanje

en: Because none of the exchanges allow users to enter anything into the SmartBridge field, whereas this store necessitates order number reference entry that enables automatic transaction discovery and order processing by the system.
sl_SI: Ker nobena izmed borz uporabnikom ne omogoča kakršnegakoli vnosa v SmartBridge polje, medtem ko sistem v uporabi trgovine terja vnos sklica številke naročila, kar omogoča samodejno odkrivanje transakcij in obdelavo naročil.

en: Biminutely
sl_SI: Dvominutno

en: Biz_Classic ARK Community Faucet
sl_SI: Biz_classic skupnostna ARK pipa

en: Both automatic exchange rate synchronization and transaction verification queries depend on "WP-Cron" task being triggered as regularly as possible, therefore in case this store is low-traffic (i.e. does not get hits every minute) it is highly recommended to implement "Hard Cron" solution to ensure proper scheduled task execution. A general guide on how to do so in two steps is found below, however your specific permissions and allowed methods may depend on your hosting provider so refer to them for assistance in case there are difficulties.
sl_SI: Tako samodejna sinhronizacija menjalnega razmerja kot poizvedbe, namenjene preverjanju transakcij, se zanašata na karseda redno proženje  "WP-Cron" opravila, zato je v primeru, da ima ta spletna trgovina nizek spletni promet, priporočena vpeljava "Hard Cron" rešitve, ki zagotavlja pravilno izvajanje rednih opravil. Splošen vodič kako to uveljaviti v dveh korakih se nahaja spodaj, ampak izvedba je odvisna od konkretnih pooblastil in dovoljenih metod s strani vašega ponudnika gostovanja, zato se obrnite nanj za pomoč v primeru težav.

en: Click on the button "Save changes" to apply the changes effective immediately.
sl_SI: Kliknite na gumb "Shrani spremembe" za takojšnjo uveljavitev sprememb.

en: Connection Encryption
sl_SI: Šifrirana povezava

en: Convert
sl_SI: Pretvori

en: Currency Converter
sl_SI: Valutna pretvorba

en: Current block height
sl_SI: Trenutna blokovna višina

en: Current market exchange rate
sl_SI: Trenutno tržno menjalno razmerje

en: Current store exchange rate
sl_SI: Trenutno menjalno razmerje trgovine

en: Currently selected store currency does not have its fixed exchange rate defined, please do so in
sl_SI: Trenutno izbrana valuta trgovine nima opredeljenega fiksnega menjalnega razmerja, prosimo storite to na strani

en: Currently selected store currency exchange rate multiplier has not been defined, please do so in
sl_SI: Množilni faktor menjalnega razmerja trenutno izbrane valute trgovine ni nastavljen, prosimo storite to na strani

en: Currently selected store currency is not supported in automatic exchange rate mode. Please switch to the fixed exchange rate in
sl_SI: Trenutno izbrana valuta trgovine ni podprta v načinu samodejne sinhronizacije menjalnega tečaja. Prosimo spremenite način na fiksen menjalni tečaj na strani

en: Customer Information
sl_SI: Navodila stranki

en: DARK Mode (sandbox)
sl_SI: DARK režim delovanja (testni)

en: DARK Mode is for testing purposes only; when it is enabled, ARKCommerce connects to the ARK Devnet blockchain and uses the supplied DARK wallet address.
sl_SI: DARK režim delovanja je namenjen izključno testiranju; kadar je omogočen, se ARKCommerce povezuje na ARK Devnet blokovno verigo in uporablja naslov DARK denarnice.

en: DARK Node Address
sl_SI: Naslov DARK vozlišča

en: DARK Paper Wallet Generator (automatically dispenses free DARK tokens)
sl_SI: Generator DARK papirnatih denarnic (samodejno deponira brezplačne DARK žetone)

en: DARK Wallet Address
sl_SI: Naslov DARK denarnice

en: Desktop Wallet
sl_SI: namizna denarnica

en: Display ARK information on cart page
sl_SI: Prikaz ARK informacij v nakupovalnem vozičku

en: Display dual prices side by side in chosen default store currency and ARK
sl_SI: Hkraten prikaz cen v izbrani privzeti valuti trgovine in ARK

en: Donate ARK
sl_SI: ARK donacija

en: Edit the crontab with the following command
sl_SI: Uredite crontab s pomočjo naslednjega ukaza

en: Email Notifications
sl_SI: E-poštna obvestila

en: Enable ARK Payments
sl_SI: Omogoči ARK plačila

en: Enable DARK Mode (for testing purposes only)
sl_SI: Omogoči DARK režim delovanja (namenjen zgolj testiranju)

en: Enable/Disable
sl_SI: Omogoči/Onemogoči

en: Error in ARK Address formatting.
sl_SI: Napaka pri vnosu ARK naslova.

en: Error in DARK Address formatting.
sl_SI: Napaka pri vnosu DARK naslova.

en: Error: ARK currency conversion service unresponsive, please try again later.
sl_SI: Napaka: ARK storitev valutne menjave neodzivna, prosimo poskusite znova kasneje.

en: Error: ARK network unresponsive, please try again later.
sl_SI: Napaka: ARK omrežje neodzivno oziroma nedosegljivo, prosimo poskusite znova kasneje.

en: Error: ARK payment gateway order queue full, please try again later.
sl_SI: Napaka: polna čakalna vrsta ARK plačil, prosimo poskusite znova kasneje.

en: Exchange Rate
sl_SI: Menjalno razmerje

en: Exchange Rate Settings
sl_SI: Nastavitve menjalnega razmerja

en: Expired
sl_SI: poteklo

en: Expiry Block
sl_SI: Blok poteka

en: FTP or SSH into your web host, edit "wp-config.php" file which usually resides under "htdocs" folder and place the following code under the first "define" line
sl_SI: Vpišite se v gostitelja spletne strani preko FTP ali SSH, odprite "wp-config.php" datoteko, ki se po navadi nahaja v "htdocs" mapi, ter vstavite spodnjo vrstico kode pod prvo "define" vrstico

en: Filled
sl_SI: plačano

en: Fixed exchange rate
sl_SI: Fiksno menjalno razmerje

en: Free ARK
sl_SI: Brezplačen ARK

en: Free DARK
sl_SI: Brezplačen DARK

en: Frequenty Asked Questions
sl_SI: Pogosta vprašanja

en: Hard Cron Quick Guide
sl_SI: Hitri vodič po Hard Cron

en: Hooking WP-Cron Into the System Task Scheduler
sl_SI: Povezovanje WP-Cron s sistemskim upraviteljem opravil

en: How do I carry out an ARK transaction?
sl_SI: Kako izvedem ARK transakcijo?

en: Https encrypted/http unencrypted ARK/DARK Node Communication
sl_SI: Https šifrirana/http nešifrirana komunikacija z API-jem ARK/DARK vozlišča

en: I paid for my order and got no response!
sl_SI: Naročilo je plačano, a ni odziva!

en: IP address or the hostname of an ARK Devnet node used to query the blockchain. If port is left out, the plugin uses either 443 for https or 80 for http connections. For directly accessible nodes the default port is 4002 and without https encryption.
sl_SI: IP naslov oziroma ime gostitelja ARK Mainnet vozlišča za izvajanje poizvedb na blokovni verigi. V kolikor vrata niso navedena, bodo v uporabi vrata 443 za https oziroma vrata 80 za http povezave. Za neposredno dostopna vozlišča so privzeta vrata 4001 in brez šifrirane povezave.

en: IP address or the hostname of an ARK Mainnet node used to query the blockchain. If port is left out, the plugin uses either 443 for https or 80 for http connections. For directly accessible nodes the default port is 4001 and without https encryption.
sl_SI: IP naslov oziroma ime gostitelja ARK Mainnet vozlišča za izvajanje poizvedb na blokovni verigi. V kolikor vrata niso navedena, bodo v uporabi vrata 443 za https oziroma vrata 80 za http povezave. Za neposredno dostopna vozlišča so privzeta vrata 4001 in brez šifrirane povezave.

en: If you enjoy using <b>ARKCommerce</b> please leave us a %s rating on %s.
sl_SI: V kolikor vam ustreza <b>ARKCommerce</b> prosimo pustite %s oceno na %s.

en: Ignored if ARK is the chosen default store currency. Automatic exchange rate for supported currencies sourced through periodic updates from coinmarketcap.com. Unsupported currencies only allow for a fixed exchange rate
sl_SI: Se ne upošteva v kolikor je ARK izbrana privzeta valuta trgovine. Samodejno ugotavljanje menjalnega razmerja za podprte valute se izvaja s pomočjo rednih poizvedb do coinmarketcap.com. Nepodprte valute dovoljujejo zgolj uporabo fiksnega menjalnega razmerja

en: In a sea of carbon copies among crypto currencies, ARK stands out for providing the users, developers, and startups with innovative blockchain technologies aiming to create an entire ecosystem of linked chains and a virtual spiderweb of endless use-cases that make it highly flexible, adaptable, and scalable. Having launched in late March 2017, it has gained many supporters for its DPoS (Delegated Proof of Stake) blockchain securing mechanism as a green alternative to traditional PoW (Proof of Work) cryto currencies, one that enables much faster and less expensive execution of transactions, and one that lends itself well to processing automation. A big win for ARK is its inherent system of governance through user voting with their wallet balances for delegates where the best of them get rewarded with loyalty, longevity, and profit sharing whereas bad actors or low-performance delegates eventually get kicked out of the top 51 forging delegates. These are the only ones that actually "mine" ARK blockchain, receive transaction fees, and reap the rewards (2 ARK per block) stemming from it. As a currency, ARK features a modest inflation rate which makes it suitable as a long-term hold.
sl_SI: V kopici klonov med kriptovalutami ARK izstopa kot izjema - takšna, ki uporabnikom, razvijalcem in start-upom omogoča izrabo inovativnih tehnologij blokovnih verig . Cilj projekta je ustvaritev celotnega ekosistema medsebojno povezanih verig in virtualno pajkovo mrežo primerov uporabe, ki izrabljajo ARK fleksibilnost, prilagodljivost in skalabilnost. ARK je bil splavljen v marcu 2017 in doslej je uspel pridobiti mnogo podpornikov zavoljo lastnega DPoS (Delegated Proof of Stake, delegirana potrditev deleža) mehanizma za zagotavljanje verodostojnosti omrežja. To je namreč zelena alternativa uveljavljenemu PoW (Proof of Work, potrditev dela) pristopu, saj omogoča precej hitrejšo in učinkovitejšo izvedbo transakcij ter se ponuja kot platforma, nadvse primerna za procesno avtomatiacijo. Velik plus pri ARK-u je tudi vgrajen sistem upravljanja sistema s pomočjo glasovanja delegatov uporabnikov, ki to počnejo z vsebino svojih denarnic, pri čemer so najboljši nagrajeni z zvestobo, trajnostjo in delitvijo dobička, medtem ko se manj primerni naposled znajdejo izven prvih 51 delegatov kovačev. Slednji so namreč tisti, ki dejansko "rudarijo" ARK blokovno verigo, prejemajo transakcijske provizije in uživajo nagrado (2 ARK na blok), ki iz tega izhaja. Kot valuta se ARK odlikuje z nizko stopnjo inflacije, torej je primeren kot dolgoročna naložba.

en: Incorrect entry, please review the failed setting change and retry.
sl_SI: Nepravilen vnos, prosimo preverite neuspelo spremembo nastavitev in poskusite znova.

en: Information
sl_SI: Informacije

en: Instructions that will be added to the thank you page and emails
sl_SI: Navodilo, ki bo dodano k zahvalni strani in e-poštnim sporočilom

en: It is highly recommended turning on "Hard Cron" scheduled task operation. Guides are found in
sl_SI: Priporočljiva je izraba "Hard Cron" izvajanja rednih opravil. Vodiča sta na voljo na strani

en: Latest 10 ARK Transactions
sl_SI: Poslednjih 10 ARK transakcij

en: Latest 10 ARKCommerce Orders
sl_SI: Poslednjih 10 ARKCommerce naročil

en: Latest 10 Transactions
sl_SI: Poslednjih 10 ARK transakcij

en: Latest ARK transactions
sl_SI: Poslednje ARK transakcije

en: Latest Orders via ARKCommerce
sl_SI: Poslednja ARKCommerce naročila

en: Ledger Nano S Hardware Wallet Guide
sl_SI: Vodič po Ledger Nano S strojni denarnici

en: Log into cPanel > Advanced > Cron Jobs > Add New > Set the interval to 1 minute by using the string below; in case your hosting provider offers only longer intervals, pick the shortest one but be aware that such a setup is suboptimal
sl_SI: Vpišite se v cPanel > Advanced > Cron Jobs > Add New in nastavite interval na 1 minuto tako, da vnesete spodnji niz; v kolikor vaš ponudnik gostovanja nudi le daljše intervale, izberite najkrajšega, a zavedajte se, da takšna ureditev ni optimalna

en: Market exchange rate
sl_SI: Tržno menjalno razmerje

en: Minutely
sl_SI: Minutno

en: Mobile Wallet
sl_SI: mobilna denarnica

en: N/A
sl_SI: Ni podatka

en: No incoming transactions found.
sl_SI: Ni najdenih transakcij prilivov.

en: None (order never expires)
sl_SI: Brez (naročila nikoli ne potečejo)

en: Notifications contain additional order information and get sent to the chosen administrator or shop manager user email address on selected order events
sl_SI: Tovrstna obvestila vsebujejo dodatne informacije o naročilih, ki se ob vključenih dogodkih dostavljajo na izbran e-poštni naslov administratorja oziroma upravljavca trgovine

en: Online Wallet
sl_SI: spletna denarnica

en: Open WordPress administration interface at
sl_SI: Odprite WordPress administrativni vmesnik na naslovu

en: Open in Explorer
sl_SI: Prikaz v Raziskovalcu

en: Open the Windows Command Line (CMD.EXE) as Administrator and enter the following command
sl_SI: Odprite Windows ukazno vrstico (CMD.EXE) z Administrativnimi pooblastili in vnesite naslednji ukaz

en: Option 1: Using cPanel
sl_SI: 1. varianta: z uporabo cPanel

en: Option 2: Using Command Line
sl_SI: 2. varianta: z uporabo ukazne vrstice

en: Order Block
sl_SI: Blok naročila

en: Order Expiry
sl_SI: Potek naročila

en: Order ID
sl_SI: Številka naročila

en: Order Status
sl_SI: Stanje naročila

en: Order Total (Ѧ)
sl_SI: Končni znesek (Ѧ)

en: Order expired at block
sl_SI: Naročilo poteklo ob bloku

en: Order filled at block
sl_SI: Naročilo plačano pri bloku

en: Order placed at block
sl_SI: Naročilo podano pri bloku

en: Order total converted to ARK from
sl_SI: Končni znesek pretvorjen v ARK iz

en: Order total originally priced in ARK at
sl_SI: Končni znesek, izvirno naveden v ARK, je

en: Order transaction ID
sl_SI: Identifikator transakcije naročila

en: Pay for your purchase with ARK crypto currency by making a direct transaction to the ARK wallet address of the store.
sl_SI: Plačajte nakup s pomočjo neposrednega nakazila ARK kripto valute v ARK denarnico trgovine.

en: Payment Block
sl_SI: Blok plačila

en: Payment gateway title the customer sees during checkout
sl_SI: Naziv načina plačila, viden stranki ob zaključku nakupa

en: Payment method description the customer sees during checkout
sl_SI: Opis načina plačila, viden stranki ob zaključku nakupa

en: Placed
sl_SI: podano

en: Please carry out the ARK transaction using the supplied data. Be aware of the ARK network fee (0.1 ARK) and do not use an exchange wallet for the transaction.
sl_SI: Prosimo izvršite ARK transakcijo v skladu s priloženimi podatki. Zavedajte se ARK omrežne provizije (0.1 ARK) in ne uporabite borzne denarnice za izvedbo transakcije.

en: Preferences
sl_SI: Preference

en: Quick Guides
sl_SI: Hitri vodiči

en: SSH or connect using Remote Desktop into your web host, edit "wp-config.php" file which usually resides under "htdocs" folder and place the following code under the first "define" line
sl_SI: Vpišite se v gostitelja spletne strani preko SSH ali Remote Desktop povezave, odprite "wp-config.php" datoteko, ki se po navadi nahaja v "htdocs" mapi, ter vstavite spodnjo vrstico kode pod prvo "define" vrstico

en: Save Changes
sl_SI: Shrani spremembe

en: Scroll all the way down and insert the following line
sl_SI: Povsem spodaj vnesite naslednjo vrstico

en: Scroll down and select "Currency" dropdown entry "ARK (Ѧ)", and enter "8" into "Number of decimals" field.
sl_SI: V Splošnih nastavitvah WooCommerce spodaj pod "Možnosti valute", "Valuta" izberite vnos "ARK (Ѧ)", ter vnesite "8" v polje "Število decimalk".

en: Sender
sl_SI: Pošiljatelj

en: Set ARK as Default Currency
sl_SI: Nastavitev ARK kot privzete valute

en: Settings
sl_SI: Nastavitve

en: Step 1
sl_SI: 1. korak

en: Step 2
sl_SI: 2. korak

en: Step 2A (Linux)
sl_SI: 2A korak (Linux)

en: Step 2B (Windows)
sl_SI: 2B korak (Windows)

en: Step 3
sl_SI: 3. korak

en: Step 3A
sl_SI: 3A korak

en: Store Wallet
sl_SI: Denarnica trgovine

en: Store exchange rate
sl_SI: Menjalno razmerje trgovine

en: Thank you for choosing ARKCommerce
sl_SI: Hvala, ker ste izbrali ARKCommerce

en: Thank you for choosing ARKCommerce. This project was supported by Ark Community Fund
sl_SI: Hvala, ker ste izbrali ARKCommerce. Projekt je bil podprt s strani Ark Community Fund

en: The ARK wallet address to be used for payments to his store.
sl_SI: Navedena ARK denarnica je v uporabi za prejem plačil trgovine.

en: The DARK wallet address to be used for payment testing in DARK Mode.
sl_SI: Navedena DARK denarnica je v uporabi za prejem testnih plačil trgovine v DARK režimu delovanja.

en: The order does not expire.
sl_SI: Naročilo ne poteče.

en: The order number
sl_SI: Številka naročila

en: The roadmap for future development is very ambitious for the steadily growing and capable team behind it intends to incorporate various features like ArkVM (Virtual Machine) such as the one found in Ethereum, as well as coming integrations of IPFS (Interplanetary File System) and IPDB (Interplanetary Database) transactions, push-button deployable blockchains, a distributed token exchange, and so on. From this standpoint, ARK is poised to become one of the top contenders for crypto currency throne in the future. The user base and the development ecosystem that has sprung up around ARK is truly fruitful and dedicated, which makes the success of the entire project that much more likely.
sl_SI: Razvojni načrt rastoče in sposobne ARK ekipe glede prihodnjega razvoja je zelo ambiciozen, saj kani ponuditi raznovrstne storitve, kot so Ethereumu podoben ArkVM (Virtual Machine, navidezni stroj), pa tudi integracije IPFS (Interplanetary File System) in IPDB (Interplanetary Database) v transakcije, postavitev blokovnih verig na gumb, decentralizirano borzo žetonov itd. Iz tega gledišča ARK obeta veliko in utegne postati eden izmed najkonkurenčnejših kandidatov, ki v prihodnje ciljajo na zasedbo prestola blokovnih verig. Uporabniška baza in razvojni ekosistem, ki sta zrasla okoli ARK, sta resnično plodna in predana nalogi, kar prinaša veliko verjetnost končnega uspeha celotnega projekta.

en: The store can set up an order expiry period within which customers must execute the ARK payment transaction for their orders, otherwise they get cancelled. This feature serves as a risk management mechanism protecting against crypto currency market volatility.
sl_SI: Trgovina lahko nastavi obdobje poteka naročila, znotraj katerega morajo stranke izvršiti ARK transakcijo za plačilo svojega naročila, sicer se slednje prekliče. Ta funkcija služi kot mehanizem upravljanja s tveganjem pred spremembami na kripto valutnem trgu.

en: The store originally prices items in fiat currency and uses automatic exchange rate synchronisation that executes biminutely updates and applies the updated exchange rate on page loads. This makes their conversion into ARK prices reflect exchange rate changes.
sl_SI: Upravljalec trgovine opredeljuje cenitve izdelkov v fiat valuti in izrablja samodejno sinhronizacijo menjalnega razmerja, ki se posodablja vsaki dve minuti, ter uveljavi spremembo ob vsakem prikazu strani. Iz tega razloga se vsakič ob pretvorbi v ARK odražajo te spremembe v ceni.

en: There may be an error storeside that caused automatic order transaction discovery and order processing to fail. Do not hesitate to request assistance via store support channel with your Transaction ID so they are able to manually verify the payment.
sl_SI: Morebiti je prišlo do napake na strani trgovine, kar je onemogočilo samodejno odkrivanje transakcije in uspešno obdelavo naročila. Ne oklevajte z zahtevo po kanalu podpore trgovca, ki bo ročno preveril vaše plačilo, potrebujete le identifikator transakcije.

en: This WooCommerce order status is now cancelled
sl_SI: Stanje tega WooCommerce naročila je sedaj preklicano

en: This WooCommerce order status is now complete. The button below links to the ARK Blockchain Explorer web application displaying the details of this transaction
sl_SI: Stanje tega WooCommerce naročila je sedaj zaključeno. Spodnji gumb vsebuje povezavo do spletne aplikacije raziskovalca ARK blokovne verige, kjer so vidne podrobnosti transakcije

en: This WooCommerce order status is now on hold and ARK blockchain is currently being queried for a customer transaction fulfilling it. As soon as such a transaction is detected the order status will change to complete
sl_SI: Stanje tega WooCoomerce naročila je sedaj na čakanju medtem, ko se izvajajo poizvedbe ARK blokovne verige v iskanju ustrezne transakcije stranke. Takoj, ko bo takšna transakcija odkrita, bo stanje naročila spremenjeno v zaključeno

en: This order does not expire
sl_SI: Naročilo ne poteče

en: This order expires at block
sl_SI: Naročilo poteče ob bloku

en: This order expires at block height:
sl_SI: Naročilo poteče pri blokovni višini:

en: Timeframe within which the customer must carry out the ARK transaction or the order gets automatically cancelled
sl_SI: Časovni okvir, znotraj katerega mora stranka izvesti ARK transakcijo, sicer se naročilo samodejno prekliče

en: Title:
sl_SI: Naziv:

en: Total
sl_SI: Skupaj

en: Transaction
sl_SI: Transakcija

en: Transaction ID
sl_SI: Identifikator transakcije

en: Turn on ARKCommerce payment gateway to offer it to customers on checkout.
sl_SI: Vklopite ARKCommerce in na voljo bo strankam ob zaključku nakupa.

en: Turn on https encrypted communication with ARK/DARK Node API.
sl_SI: Vklop https šifrirane povezave pri komunikaciji s API-jem ARK/DARK vozlišča.

en: Unable to determine the exchange rate
sl_SI: Ni moč ugotoviti menjalnega razmerja

en: Use the ARK Online or ARK Desktop or ARK Mobile wallets to do so. When making a transaction simply follow the instructions provided both upon order placement and inside the order confirmation email. They include store wallet address, SmartBridge reference and the amount total.
sl_SI: Uporabite ARK spletno, namizno, ali mobilno denarnico za izvedbo, pri čemer sledite navodilom, ki so vidna tako pri podaji naročila kot tudi znotraj e-poštnega potrdila naročila. Obsegajo naslov denarnice trgovine, SmartBridge sklic in končni znesek.

en: Useful External Links
sl_SI: Koristne zunanje povezave

en: Website
sl_SI: spletna stran

en: What is ARK?
sl_SI: Kaj je ARK?

en: What is order expiry?
sl_SI: Kaj je potek naročila?

en: Whenever an order is filled via ARKCommerce payment gateway
sl_SI: Kadar je plačano naročilo, podano preko ARKCommerce načina plačila

en: Whenever an order is placed via ARKCommerce payment gateway
sl_SI: Kadar je podano naročilo preko ARKCommerce načina plačila

en: Whenever an order made via ARKCommerce payment gateway has expired
sl_SI: Kadar je poteklo naročilo, podano preko ARKCommerce načina plačila

en: Why are ARK prices changing?
sl_SI: Zakaj se ARK cene spreminjajo?

en: Why mustn't I use an exchange wallet?
sl_SI: Zakaj ne smem uporabiti borzne denarnice?

en: WordPress Cron Information
sl_SI: Informacije o WordPress Cron

en: Your preferences have been saved.
sl_SI: Vaše preference so bile shranjene.

en: and select
sl_SI: in izberite

en: at the following exchange rate
sl_SI: po naslednjem menjalnem razmerju

en: balance
sl_SI: stanje

en: e.g. 1.01 multiplier is 1 percent over market rate
sl_SI: npr. 1.01 faktor pomeni 1 procent nad tržnim razmerjem

en: has been paid in full to store wallet address
sl_SI: je bila v celoti plačana na naslov denarnice trgovine

en: has been placed
sl_SI: je bilo podano

en: has expired
sl_SI: je poteklo

en: opens in ARK blockchain explorer application
sl_SI: odpre v aplikaciji raziskovalca ARK blokovne verige

en: opens in the official ARK blockchain explorer application
sl_SI: odpre v aplikaciji raziskovalca ARK blokovne verige

en: payment gateway plugin is currently not enabled. Please configure and enable it or deactivate ARKCommerce.
sl_SI: vtičnik je trenutno onemogočen. Prosimo naj ga nastavite in omogočite, ali pa deaktivirajte ARKCommerce.

en: per ARK
sl_SI: na ARK

en: requires your attention for a functioning DARK Mode setup. Please enter a valid DARK Wallet Address or disable DARK Mode.
sl_SI: terja vašo pozornost za pravilno delovanje, prosimo vnesite veljaven naslov DARK denarnice ali onemogočite DARK režim.

en: requires your attention for a functioning setup. Please enter a valid ARK Wallet Address or disable ARKCommerce.
sl_SI: terja vašo pozornost za pravilno nastavljeno delovanje. Prosimo vnesite veljaven naslov ARK denarnice ali onemogočite ARKCommerce.

en: with order total
sl_SI: s končnim zneskom
