AnsPress v1.0 PR9 - en to ar translation catalogue (272 entries)

en: %s %s about %s ago
ar: %s %s من حوالىt %s مضت

en: %s activated successfully.
ar: تفعيل بنجاح

en: %s disabled successfully.
ar: %sتم الغاء التفعيل بنجاح

en: %s people favorited this question
ar: %s عضو قام بتفضيل الاستشاره

en: %s's activity
ar: الاكتيفيتي الخاصه ب %s

en: %s's profile
ar:  الشخصي %s ملف

en: &laquo; Previous
ar: السابق &laquo;

en: &larr; Older Comments
ar: &larr; التعليقات الاقدم

en: -- No description --
ar: لا يوجد وصف

en: 1 Comment | %d Comments
ar[0]: تعليق
ar[1]: تعليقان
ar[2]: تعليقات
ar[3]: تعليقات
ar[4]: تعليقات
ar[5]: تعليقات

en: 1 Question | %s Questions
ar[0]: استشاره
ar[1]: استشاراتان
ar[2]: استشارات
ar[3]: استشارات
ar[4]: استشارات
ar[5]: استشارات

en: <span class="when">answered about %s ago</span>
ar: <span class="when">تمت الاجابه من حوالى  %s مضت</span>

en: <span>1 Answer</span> | <span>%d Answers</span>
ar[0]: <span>n==0 لاتوجد اجابهr</span>
ar[1]: <span>n==1 جابه واحده</span>
ar[2]: <span>n==2 اجابتانr</span>
ar[3]: <span>n%100>=3 اجابات</span>
ar[4]: <span>n%100<=10 اجابات</span>
ar[5]: <span>n%100>=11 اجابات</span>

en: About
ar: تاريخ الادويه الخاصه بك او الامراض

en: About me
ar: عنى

en: About you
ar: تاريخ الادويه و الامراض و الحساسيه

en: Account
ar: حسابك

en: Activate
ar: تفعيل

en: Add comment
ar: اضف تعليق

en: Add to favorite list
ar: اضف الى قائمه المفضله

en: Added question to your favorite list
ar: اضف الاستشاره الى قائمه المفضله

en: Adding question to your favorites
ar: اضافه الاستشاره الى قائمه المفضله

en: All Answers
ar: كل الاجابات

en: All Label
ar: كل الملصقات

en: All Questions
ar: كل الاستشارات

en: AnsPress Role
ar: القوانين

en: Answer deleted successfully.
ar: تم مسح الاجابه بنجاح

en: Answer is accepted
ar: الاجابه مقبوله

en: Answer not submitted, please check the form fields.
ar: الاجابه لم تصل ,من فضلك تاكد من المحتويات

en: Answer not updated, please check the form fields.
ar: الاجابه لم تحدث ,من فضلك تاكد من المحتويات

en: Answer submitted successfully!
ar: تمت اضافه الاجابه بنجاح

en: Answer updated successfully
ar: تم تحديث الاجابه بنجاح

en: Answers posted by %s
ar: تمت الاجابه بواسطه %s

en: Are you sure? It cannot be undone!
ar: هل انت متاكد لا يمكن التراجع فى هذه الخطوه

en: Ask
ar: ابعت استشاره

en: Ask Question
ar: ابعت استشاره

en: Ask question
ar: ابعت استشاره

en: Asked by %s
ar: تم الاستشاره بواسطه  %s

en: Avatar uploaded successfully.
ar: صورتك الشخصيه تم رفعها بنجاح

en: Categories
ar: التصنيفات

en: Categories are disabled
ar: التصنيفاء مقفله من قبل الاداره

en: Category: %s
ar: التصنيفات :%s

en: Click here to login if you already have an account on this site.
ar: اضغط هنا للدخول اذا كان لديك ملف فى الموقع بالفعل

en: Click here to signup if you do not have an account on this site.
ar: اضغط هنا للتسجيل فى الموقع

en: Close
ar: اقفال

en: Comment
ar: تعليق

en: Comment deleted successfully
ar: تم المسح

en: Comment navigation
ar: تصفح التعليقات

en: Comment not updated, please retry
ar: لم يتم التحديث حاول تانى من فضلك

en: Comment submitted successfully
ar: تمت الاجابه بنجاح

en: Comment updated successfully
ar: تم تعديل الاجابه بنجاح

en: Contact Information
ar: معلومات الاتصال بك

en: Cover uploaded successfully.
ar: تم رفع صوره الكوفر الخاص بك بنجاح

en: Create tag
ar: انش وسم جديد

en: Deactivate
ar: الغاء التفعيل

en: Delete this badge
ar: امسح البادج

en: Deleting comment
ar: مسح التعليق

en: Deleting message
ar: مسح الرساله

en: Description
ar: الوصف

en: Description of tag.
ar: وصف الوسم

en: Discussion
ar: المحادثات

en: Display Name
ar: الاسم الى عاوزه يظهر لباقى الاعضاء

en: Down vote this post
ar: تقيم سلبي

en: Edit Answer
ar: تعديل الاجابه

en: Edit Label
ar: تعديل الملصق

en: Edit Profile
ar: تعديل الملف الشخصي

en: Edit answer
ar: تعديل الاجابه

en: Edit question
ar: تعديل الاستشاره

en: Edit this question
ar: تعديل الاستشاره

en: Edit your "about me" section
ar: تعديل عنى

en: Edit your account information
ar: تعديل المعلومات الخاصه بي

en: Edit your profile
ar: تعديل ملفك الشخصي

en: Editor
ar: محرر

en: Email
ar: البريد الالكترونى

en: Email already in use
ar: البريد الالكترونى مستخدم من قبل

en: Enter tag
ar: ادخل وسم

en: Enter your password
ar: ادخل كلمه السر

en: Enter your username
ar: ادخل اسم المستخدم

en: Event
ar: الحدث

en: Failed to process this action
ar: فشل اعد المحاوله

en: Failed to save profile.
ar: تم فشل حفظ ملفك الشخصي

en: Failed to update, please check form.
ar: تم فشل التحديث تاكد من التعديلات

en: Favorites
ar: المفضله

en: Favorites questions of %s
ar: الاستشارات المفضله ل %s

en: Featured post
ar: موضوع مهم

en: First name
ar: الاسم الاول

en: Flag
ar: التبليغ

en: Flag post
ar: تبليغ عن الاستشاره

en: Flag this post
ar: بلغ غن الموضوع

en: Follow
ar: تابع

en: Follow %s
ar: تابع %s

en: Followers
ar: المتابعين

en: Following
ar: متابع

en: Form loaded.
ar: تم التحميل

en: Hello!,<br /><br /> A new answer is posted by %s <br />
ar: مرحبا!,<br /><br /> اجابه جيده مضافع من %s <br />

en: History
ar: السجل

en: I am flagging this post because
ar: لقد قمت بالتبليغ لسبب

en: Label
ar: نوع السؤال

en: Last activity
ar: اخر نشاط

en: Last name
ar: اللقب او الجد

en: Loading
ar: تحميل برجاء الانتظار

en: Loading comment form
ar: تحميل التعليقات

en: Loading conversation
ar: تحميل المحادثات

en: Loading form
ar: تحميل

en: Loading message form
ar: تحميل

en: Loading suggestions
ar: تحميل الاقتراحات

en: Login
ar: تسجيل الدخول

en: Maximum tags limit for a question is %d
ar: لايمكن اضافه اكتر من %d وسم

en: Min. Points
ar: اقل عدد من النقاط

en: Moderator
ar: مدير

en: Most answers
ar: الاكثرهم اجابه

en: Multiple
ar: متعدد

en: Name
ar: الاسم

en: New Answer on:
ar: اجابه جديده علي :

en: New Question
ar: استشاره جديده

en: New Question:
ar: سؤال جديد

en: New comment on answer of:
ar: تعليق علي اجابه :

en: New comment on:
ar: تعليق جديد علي :

en: Newer Comments &rarr;
ar: التلعليقات الاجدد &larr;

en: Newest
ar: الاحدث

en: Next &raquo;
ar: التالى &laquo;

en: Nickname
ar: الاسم المستعار

en: No Permission
ar: لا توجد صلاحيات

en: Not a valid email
ar: بريد الكترونى غير صحيح

en: Oldest
ar: الاقدم

en: Other (needs moderator attention)
ar: اسباب اخر

en: Page %d of %d
ar: الصفحه %d من %d

en: Page not found
ar: خطا فى الرابط

en: Participant
ar: مشارك

en: Password
ar: كلمه السر

en: Password length must be 6 or higher
ar: كلمه السر يجب ان تكوناكتر من 6 حروف

en: Password not matching
ar: كلمه السر غير متطابقه

en: Please enter content of question
ar: من فضلك ادخل وصف للاستشاره

en: Please enter some content
ar: ادخل بعض المواصفات

en: Please login for adding question to your favorite
ar: من فضلك سجل الدخول لكى تستطيع اضافه الاستشاره الى المفضله

en: Please login for requesting closing this question.
ar: من فضلك سجل الدخول للتصويت لاقفال الاستشاره

en: Please login for voting on question & answer
ar: من فضلك سجل الدخول لكي تستطيه التصويت على الاستشارات و الاجابات

en: Please login or register to continue this action.
ar: من فضلك سجل الدخول او سجل في الموقع لتنفيذ هذا الامر

en: Please try again, answer submission failed!
ar: حاول تانى ,الاجابه لم تصل

en: Points
ar: النقاط

en: Profile
ar: الملف

en: Question category
ar: تصنيفات الاستشارات

en: Question content must have %d letters or more.
ar: الوصف يجب ان يختوى على %d حروف على الاقل

en: Question deleted successfully.
ar: تم مسح الاستشاره بنجاح

en: Question in one sentence
ar: الاستشاره فى جمله واحده

en: Question not submitted, please check the form fields.
ar: الاستشاره لم تصل من فضلك تاكد من المحتويات

en: Question not updated, please check the form fields.
ar: لم يتم تحديث السؤال ,تاكد من المحتويات

en: Question submitted successfully
ar: تم اضافه الاستشاره بنجاح

en: Question tagged
ar: تم اضافه وسم

en: Question title must have %d letters or more.
ar: السؤال يجب ان يحتوى على  %d حروف على الاقل

en: Question updated successfully
ar: تم نحديث السؤال بنجاح

en: Questions
ar: الاستشارات

en: Questions asked by %s
ar: %s تمت الاستشاره بواسطه

en: Quickly login or sign up to continue
ar: تسجيل دخول فى السريع او تسجيل فى الموقع للمتابعه

en: Rahul Aryan
ar: Shady Rasmy

en: Related
ar: له علاقه

en: Remove from favorite list
ar: الغاء من قائمه المفضله

en: Removed question from your favorite list
ar: الغاء من قائمه المفضله

en: Repeat password
ar: تكرار كلمه السر

en: Repeat your password.
ar: تكرار كلمه السر

en: Requesting for closing this question
ar: طلب لاقفال الاستشاره

en: Respond to the post.
ar: الاجابه على ذلك الموضوع

en: Save
ar: حفظ

en: Save Point
ar: حفظ النقاط

en: Save badge
ar: احفظ البادج

en: Save profile
ar: حفظ التعديلات

en: Saving labels
ar: حفظ الملصقات

en: Saving profile
ar: يتم حفظ الملف الشخصي

en: Searching conversations
ar: بحث المحادثات

en: Select this answer as best
ar: اختار الاجابه بانها احسن اجابه

en: Sending request
ar: ارسال طلب

en: Sending your answer
ar: ارسال اجابتك

en: Sending your comment
ar: ارسال تعليقك

en: Sending your vote
ar: ارسال تقيمك

en: Sign Up
ar: التسجيل

en: Sign up
ar: التسجيل

en: Sign up or login
ar: تسجيل فى الموقع او تسجيل الدخول

en: Something went wrong, please try again.
ar: حدث خطا ما , حاول مجددا

en: Sub Categories
ar: تصنيف فرعي

en: Submit Answer
ar: ابعت اجابه

en: Submitting request
ar: ارسال طلب

en: Successfully created a tag.
ar: تم انشاء الوسم بنجاح

en: Successfully created your account, please check your email for password.
ar: تم تسجيلك فى الموقع بنجاح من فضلك راجع بريدك الالكترونى لمعرفه كلمه السر

en: Successfully logged in.
ar: تم تسجيل الدخول بنجاح

en: Successfully updated your profile.
ar: تم التحديث بنجاح

en: Tags
ar: الوسوم

en: Thank you for voting
ar: شكرا على التقيم

en: The passwords you entered do not match.  Your password was not updated.
ar: كلمه السر لم تتطابق لم يتم تغير كلمه السر

en: This post is notified to moderator. Thank you for helping us
ar: لقد تم الارسال الى المدير شكرا لاهتمامك

en: This post needs a moderator's attention. Please describe exactly what's wrong.
ar: الاستشاره محتاجه مراقبه . من فضلك قولنا ايه غلط فيها بالظبط

en: Title
ar: العنوان

en: Total answers
ar: جميع الاجابات

en: Total views
ar: جميع المشاهدات

en: Total votes
ar: مجموع التقييمات

en: Trying to cheat? huh!.
ar: بتحاول تخش , كان غيرك اشطر

en: Unable to create account, please try again.
ar: لم نستطيع انشاء ملف جديد

en: Unable to create tag, please try again.
ar: لم يتم انشاء وسم جديد

en: Unable to login, please try again.
ar: لم نستطيع تسجيل دخولك , حاول مجددا

en: Unable to process your vote, try again
ar: لم نتستطيه تسجيل تصويتك الرجاء المحاوله مره اخرى

en: Unable to upload cover.
ar: ارفع صوره للكوفر الخاص بك

en: Unanswered
ar: لم يتم الاجابه عليهم

en: Undo your vote
ar: الغاء تصويتك

en: Undo your vote first
ar: الغاء تقيمك اولا

en: Unfollow
ar: الغاء المتابعه

en: Unfollow %s
ar: الغاء متابعه %s

en: Unselect this answer
ar: الغاء اختيار الاجابه

en: Unsolved
ar: لم تحل

en: Up vote this post
ar: تقيم ايجابي

en: Update Answer
ar: تحديث الاجابه

en: Update question
ar: تحديث الاستشاره

en: Updating comment
ar: تحديث التعليق

en: Updating message
ar: تعديل الرساله

en: Upload avatar
ar: ارفع صوره شخصيه

en: Upload cover
ar: ارفع صوره الكوفر

en: Uploading
ar: تحميل

en: Uploading cover
ar: يتم رفع صوره الكوفر

en: User name
ar: اسم المستخدم

en: Username
ar: اسم الدخول

en: Username length must be 4 or higher
ar: اسم المستخدم يجب ان يكون اكتر من 4 حروف

en: Username not available
ar: اسم مستخدم غير صحيح

en: Users
ar: الاعضاء

en: Users being followed by %s
ar: انت متبع بواسطه %s

en: Users following %s
ar: متابع لنشاط %s

en: View Answer
ar: اعرض الاجابه

en: View comment
ar: اعرض التعليق

en: View question
ar: اعرض الاسئله

en: Views
ar: المشاهدات

en: Vote for closing
ar: تصويت الى قفل الاستشاره

en: Voted
ar: التقيم

en: Votes
ar: تقييمات

en: Website
ar: الموقع

en: You already flagged this post
ar: انت بالفعل قمت بالابلاغ

en: You and %s others favorited this question
ar: انت و %s قمتم بتفضيل الاستشاره

en: You are now following %s
ar: انت الان متابع ل %s

en: You do not ahve permission to edit this comment.
ar: ليس لديك الصلاحيه لتعديل الاجابه

en: You do not have access here
ar: ليس لديك صلاحيه للدخول هنا

en: You do not have permission to delete this comment
ar: ليس لديك الصلاحيه لحذف التعليق

en: You do not have permission to edit this answer.
ar: ليس لديك الصلاحيه لتعديل تلك الاجابه

en: You do not have permission to edit this question.
ar: ليس لديك صلاحيه لتعديل السؤال

en: You don't have permission to access this page.
ar: ليس لديك الصلاحيه لدخول الصفحه

en: You don't have permission to edit this answer.
ar: ليس لديك الصلاحيه لتعديل الاجابه

en: You favorited this question
ar: لقد اضفت الاستشاره الى قائمه المفضله

en: You have flagged this post
ar: لقد قمت بالبلاغ عن تلك الاستشاره

en: You must add at least one tag.
ar: يجب ان تختار وسم واحد على الاقل

en: You must select a category.
ar: يجب ان تختار تصنيف

en: You unfollowed %s
ar: انت الغايت متابعه %s

en: Your activity
ar: الاكتيفيتي بتاعتك

en: Your answer must have %d letters or more.
ar: الاجابه يجب ان تحتوي على %d حروف على الاقل

en: Your badges
ar: البادجات الخاصه بك

en: Your close request has been removed
ar: لقد تمت ازاله طلبك

en: Your close request has been sent
ar: لقد تم ارسال طلبك الاقفال الاستشاره

en: Your comment is awaiting moderation.
ar: تعليقك قيد المراجعه

en: Your first name, i.e. Rahul
ar: اسمك الاول مثلا شادى

en: Your last name, i.e. Aryan
ar: اللقب او الجد مثلا رسمي

en: Your nick name, i.e. nerdaryan
ar: مثلا المصرى

en: Your password
ar: كلمه السر

en: Your profile
ar: ملفك الشخصي

en: Your settings
ar: الخصائص الخاصه بك

en: Your vote has been removed
ar: لقد تم ازاله تصويتك

en: ago
ar: منذ

en: answered
ar: مجاب

en: asked
ar: استشار

en: comment on answer
ar: اضف تعليق على الاجابه

en: commented
ar: تم التعليق عليه

en: edited answer
ar: اجابه معدله

en: edited comment
ar: تعليق معدل

en: edited question
ar: استشاره معدله

en: http://open-wp.com
ar: http://roshetat.com

en: i.e. http://facebook.com/openwp
ar: http://facebook.com/roshetat

en: i.e. https://plus.google.com/+OpenwpCom
ar: http://plus.google.com/+roshetat

en: i.e. https://twitter.com/openwp
ar: http://twitter.com/roshetat

en: reCAPTCHA is not valid, please try again.
ar: الكود خاطئ حاول تانى
