Development (trunk) - en to ca translation catalogue (732 entries)

en:  Need a license key?
ca: Necessites una clau de llicència?

en:  Post Type
ca: Tipus d'entrada

en:  Taxonomy
ca: Taxonomia

en:  characters. Most search engines use a maximum of %s chars for the %s.
ca: caràcters. La majoria de motors de cerca utilitzen un màxim de %s caràcters per a %s

en:  characters. Open Graph allows up to a maximum of %s chars for the %s.
ca: caràcters. Open Graph permet un màxim de %s caràcters per a %s.

en: %%tax_%s%% - This post's associated %s taxonomy title
ca: %%tax_%s%% - Aquesta entrada està associada amb %s el títol de taxonomia

en: %404_title% - Additional 404 title input"
ca: %404_title% - Introducció addicional del títol 404"

en: %archive_title - The original archive title given by wordpress
ca: %archive_title - El títol original de l'arxiu donat per wordpress

en: %author% - The original archive title given by wordpress, e.g. "Steve" or "John Smith"
ca: %author% - El títol original de l'arxiu donat per wordpress, per ex. "Steve" o "John Smith"

en: %blog_description% - Your blog description
ca: %blog_description% - La descripció del teu blog

en: %blog_title% - Your blog title
ca: %blog_title% - El títol del teu blog

en: %category% - Alias for %category_title%
ca: %category% - Àlies per a %category_title%

en: %category_description% - The description of the category
ca: %category_description% - La descripció de la categoria

en: %category_title% - The (main) category of the post
ca: %category_title% - La categoria (principal) de l'entrada

en: %category_title% - The original title of the category
ca: %category_title% - El títol original de la categoria

en: %date% - The original archive title given by wordpress, e.g. "2007" or "2007 August"
ca: %date% - El títol original de l'arxiu donat per wordpress, per ex. "2007" o "Agost del 2007"

en: %day% - The original archive day given by wordpress, e.g. "17"
ca: %day% - El dia original de l'arxiu donat per wordpress, per exemple. "17"

en: %description% - The original description as determined by the plugin, e.g. the excerpt if one is set or an auto-generated one if that option is set
ca: %description% - La descripció original tal i com és determinada pel plugin, per ex. el fragment si un s'ha establert o un auto-generat si la opció s'ha establert

en: %month% - The original archive month given by wordpress, e.g. "August"
ca: %month% - El mes original de l'arxiu donat per wordpress, per ex. "Agost"

en: %page% - The page number
ca: %page% - El número de pàgines

en: %page_author_firstname% - This page's author' first name (capitalized)
ca: %page_author_firstname% - Nom de l'autor d'aquesta pàgina (en majúscules)

en: %page_author_lastname% - This page's author' last name (capitalized)
ca: %page_author_lastname% - Cognom de l'autor d'aquesta pàgina (en majúscules)

en: %page_author_login% - This page's author' login
ca: %page_author_login% - Inici de sessió de l'autor d'aquesta pàgina

en: %page_author_nicename% - This page's author' nicename
ca: %page_author_nicename% - Mot de l'autor d'aquesta pàgina

en: %page_title% - The original title of the page
ca: %page_title% - El títol original de la pàgina

en: %post_author_firstname% - This post's author' first name (capitalized)
ca: %post_author_firstname% - Nom de l'autor d'aquesta entrada (en majúscules)

en: %post_author_lastname% - This post's author' last name (capitalized)
ca: %post_author_lastname% - Cognom de l'autor d'aquesta entrada (en majúscules)

en: %post_author_login% - This post's author' login
ca: %post_author_login% - Inici de sessió de l'autor d'aquesta entrada

en: %post_author_nicename% - This post's author' nicename
ca: %post_author_nicename% - Mot de l'autor d'aquesta entrada

en: %post_title% - The original title of the post
ca: %post_title% - El títol original de l'entrada

en: %post_title% - The original title of the post.
ca: %post_title% - El títol original de l'entrada.

en: %request_url% - The original URL path, like "/url-that-does-not-exist/"
ca: %request_url% - El camí original de la URL, com ara "/url-que-no-existeix/"

en: %request_words% - The URL path in human readable form, like "Url That Does Not Exist"
ca: %request_words% - El camí de la URL de forma llegible per a humans, com ara "Url Que No Existeix"

en: %s Plugin Options
ca: Opcions del plugin %s

en: %s has checked for updates.
ca: %s ha comprovat si hi ha actualitzacions.

en: %search% - What was searched for
ca: %search% - El que s'ha cercat

en: %tag% - The name of the tag
ca: %tag% - El nom de l'etiqueta

en: %taxonomy_description% - The description of the taxonomy
ca: %taxonomy_description% - La descripció de la taxonomia

en: %taxonomy_title% - The original title of the taxonomy
ca: %taxonomy_title% - El títol original de la taxonomia

en: %wp_title% - The original wordpress title, e.g. post_title for posts
ca: %wp_title% - El títol original de wordpress, per ex. post_title per a les entrades

en: %year% - The original archive year given by wordpress, e.g. "2007"
ca: %year% - L'any original de l'arxiu donat per wordpress, per ex. "2007"

en: .htaccess editor
ca: Editor .htaccess

en: 404 Title Format:
ca: Format del títol 404:

en: <b>Warning:</b> Line not matched: <b>"%s"</b>, On Line: <b>%s</b>
ca: <b>Compte:</b> La línia no coincideix: <b>"%s"</b>, En línia: <b>%s</b>

en: <b>Warning:</b> This following post could not be found: <b>"%s"</b>
ca: <b>Compte:</b> Aquesta entrada no s'ha pogut trobar: <b>"%s"</b>

en: A comma separated list of your most important keywords for this page that will be written as META keywords.
ca: Una llista separada per comes de les teves paraules clau més importants per aquesta pàgina, que seran escrites com paraules clau META.

en: A custom title that shows up in the title tag for this page.
ca: Un títol personalitzat que es mostra a l'etiqueta del títol en aquesta pàgina.

en: A preview of what this page might look like in search engine results.
ca: Una vista prèvia sobre com es veurà aquesta pagina dins els resultats dels motors de cerca.

en: About
ca: Sobre

en: Access our Premium Support Forums
ca: Accedeix als nostres Fòrums de suport prèmium

en: Activate this feature to add Social Meta data to your site to deliver closer integration between your website/blog and Facebook, Twitter, and Google+.
ca: Activa aquesta funció per afegir Dades socials meta al teu lloc per oferir una major integració entre la teva web/blog i Facebook, Twitter i Google+.

en: Active Theme
ca: Tema actiu

en: Activity
ca: Activitat

en: Add Rule
ca: Afegir Norma

en: Add URL
ca: Afegir URL

en: Add URLs for your website's social profiles here (Facebook, Twitter, Google+, Instagram, LinkedIn), one per line.
ca: Afegeix les URL per als perfils socials de la teva pàgina web aquí (Facebook, Twitter, Google+, Instagram, LinkedIn), un per línia.

en: Add a list of additional domains to track here.  Enter one domain name per line without the http://.
ca: Afegeix una llista addicional de dominis per rastrejar-los aquí. Introdueix un nom de domini per línia sense http://.

en: Add markup to display the Google Sitelinks Search Box next to your search results in Google.
ca: Afegeix un marcatge per mostrar la Caixa de cerca d'enllaços del lloc a Google en els teus resultats de cerca a Google.

en: Add markup to tell Google the preferred name for your website.
ca: Afegeix un marcatge per indicar-li a Google el nom que prefereixes per a la teva pàgina web.

en: Add the name of the person or organization who owns these profiles.
ca: Afegeix el nom de la persona o organització a qui li pertanyen aquests perfils.

en: Additional Blog Page Headers:
ca: Capçaleres addicionals per a les pàgines del blog:

en: Additional Domains:
ca: Dominis addicionals

en: Additional Front Page Headers:
ca: Capçaleres addicionals per a les portades:

en: Additional Page Headers:
ca: Capçaleres addicionals per a les pàgines:

en: Additional Pages
ca: Pàgines addicionals

en: Additional Post Headers:
ca: Capçaleres addicionals per a les entrades:

en: Advanced Analytics Options:
ca: Opcions analítiques avançades:

en: Advanced Authorship Options:
ca: Opcions d'autoria avançades:

en: Advanced Settings
ca: Ajustos avançats

en: Album
ca: Àlbum

en: All Post Types
ca: Tots els tipus d'entrada

en: All Taxonomies
ca: Totes les taxonomies

en: All donations support continued development of this free software.
ca: Tots els donatius fan possible el continu desenvolupament d'aquest programari gratuït.

en: All in One SEO Options Updated.
ca: Opcions de l' All in One SEO restablertes.

en: All in One SEO Pack Pro Debug Info
ca: Informació de Depuració de l' All in One SEO Pack Pro

en: All in One SEO Pack has detected that a plugin(s) or theme is also outputting social meta tags on your site.  You can view this social meta in the source code of your site (check your browser help for instructions on how to view source code).
ca: L' All in One SEO Pack ha detectat que un plugin(s) o tema també està emetent etiquetes meta socials al teu lloc. Pots veure aquest meta social al codi font del teu lloc (revisa el servei d'ajuda del teu navegador per trobar instruccions sobre com veure el codi font).

en: All in One SEO Pro Plugin Changelog
ca: Plugin d'historial de canvis de l' All in One SEO Pack

en: All in One SEO Pro Plugin Support Forum
ca: Fòrum de suport de l' All in One SEO Pack

en: Allows you to specify the maximum number of posts in a sitemap (up to 50,000).
ca: Et permet especificar el màxim nombre d'entrades en un mapa del lloc (fins a 50.000).

en: Allows your authors to be identified by their Facebook pages as content authors on the Opengraph meta for their articles.
ca: Permet identificar els teus autors per les seves pàgines a Facebook com a autors de contingut al meta de l' Opengraph per als seus articles.

en: Allows your authors to be identified by their Twitter usernames as content creators on the Twitter cards for their posts.
ca: Permet que els teus autors s'identifiquin pels seus noms d'usuari a Twitter, com a creadors de contingut a les targetes de Twitter per a les seves entrades.

en: Amazon Wishlist
ca: Llista a Amazon

en: Anonymize IP Addresses:
ca: Anonimitzar adreces IP

en: Apache module %s is required!
ca: El mòdul Apache %s és necessari!

en: Archive Title Format:
ca: Format del títol d'arxiu:

en: Are the social profile links for your website for a person or an organization?
ca: Els enllaços a perfils socials a la teva pàgina web, són per a una persona o una organització?

en: Article Section
ca: Secció d'articles

en: Article Tags
ca: Etiquetes d'article

en: As the name implies, this will be the Meta Title of your homepage. This is independent of any other option. If not set, the default Site Title (found in WordPress under Settings, General, Site Title) will be used.
ca: Tal i com indica el nom, aquest serà el Títol meta de la teva pàgina principal. És independent de qualsevol altra opció. Si no l'estableixes, s'utilitzarà el Títol del lloc per defecte (que a WordPress es troba sota Ajustos, Generals, Títol del lloc).

en: Associated Name
ca: Nom associat

en: Athlete
ca: Atleta

en: Author
ca: Autor

en: Author Archive Title Format:
ca: Format del títol de l'arxiu per autor:

en: Autogenerate Descriptions:
ca: Autogenerar descripcions:

en: Autogenerate OG Descriptions
ca: Autogenerar descripcions OG

en: Automatically Generate Article Tags
ca: Etiquetes d'article automàticament generades

en: Automatically generate article tags for Facebook type article when not provided.
ca: Genera automàticament etiquetes d'article per als tipus d'article a Facebook, quan no se n'especifiqui cap d'altre.

en: Avoid Using The Excerpt In Descriptions:
ca: Evita utitilitzar l'extracte a les descripcions:

en: Bad Bot Blocker
ca: Bloquejador de bot dolents

en: Band
ca: Banda

en: Bing Webmaster Center:
ca: Centre de Bing Webmaster:

en: Block Bad Bots using .htaccess
ca: Bloquejar els Bots dolents fent servir .htaccess

en: Block Bad Bots using HTTP
ca: Bloquejar els Bots dolents fent servir HTTP

en: Block Referral Spam using HTTP
ca: Bloquejar la Remissió d'spam fent servir HTTP

en: Block Referral Spam using HTTP.
ca: Bloquejar la Remissió d'spam fent servir HTTP.

en: Block bad robots via Apaache .htaccess rules. Warning: this will change your web server configuration, make sure you are able to edit this file manually as well.
ca: Bloquejar els robots dolents via Apaache seguint les regles .htaccess. Compte: això modificarà la configuració del teu servidor web, assegura't que també pots editar aquest arxiu manualment.

en: Block requests from user agents that are known to misbehave with 503.
ca: Bloquejar les peticions d'usuaris que se sap que incompleixen amb el 503.

en: Blocked bot with IP %s -- matched referer %s found in blocklist.
ca: Bot bloquejat amb IP %s -- coincident amb l'emissor %s trobat a la llista negra.

en: Blocked bot with IP %s -- matched user agent %s found in blocklist.
ca: Bot bloquejat amb IP %s -- coincident amb l'usuari %s trobat a la llista negra.

en: Blog on front page detected, suggested Facebook Object Type is 'blog'.
ca: Pàgina principal d'un blog detectada, l'objecte de Facebook suggerit és 'blog'.

en: Book
ca: Llibre

en: Cafe
ca: Cafeteria

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Canonical URLs:
ca: URL canòniques:

en: Capitalize Category Titles:
ca: Posar en majúscules els títols de categories:

en: Category Title Format:
ca: Format del títol de la categoria:

en: Cause
ca: Causa

en: Check For Updates
ca: Buscar Actualitzacions

en: Check this and All in One SEO Pack will create a log of important events (all-in-one-seo-pack.log) in its plugin directory which might help debugging. Make sure this directory is writable.
ca: Selecciona aquesta casella i l' All in One SEO Pack crearà un historial dels esdeveniments importants (all-in-one-seo-pack.log) al directori dels seus propis plugins, cosa que et podria ajudar en la depuració. Assegura't que es pugui escriure en aquest directori.

en: Check this and Category Titles will have the first letter of each word capitalized.
ca: Selecciona això i als Títols de categoria se'ls posarà en majúscula la primera lletra de cada paraula.

en: Check this and Search Page Titles and Tag Page Titles will have the first letter of each word capitalized.
ca: Selecciona aquesta casella i als Títols de la pàgina de cerca i als Títols de la pàgina d'etiquetes se'ls posarà en majúscula la primera lletra de cada paraula.

en: Check this and shortcodes will get executed for descriptions auto-generated from content.
ca: Selecciona això i els codis curts seran executats per descripcions autogenerades des del contingut.

en: Check this and your Meta Descriptions will be auto-generated from your excerpt or content.
ca: Selecciona això i les teves Descripcions meta seran autogenerades a partir de l'extracte o contingut.

en: Check this and your Meta Descriptions will be removed from page 2 or later of paginated content.
ca: Selecciona això i les teves Descripcions meta seran eliminades a partir de la pàgina 2 o del contingut paginat més endavant.

en: Check this and your Meta Descriptions won't be generated from the excerpt.
ca: Selecciona això i les teves Descripcions meta no seran generades a partir de l'extracte.

en: Check this and your Open Graph descriptions will be auto-generated from your content.
ca: Selecciona aquesta casella i les teves descripcions d' Open Graph s'autogeneraran a partir del teu contingut.

en: Check this box to ask Yahoo! not to use descriptions from the Yahoo! directory for this page.
ca: Selecciona aquesta casella per demanar a Yahoo! que no faci servir les descripcions del Directori Yahoo! per a aquesta pàgina.

en: Check this box to ask Yahoo! not to use descriptions from the Yahoo! directory for your entire site.
ca: Selecciona aquesta casella per demanar a Yahoo! que no faci servir les descripcions del directori de Yahoo per al teu lloc sencer.

en: Check this box to ask search engines not to follow links from this page.
ca: Seleccionar aquesta casella per demanar als motors de cerca que no segueixin els enllaços d'aquesta pàgina.

en: Check this box to ask search engines not to index this page.
ca: Seleccionar aquesta casella per demanar als motors de cerca que no indexin aquesta pàgina.

en: Check this box to ask search engines not to use descriptions from the Open Directory Project for this page.
ca: Selecciona aquesta casella per demanar als motors de cerca que no facin servir les descripcions del Projecte del directori obert per a aquesta pàgina.

en: Check this box to ask search engines not to use descriptions from the Open Directory Project for your entire site.
ca: Selecciona aquesta casella per demanar als motors de cerca que no facin servir les descripcions del Projecte de directori obert per al teu lloc sencer.

en: Check this if you want to track outbound links with Google Analytics.
ca: Selecciona aquesta casella si vols realitzar un seguiment d'enllaços sortints amb Google Analytics.

en: Check this if you want to use All in One SEO Pack with any Custom Post Types on this site.
ca: Selecciona aquesta casella si vols utilitzar l' All in One SEO Pack amb qualsevol Tipus d'entrades personalitzades en aquest lloc.

en: Check this if you want your categories for a given post used as the Meta Keywords for this post (in addition to any keywords you specify on the Edit Post screen).
ca: Selecciona aquesta casella si vols que les categories per a una entrada en concret siguin utilitzades com a Paraules clau meta en aquesta entrada (a més a més de les paraules clau que especifiquis a la pantalla d'Edició de l'entrada).

en: Check this if you want your keywords on your Posts page (set in WordPress under Settings, Reading, Front Page Displays) and your archive pages to be dynamically generated from the keywords of the posts showing on that page.  If unchecked, it will use the keywords set in the edit page screen for the posts page.
ca: Selecciona aquesta casella si vols que les etiquetes per a la teva pàgina d'Entrades (que a WordPress es troba sota Ajustos, Lectura, Portada) i les teves pàgines d'arxiu siguin generades dinàmicament a partir de les paraules clau de les entrades que apareixen en aquesta pàgina. Si la des-selecciones, s'utilitzaran les paraules clau establertes a la pantalla d'edició de pàgina per a la pàgina d'entrades.

en: Check this if you want your tags for a given post used as the Meta Keywords for this post (in addition to any keywords you specify on the Edit Post screen).
ca: Selecciona aquesta casella si vols que les etiquetes per a una entrada en concret siguin utilitzades com a Paraules clau meta en aquesta entrada (a més a més de les paraules clau que especifiquis a la pantalla d'Edició de l'entrada).

en: Check this to add All in One SEO Pack to the Admin Bar for easy access to your SEO settings.
ca: Selecciona aquesta casella per afegir l' All in One SEO Pack a la Barra d'administrador per a tenir un accés més senzill als teus ajustos de SEO.

en: Check this to ask search engines not to follow links from paginated pages/posts. Useful for avoiding duplicate content.
ca: Selecciona aquesta casella per demanar als motors de cerca que no segueixin els enllaços de les pàgines/entrades paginades. Útil per evitar el contingut duplicat.

en: Check this to ask search engines not to index Author Archives. Useful for avoiding duplicate content.
ca: Selecciona aquesta casella per demanar als motors de cerca que no indexin els Arxius d'autor. Útil per evitar el contingut duplicat.

en: Check this to ask search engines not to index Category Archives. Useful for avoiding duplicate content.
ca: Selecciona aquesta casella per demanar als motors de cerca que no indexin els Arxius de categoria. Útil per evitar el contingut duplicat.

en: Check this to ask search engines not to index Date Archives. Useful for avoiding duplicate content.
ca: Selecciona aquesta casella per demanar als motors de cerca que no indexin els Arxius de data. Útil per evitar el contingut duplicat.

en: Check this to ask search engines not to index Tag Archives. Useful for avoiding duplicate content.
ca: Selecciona aquesta casella per demanar als motors de cerca que no indexin els Arxius d'etiquetes. Útil per evitar el contingut duplicat.

en: Check this to ask search engines not to index custom Taxonomy archive pages. Useful for avoiding duplicate content.
ca: Selecciona aquesta casella per demanar als motors de cerca que no indexin les Pàgines d'arxiu per taxonomia personalitzades. Útil per evitar el contingut duplicat.

en: Check this to ask search engines not to index paginated pages/posts. Useful for avoiding duplicate content.
ca: Selecciona aquesta casella per demanar als motors de cerca que no indexin les pàgines/entrades paginades. Útil per evitar el contingut duplicat.

en: Check this to ask search engines not to index the 404 page.
ca: Selecciona aquesta casella per demanar als motors de cerca que no indexin la pàgina 404.

en: Check this to ask search engines not to index the Search page. Useful for avoiding duplicate content.
ca: Selecciona aquesta casella per demanar als motors de cerca que no indexin la Pàgina de cerca. Útil per evitar el contingut duplicat.

en: Check this to edit the list of disallowed user agents for blocking bad bots.
ca: Selecciona aquesta casella per editar la llista d'usuaris no permesos per bloquejar els bots dolents.

en: Check this to move the All in One SEO Pack menu item to the top of your WordPress Dashboard menu.
ca: Selecciona aquesta casella per moure l'article de dalt de tot del menú de l' All in One SEO Pack, del menú del teu Panell de WordPress.

en: Check this to prevent your Description from being truncated regardless of its length.
ca: Selecciona això per evitar que la teva Descripció sigui truncada sense tenir en compte la seva mida.

en: Check this to remove the Google Plus field from the user profile screen.
ca: Selecciona aquesta casella per eliminar el camp de Google Plus de la pantalla de perfil de l'usuari.

en: Check this to support Schema.org markup, i.e., itemprop on supported metadata.
ca: Selecciona això per donar suport al marcatge Schema.org, per ex., itemprop a la metadata compatible.

en: Check this to unprotect internal postmeta fields for use with XMLRPC. If you don't know what that is, leave it unchecked.
ca: Selecciona això per desprotegir els camps de postmeta interna per a l'ús amb XMLRPC. Si no saps què és això, deixa-ho sense seleccionar.

en: Check to use advanced Google Analytics options.
ca: Selecciona aquesta casella per fer servir opcions avançades de Google Analytics.

en: Checking this box will use the Home Title and Home Description set in All in One SEO Pack, General Settings as the Open Graph title and description for your home page.
ca: Al seleccionar aquesta casella es faràn servir els conjunts Títol de la pàgina principal i Descripció de la pàgina principal fixats a l' All in One SEO Pack, els Ajustos generals, així com el títol i la descripció de la teva pàgina d'inici a l' Open Graph.

en: Checking this option uses the title, description, and keywords set on your static Front Page.
ca: Al seleccionar aqueta pàgina es faran servir el títol, la descripció i les paraules clau establertes a la teva Portada estàtica.

en: Checking this option will allow you to customize Canonical URLs for specific posts.
ca: Al seleccionar aquesta opció podràs personalitzar URL canòniques en entrades específiques.

en: Checking this option will set the Canonical URL for all paginated content to the first page.
ca: Al seleccionar aquesta opció s'establirà la URL canònica a tot el contingut paginat a la primera pàgina.

en: Choose a default value that best describes the content of your post type.
ca: Escull el valor per defecte que millor descrigui el contingut del teu tipus d'entrada.

en: City
ca: Ciutat

en: Click for Help!
ca: Fes clic per aconseguir ajuda!

en: Click here for documentation on this setting
ca: Fes clic aquí per obtenir la documentació d'aquest ajust

en: Click the Optimize button below and All in One SEO Pack will analyze your Robots.txt file to make sure it complies with the standards for Robots.txt files.  The results will be displayed in a table below.
ca: Fes clic al botó Optimitzar d'aquí sota i l' All in One SEO Pack analitzarà el teu arxiu Robots.txt per assegurar-se que compleix amb els estàndards dels arxius Robots.txt. Els resultats apareixeran a la taula de sota.

en: Coming Soon...
ca: Pròximament...

en: Company
ca: Empresa

en: Connect With Google Analytics
ca: Connectar amb Google Analytics

en: Couldn't find file %s!
ca: No s'ha pogut trobar el fitxer %s!

en: Couldn't rename file %s!
ca: No s'ha pogut canviar el nom de fitxer %s!

en: Country
ca: País

en: Create Compressed Sitemap
ca: Crear un Mapa del lloc comprimit

en: Create a Robots.txt File
ca: Crear un Arxiu Robots.txt

en: Create a compressed sitemap file in .xml.gz format.
ca: Crea un arxiu comprimit del mapa del lloc en format .xml.gz.

en: Create and manage your Video Sitemap using this feature and submit your Video Sitemap to Google, Bing/Yahoo and Ask.com.
ca: Crea i gestiona el teu Mapa del lloc en vídeo fent servir aquesta funció i envia el teu mapa del lloc en vídeo a Google, Bing/Yahoo i Ask.com.

en: Create and manage your XML Sitemaps using this feature and submit your XML Sitemap to Google, Bing/Yahoo and Ask.com.
ca: Crea i gestiona els teus Mapes del lloc XML fent servir aquesta funció i envia el teu Mapa del lloc XML a Google, Bing/Yahoo i Ask.com.

en: Current File
ca: Arxiu actual

en: Custom Canonical URL
ca: URL canònica personalitzada

en: Custom Image
ca: Imatge personalitzada

en: Custom Post Type Settings
ca: Ajustos dels Tipus d'entrades personalitzades

en: Custom Video
ca: Vídeo personalitzat

en: Custom titles:
ca: Títols personalitzats:

en: Daily
ca: Diari

en: Daily scheduled sitemap check has finished.
ca: La revisió diària programada per al mapa del lloc ha finalitzat.

en: Date Archive Title Format:
ca: Format del títol de l'arxiu per data:

en: Debug Log
ca: Registre de depuració

en: Debug String
ca: Depurar Seqüència

en: Debug This Post
ca: Depurar aquesta entrada

en: Debug Warning: All in One SEO Pack meta data was included again from %s filter. Called %s times!
ca: Advertència de depuració: les dades meta de l' All in One SEO Pack han tornat a ser incloses des del filtre %s. Avisat %s vegades!

en: Default
ca: Per defecte

en: Default - nofollow
ca: Per defecte - nofollow

en: Default - noindex
ca: Per defecte - noindex

en: Default - noodp
ca: Per defecte - noodp

en: Default - noydir
ca: Per defecte - noydir

en: Default Image
ca: Imatge per defecte

en: Default Image Height
ca: Alçada de la imatge per defecte

en: Default Image Width
ca: Amplada de la imatge per defecte

en: Default OG:Image
ca: OG per defecte:Imatge

en: Default Twitter Card
ca: Targeta de Twitter per defecte

en: Default to NOFOLLOW:
ca: NOFOLLOW per defecte:

en: Default to NOINDEX:
ca: NOINDEX per defecte:

en: Default to NOODP:
ca: NOODP per defecte:

en: Default to NOYDIR:
ca: NOYDIR per defecte:

en: Delete Conflicting Files
ca: Suprimir els arxius en conflicte

en: Delete Robots.txt File
ca: Eliminar Arxiu Robots.txt

en: Deleted %s.
ca: Suprimit %s.

en: Description
ca: Descripció

en: Description Format
ca: Format de la descripció:

en: Did not notify %s about changes to your sitemap.
ca: No s'han notificat %s els canvis sobre el teu mapa del lloc.

en: Directory Path
ca: Ruta del dierctori

en: Disable Google Analytics
ca: Deshabilitar Google Analytics

en: Disable Google Analytics on this page.
ca: Deshabilitar Google Analytics en aquesta pàgina.

en: Disable Google Plus Profile:
ca: Deshabilitar Perfil de Google Plus:

en: Disable SEO on this page.
ca: Deshabilitat el SEO en aquesta pàgina.

en: Disable on this page/post
ca: Deshabilitar en aquesta pàgina/entrada

en: Disabled
ca: Deshabilitat

en: Disconnect From Google Analytics
ca: Desconnectar des de Google Analytics

en: Display Advertiser Tracking:
ca: Mostrar rastreig de l'anunciant:

en: Display Google Authorship:
ca: Mostrar l'autoria a Google:

en: Display Menu At The Top:
ca: Mostrar el menú A dalt de tot:

en: Display Menu In Admin Bar:
ca: Mostrar el menú a la Barra d'administrador:

en: Display Publisher Meta on Front Page:
ca: Mostrar l'Editor meta a la Portada:

en: Display Settings
ca: Configuració de la Pantalla

en: Display Sitelinks Search Box:
ca: Mostrar Enllaços a llocs al quadre de cerca:

en: Disregard Changes
ca: Ometre canvis

en: Do Not Override
ca: No Annul·lar

en: Documentation
ca: Documentació

en: Don't display this page in the sitemap.
ca: No mostrar aquesta pàgina al mapa del lloc.

en: Donate
ca: Fer un donatiu

en: Donate with Paypal
ca: Fer un donatiu amb Paypal

en: Drink
ca: Beguda

en: Duplicate %s Meta
ca: Duplicar Meta %s

en: Dynamic sitemap generation appears to be using the correct rewrite rules.
ca: Sembla que la generació automàtica del mapa del lloc està fent servir les regles de reescriptura correctes.

en: Dynamic sitemap generation does not appear to be using the correct rewrite rules; please disable any other sitemap plugins or functionality on your site and reset your permalinks.
ca: Sembla que la generació automàtica del mapa del lloc no està fent servir les regles de reescriptura correctes; si us plau, deshabilita qualsevol altre plugin del mapa del lloc o funcionalitats al teu lloc i reestableix els enllaços permanents.

en: Dynamically Generate Keywords for Posts Page/Archives:
ca: Genera paraules clau dinàmicament per a la Pàgina d'entrades/Arxius:

en: Dynamically Generate Sitemap
ca: Generar dinàmicament el Mapa del lloc

en: E-mail debug information
ca: Informació del correu de depuració

en: Edit
ca: Edita

en: Edit .htaccess
ca: Editar .htaccess

en: Edit Robots.txt
ca: Editar Robots.txt

en: Edit SEO
ca: Editar SEO

en: Edit robots.txt
ca: Editar robots.txt

en: Edit your robots.txt file and your .htaccess file to fine-tune your site.
ca: Edita el teu arxiu robots.txt i l'arxiu .htaccess per afinar el teu lloc.

en: Enable Advanced Options:
ca: Permetre les Opcions avançades:

en: Enable Custom Canonical URLs:
ca: Habilitar URL canòniques personalitzades:

en: Enable Facebook Meta for
ca: Permetre la meta de Facebook per a

en: Enable Sitemap Indexes
ca: Permetre Índexs del Mapa del lloc

en: Enable this option to only allow access to your sitemap by site administrators and major search engines.
ca: Habilita aquesta opció per permetre l'accés exclusiu al teu mapa del lloc per part dels administradors del lloc i els principals motors de cerca.

en: Enable this to display advanced options for controlling Google Plus authorship information on your website.
ca: Habilita això per mostrar opcions avançades per a controlar la informació de l'autoria de Google Plus a la teva pàgina web.

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Enhanced Ecommerce:
ca: Comerç electrònic millorat:

en: Enhanced Link Attribution:
ca: Atributs d'enllaços millorats:

en: Enter a comma separated list of pages here to be excluded by All in One SEO Pack.  This is helpful when using plugins which generate their own non-WordPress dynamic pages.  Ex: <em>/forum/, /contact/</em>  For instance, if you want to exclude the virtual pages generated by a forum plugin, all you have to do is add forum or /forum or /forum/ or and any URL with the word "forum" in it, such as http://mysite.com/forum or http://mysite.com/forum/someforumpage here and it will be excluded from All in One SEO Pack.
ca: Introdueix una llista de pàgines separades per comes per ser excloses per l' All in One SEO Pack. Això és útil quan s'utilitzen plugins que generen les seves pròpies pàgines no dinàmiques fora de WordPress. Per ex: <em>/forum/, /contact/</em>  Per exemple, si vols excloure les pàgines virtuals generades per el plugin d'un fòrum, l'únic que has de fer és afegir fòrum o /fòrum o /fòrum/ o bé, qualsevol URL amb la paraula "fòrum" dins, com ara http://mysite.com/forum o http://mysite.com/forum/someforumpage aquí i serà exclosa de l' All in One SEO Pack.

en: Enter a comma separated list of your most important keywords for your site that will be written as Meta Keywords on your homepage. Don\'t stuff everything in here.
ca: Introdueix una llista separada per comes de les teves paraules clau més importants per al teu lloc, aquestes formaran part de les Paraules clau meta a la teva pàgina principal. No ho col·loquis tot aquí.

en: Enter information below for any additional links for your sitemap not already managed through WordPress.
ca: Introdueix a sota la informació per a qualsevol enllàç addicional per al teu mapa del lloc que encara no estigui gestionat a través de WordPress.

en: Enter the Twitter username associated with your website here.
ca: Introdueix el nom d'usuari a Twitter associat amb la teva pàgina web aquí.

en: Enter the height for your Open Graph image in pixels (i.e. 600).
ca: Introdueix l'alçada en píxels per a la teva imatge a l' Open Graph (per ex. 600).

en: Enter the height for your Open Graph video in pixels (i.e. 600).
ca: Introdueix l'alçada en píxels per al teu vídeo a l' Open Graph (per ex. 600).

en: Enter the name of a custom field (or multiple field names separated by commas) to use that field to specify the Open Graph image on Pages or Posts.
ca: Introdueix el nom d'un camp personalitzat (o múltiples noms de camps, separats per comes) per utilitzar aquest camp per a especificar la imatge de l' Open Graph a les Pàgines i Entrades.

en: Enter the name of your website here.
ca: Introdueix el nom de la teva pàgina web aquí.

en: Enter the width for your Open Graph image in pixels (i.e. 600).
ca: Introdueix l'amplada en píxels per a la teva imatge a l' Open Graph (per ex. 600).

en: Enter the width for your Open Graph video in pixels (i.e. 600).
ca: Introdueix l'amplada en píxels per al teu vídeo a l' Open Graph (per ex. 600).

en: Enter your Facebook Admin ID here. Information about how to get your Facebook Admin ID can be found at https://developers.facebook.com/docs/platforminsights/domains
ca: Introdueix la teva Identificació d'administrador a Facebook aquí. Podràs trobar informació sobre com obtenir la teva Identificació d'administrador a Facebook aquí https://developers.facebook.com/docs/platforminsights/domains

en: Enter your Facebook App ID here. Information about how to get your Facebook App ID can be found at https://developers.facebook.com/docs/platforminsights/domains
ca: Introdueix la teva Identificació d'aplicació a Facebook aquí. Podràs trobar informació sobre com obtenir la teva Identificació d'administrador a Facebook aquí https://developers.facebook.com/docs/platforminsights/domains

en: Enter your Google Analytics ID here to track visitor behavior on your site using Google Analytics.
ca: Introdueix la Identificació del teu Google Analytics aquí per rastrejar el comportament dels visitants del teu lloc fent servir Google Analytics.

en: Enter your Google+ Profile URL here to add the rel=“author” tag to your site for Google authorship. It is recommended that the URL you enter here should be your personal Google+ profile.  Use the Advanced Authorship Options below if you want greater control over the use of authorship.
ca: Introdueix aquí la URL del teu perfil a Google+ per afegir al teu lloc l'etiqueta rel=“autor” per a l'autoria de Google. Es recomana que la URL que introdueixis aquí sigui la del teu perfil personal a Google+. Fes servir les Opcions avançades d'autoria de sota si vols tenir un major control sobre l'ús de l'autoria.

en: Enter your domain name without the http:// to set your cookie domain.
ca: Introdueix el nom del teu domini sense http:// per establir el teu domini de cookies.

en: Enter your verification code here to verify your site with Bing Webmaster Tools.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/bing-webmaster-verification/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
ca: Introdueix el teu codi de verficació aquí per a verificar el teu lloc amb les Eines per a administradors web de Bing.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/bing-webmaster-verification/' target='_blank'>Fes clic aquí per veure la documentació d'aquest ajust</a>

en: Enter your verification code here to verify your site with Google Webmaster Tools.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/google-webmaster-tools-verification/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
ca: Introdueix el teu codi de verficació aquí per a verificar el teu lloc amb les Eines per a administradors web de Google.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/google-webmaster-tools-verification/' target='_blank'>Fes clic aquí per veure la documentació d'aquest ajust</a>

en: Enter your verification code here to verify your site with Pinterest.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/pinterest-site-verification/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
ca: Introdueix el teu codi de verficació aquí per a verificar el teu lloc amb Pinterest.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/pinterest-site-verification/' target='_blank'>Fes clic aquí per veure la documentació d'aquest ajust</a>

en: Entries from these categories will be excluded from the sitemap.
ca: Les entrades d'aquestes categories estaran excloses del mapa del lloc.

en: Episode
ca: Episodi

en: Error: please enter an e-mail address before submitting.
ca: Error: si us plau, introdueix una adreça de correu electrònic abans d'enviar.

en: Everywhere Else
ca: A totes bandes

en: Exclude From Sitemap
ca: Excloure del Mapa del lloc

en: Exclude Pages:
ca: Excloure pàgines:

en: Exclude Users From Tracking:
ca: Exclou els usuaris de ser rastrejats:

en: Exclude logged-in users from Google Analytics tracking by role.
ca: Exclou els usuaris connectats en el rastreig de Google Analytics per rol.

en: Exclude site from Yahoo! Directory:
ca: Exclou el lloc del Directori de Yahoo!:

en: Exclude site from the Open Directory Project:
ca: Exclou el lloc del Projecte de directori obert:

en: Excluded Categories
ca: Categories excloses

en: Excluded Items
ca: Articles exclosos

en: Excluded Pages
ca: Pàgines excloses

en: Export
ca: Exportar

en: Export Post Types:
ca: Exportar tipus d'entrades:

en: Export Settings
ca: Exporta la configuració

en: Exports and imports your All in One SEO Pack plugin settings.
ca: Exporta i importa els ajustos dels plugins del teu All in One SEO Pack.

en: Facebook Admin ID
ca: Identificació d'administrador a Facebook

en: Facebook App ID
ca: Identificació d'aplicació a Facebook

en: Facebook Debug
ca: Depuració de Facebook

en: Facebook Object Type
ca: Tipus d'objecte a Facebook

en: Facebook Settings
ca: Ajustos de Facebook

en: Failed to notify %s about changes to your sitemap at %s, error code %s.
ca: Error al notificar %s els canvis sobre el teu mapa del lloc a %s, codi d'error %s.

en: Failed to notify %s about changes to your sitemap at %s, unable to access via wp_remote_get().
ca: Error al notificar %s els canvis sobre el teu mapa del lloc a %s, no s'ha pogut accedir via wp_remote_get().

en: Failed to send to %s.
ca: No s'ha pogut enviar a %s.

en: Failed to update .htaccess rules!
ca: S'ha fallat a l'actualitzar les normes .htaccess!

en: Feature Manager
ca: Gestor de funcions

en: Featured Image
ca: Foto principal

en: File Editor
ca: Editor d'arxius

en: Filename Prefix
ca: Prefix del nom de l'arxiu

en: Finished scanning posts
ca: Exploració d'entrades finalitzada

en: First Attached Image
ca: Primera imatge adjunta

en: First Available Image
ca: Primera imatge disponible

en: First Image In Content
ca: Primera imatge al contingut

en: Follow us on Facebook
ca: Segueix-nos a Facebook

en: Follow us on Twitter
ca: Segueix-nos a Twitter

en: Food
ca: Menjar

en: Force Rewrites:
ca: Reescriptures de força:

en: Form submission error: verification check failed.
ca: Error a l'enviar el formulari: el control de verificació ha fallat.

en: Frequencies
ca: Freqüències

en: Front Page
ca: Portada

en: Game
ca: Joc

en: General Settings
ca: Configuració general

en: Generate Robots.txt
ca: Crear Robots.txt

en: Generate and validate your robots.txt file to guide search engines through your site.
ca: Genera i valida el teu arxiu robots.txt per guiar els motors de cerca a través del teu lloc.

en: Getting started? Read the Beginners Guide
ca: Acabes de començar? Llegeix la Guia per a principiants

en: Google Analytics ID:
ca: Identificació a Google Analytics:

en: Google Plus Default Profile:
ca: Perfil per defecte a Google Plus:

en: Google Settings
ca: Ajustos de Google

en: Google Webmaster Tools:
ca: Eines de Google Webmaster:

en: Government
ca: Govern

en: Help
ca: Ajuda

en: Home Article Tags
ca: Etiquetes d'article d'inici

en: Home Description
ca: Descripció d'inici

en: Home Description:
ca: Descripció de la pàgina principal:

en: Home Image
ca: Imatge d'inici

en: Home Keywords (comma separated):
ca: Paraules clau de la pàgina principal (separades per comes):

en: Home Page Settings
ca: Ajustos de la Pàgina principal

en: Home Page Title Format:
ca: Format del títol de la pàgina principal:

en: Home Title
ca: Títol d'inici

en: Home Title:
ca: Títol de la pàgina principal:

en: Home URL
ca: URL d'inici

en: I enjoy this plugin and have made a donation:
ca: M'encanta aquest plugin i he realitzat un donatiu:

en: If checked, only posts that have videos in them will be displayed on the sitemap.
ca: Si ho marques, tan sols les entrades que continguin vídeos seran mostrades al mapa del lloc.

en: Image
ca: Imatge

en: Image From Custom Field
ca: Imatge d'un camp personalitzat

en: Image SEO
ca: SEO d'imatge

en: Image Settings
ca: Ajustos d'imatge

en: Import
ca: Importa

en: Importer & Exporter
ca: Importador i exportador

en: Include Author Archives in your sitemap.
ca: Incloure Arxius d'autor al teu mapa del lloc.

en: Include Author Pages
ca: Incloure Pàgines per autor

en: Include Date Archive Pages
ca: Incloure Pàgines d'arxius per dates

en: Include Date Archives in your sitemap.
ca: Incloure Arxius de data al teu mapa del lloc.

en: Insert time
ca: Insertar temps

en: Join Our Mailing List
ca: Uneix-te a la nostra Llista de correu

en: Join our mailing list for tips, tricks, and WordPress secrets.
ca: Apuntat a la nostra llista de correu per rebre consells, trucs i secrets de WordPress.

en: Keyword Settings
ca: Ajustos de les Paraules clau

en: Keywords (comma separated)
ca: Paraules clau (separades per comes)

en: Landmark
ca: Punt de referència

en: Last Modified
ca: Última modificació

en: Last modified date of the page.
ca: Última data de modificació de la pàgina.

en: Legend
ca: Llegenda

en: License Key is not set yet or invalid.
ca: La Clau de llicència encara no està a punt o és incorrecta

en: License Key:
ca: Clau de llicència:

en: Link From Virtual Robots.txt
ca: Enllaça des de l'arxiu virtual Robots.txt

en: Link articles to the Facebook page associated with your website.
ca: Enllaça articles a la pàgina de Facebook associada amb la teva pàgina web.

en: Log Of Blocked Bots
ca: Historial de bots bloquejats

en: Log and show recent requests from blocked bots.
ca: Registrar-me i veure les sol·licituds recents dels bots bloquejats

en: Log important events:
ca: Historial d'esdeveniments importants:

en: MYSQL Version
ca: Versió MYSQL

en: Main Settings
ca: Ajustos principals

en: Manage Licenses
ca: Administrar les Llicències

en: Manually set the %s of your %s.
ca: Estableix manualment el %s del teu %s.

en: Manually set the frequency for the
ca: Ajustar manualment la freqüència per a

en: Manually set the priority for the
ca: Ajustar manualment la prioritat per a

en: Maximum Posts Per Sitemap
ca: Entrades màximes per a Mapa del lloc

en: Media / Attachments
ca: Mèdia / Adjunts

en: Memory usage
ca: Ús de la memòria

en: Menu Label
ca: Etiqueta del menú

en: Monthly
ca: Mensual

en: More Information
ca: Més informació

en: Movie
ca: Pel·lícula

en: Multisite
ca: Multilloc

en: Musician
ca: Músic

en: My Amazon Wish List
ca: La meva llista d'Amazon

en: N/A
ca: No disponible

en: Never Shorten Long Descriptions:
ca: No acurtar mai les descripcions llargues:

en: No Pagination for Canonical URLs:
ca: No hi ha paginació per a les URL canòniques:

en: No Schedule
ca: Sense programació

en: No duplicate meta tags found.
ca: No duplicar les etiquetes meta trobades.

en: No limit
ca: Sense límit

en: No requests yet.
ca: Cap petició fins ara

en: No rules to update!
ca: No hi ha regles per a actualitzar!

en: Noindex Settings
ca: Ajustos noindex

en: Noindex Sitemap file
ca: Arxiu noindex del Mapa del lloc

en: Non Profit
ca: Sense ànim de lucre

en: Not set
ca: No ajustat

en: Note that this is all about the title tag. This is what you see in your browser's window title bar. This is NOT visible on a page, only in the title bar and in the source code. If enabled, all page, post, category, search and archive page titles get rewritten. You can specify the format for most of them. For example: Using the default post title format below, Rewrite Titles will write all post titles as 'Post Title | Blog Name'. If you have manually defined a title using All in One SEO Pack, this will become the title of your post in the format string.
ca: Tingues en compte que tot això tracta sobre l'etiqueta del títol. Això és el que veus a la barra del títol de la finestra del teu navegador. NO és visible a la pàgina, només a la barra del títol i al codi font. Si ho habilites, tots els títols de les pàgines, entrades, categories, cerques i pàgines d'arxius es reescriuran. Pots especificar el format per a la majoria d'elles. Per exemple: utilitzant el format del títol de l'entrada per defecte a sota, l'opció de Reescriure títols escriurà tots els títols de les entrades com 'Títol de l'entrada | Nom del blog'. Si has definit manualment un títol fent servir l' All in One SEO Pack, aquest serà el títol de la teva entrada a la seqüència de format.

en: Note: If General Settings is checked, the General Settings, the Feature Manager settings, and the following currently active modules will have their settings data exported:
ca: Nota: Si es comproven els Ajustos generals, llavors s'exportarà la informació d'ajustos dels Ajustos generals, els ajustos del Gestor de funcions i els següents mòduls actius en aquest moment:

en: Note: you are using dynamic sitemap generation to keep your sitemap current; this will not generate a static sitemap file.
ca: Nota: estàs fent servir la generació dinàmica del mapa del lloc per a mantenir actualitzat el teu mapa del lloc; això no generarà un arxiu estàtic del mapa del lloc.

en: Notice:
ca: Avís:

en: Notify Bing
ca: Notificar a Bing

en: Notify Bing when you update your sitemap settings.
ca: Notifica a Bing quan actualitzes els ajustos del teu mapa del lloc.

en: Notify Google
ca: Notificar a Google

en: Notify Google when you update your sitemap settings.
ca: Notifica a Google quan actualitzes els ajustos del teu mapa del lloc.

en: Notify search engines daily, and also update static sitemap daily if in use. (this uses WP-Cron, so make sure this is working properly on your server as well)
ca: Notifica diàriament als motors de cerca i també actualitza diàriament el mapa del lloc estàtic si està en ús. (S'utilitza WP-Cron, així que assegura't que aquest també funcioni correctament en el teu servidor)

en: Object Type
ca: Tipus d'objecte

en: Off
ca: Apagat

en: On
ca: Encès

en: Once Monthly
ca: Un cop al mes

en: Once Weekly
ca: Un cop a la setmana

en: Operating System
ca: Sistema operatiu

en: Optimize
ca: Optimitzar

en: Optimize performance related to SEO and check your system status.
ca: Optimitza l'actuació relacionada amb el SEO i comprova l'estatus del teu sistema.

en: Optimize your Robots.txt File
ca: Optimitza el teu arxiu Robots.txt

en: Options Reset.
ca: Restablir les opcions.

en: Organization
ca: Organització

en: Organize sitemap entries into distinct files in your sitemap. Enable this only if your sitemap contains over 50,000 URLs or the file is over 5MB in size.
ca: Organitza les entrades del mapa del lloc en diferents arxius dins el teu mapa del lloc. Habilita aquesta opció si el teu mapa del lloc conté més de 50.000 URL o l'arxiu és més gran de 5MB.

en: Out-of-the-box SEO for your WordPress blog. Features like XML Sitemaps, SEO for custom post types, SEO for blogs or business sites, SEO for ecommerce sites, and much more. Almost 30 million downloads since 2007.
ca: SEO a punt d'utilitzar per al teu blog WordPress. Característiques com ara Mapes del lloc XML, SEO per a entrades personalitzades, SEO per a blog o pàgines d'empresa, SEO per a pàgines de comerç electrònic i molt més.
    Quasi 30 milions de descàrregues des de 2007.

en: Override the canonical URLs for this post.
ca: Anul·lar les URL canòniques per a aquesta entrada.

en: PHP Allow URL fopen
ca: Permetre URL fopen PHP

en: PHP Exif support
ca: Suport exif PHP

en: PHP IPTC support
ca: Suport PHP IPTC

en: PHP Max Post Size
ca: Mida PHP d'entrada màxima

en: PHP Max Script Execute Time
ca: Temps PHP màxim d'execució d'script

en: PHP Max Upload Size
ca: Mida PHP de càrrega màxima

en: PHP Memory Limit
ca: Límit de memòria PHP

en: PHP Safe Mode
ca: Mode segur PHP

en: PHP Version
ca: Versió PHP

en: PHP XML support
ca: Suport PHP XML

en: Page Frequency
ca: Freqüència de la pàgina

en: Page Priority
ca: Prioritat de la pàgina

en: Page Title Format:
ca: Format del títol de pàgina:

en: Page URL
ca: URL de la pàgina

en: Paged Format:
ca: Format paginat:

en: Paginate Sitemap Indexes
ca: Pagina Índexs del Mapa del lloc

en: Performance
ca: Rendiment

en: Person
ca: Persona

en: Person or Organization?
ca: Persona o organització?

en: Pinterest Site Verification:
ca: Lloc de verificació de Pinterest:

en: Places a link to the sitemap file in your virtual Robots.txt file which WordPress creates.
ca: Col·loca un enllàç al teu arxiu del mapa del lloc dins el teu arxiu virtual Robots.txt.

en: Places a link to your Sitemap.xml into your virtual Robots.txt file.
ca: Col·loca enllaços del teu Sitemap.xml dins el teu arxiu virtual Robots.txt.

en: Please refer to the document for each tool for help in using these to debug your social meta.
ca: Si us plau, consulta els documents d'ajuda de cada eina per aconseguir assistència depurant el teu meta social.

en: Please review your settings below and click %s to build your sitemap; then, %s.
ca: Si us plau, revisa els teus ajustos a sota i fes clic %s per a construir el teu mapa del lloc; després, %s.

en: Please wait...
ca: Si us plau, espera...

en: Plugins
ca: Extensions

en: Politician
ca: Polític

en: Post
ca: Publicar

en: Post Author Image
ca: Publicar imatge de l'autor

en: Post Title Format:
ca: Format del títol de l'entrada:

en: Post Types
ca: Tipus d'Entrades

en: Potential conflict with unknown file %s.
ca: Conflicte potencial amb l'arxiu desconegut %s.

en: Press the Scan button to scan your posts for videos! Do this if video content from a post or posts is not showing up in your sitemap.
ca: Prem el botó Explorar per a explorar les teves entrades en busca de vídeos! Fes-ho si el contingut en vídeo d'una altra entrada o entrades no apareix al teu mapa del lloc.

en: Press the connect button to connect with Google Analytics; or if already connected, press the disconnect button to disable and remove any stored analytics credentials.
ca: Prem el botó de connectar amb Google Analytics; o si ja hi estàs connectat, prem el botó de desconnectar per deshabilitar i eliminar qualsevol credencial d'anàlisi desat.

en: Press this button to have Facebook re-fetch and debug this page.
ca: Prem aquest botó per tornar a recuperar Facebook i depurar aquesta pàgina.

en: Preview Snippet
ca: Fragment de la vista prèvia

en: Priorities
ca: Prioritats

en: Privacy Settings
ca: Ajustos de privacitat

en: Pro Version
ca: Versió Pro

en: Product
ca: Producte

en: Profile
ca: Perfil

en: Proposed Changes
ca: Canvis proposats

en: Public Figure
ca: Figura pública

en: Purchase one now
ca: Compra'n un ara

en: Raise execution time
ca: Augmentar el temps d'execució

en: Raise memory limit
ca: Augmentar el límit de memòria

en: Read the All in One SEO Pack user guide
ca: Llegir la guia per a l'usuari de l' All in One SEO Pack

en: Reading Settings
ca: Ajustos de lectura

en: Referer Blocklist
ca: Llista negra d'emissors

en: Remove Descriptions For Paginated Pages:
ca: Eliminar les descripcions per a les pàgines paginades:

en: Remove Stored Credentials
ca: Retirar les credencials emmagatzemades

en: Rename Conflicting Files
ca: Canviar el nom dels arxius en conflicte

en: Renamed %s to %s.
ca: Canviar el nom %s a %s.

en: Reset ALL Settings to Defaults
ca: Restablir TOTS els Ajustos pels paràmetres per defecte

en: Reset Dismissed Notices
ca: Restablir els avisos descartats

en: Reset Features
ca: Restablir Funcions

en: Reset General Settings to Defaults
ca: Restablir els Ajustos generals pels paràmetres per defecte

en: Restrict Access to Video Sitemap
ca: Restringir l'accés al Mapa del lloc en vídeo

en: Review Your Settings
ca: Revisar els teus ajustos

en: Rewrite Titles:
ca: Reescriure els títols:

en: Robots.txt editor
ca: Editor Robots.txt

en: Row %s not found; no rows were deleted.
ca: No s'ha trobat la filera %s; no s'ha suprimit cap filera.

en: Rule Type
ca: Tipus de norma

en: Run Shortcodes In Autogenerated Descriptions:
ca: Executar codis curts a les descripcions autogenerades:

en: Run Shortcodes In Description
ca: Executa Codis curts a la descripció

en: Run Shortcodes In Title
ca: Executa Codis curts al títol

en: Run shortcodes that appear in social description meta tags.
ca: Executar codis curts que apareixen a les etiquetes meta de descripció social.

en: Run shortcodes that appear in social title meta tags.
ca: Executar codis curts que apareixen a les etiquetes meta de títol social.

en: SEO Description
ca: Descripció SEO

en: SEO Keywords
ca: Paraules clau SEO

en: SEO Settings
ca: Configuració SEO

en: SEO Title
ca: Títol SEO

en: SEO for Custom Post Types:
ca: SEO per a Tipus d'entrades personalitzades:

en: SEO on only these post types:
ca: SEO per a només aquests tipus d'entrades:

en: SEO on only these taxonomies:
ca: SEO només en aquestes taxonomies:

en: SFWD Debug Mail From Site %s.
ca: Correu de depuració SFWD del lloc %s.

en: SQL Mode
ca: Mode SQL

en: Save
ca: Desa

en: Save Robots.txt File
ca: Desar Arxiu Robots.txt

en: Scan
ca: Explorar

en: Scan Header
ca: Explorar capçalera

en: Scan Now
ca: Explorar ara

en: Scan Posts For Videos
ca: Explorar entrades en busca de vídeos

en: Scan Social Meta
ca: Explorar Meta social

en: Scan your site for duplicate social meta tags.
ca: Explora el teu lloc en busca d'etiquetes meta social duplicades

en: Schedule Updates
ca: Programar actualitzacions

en: School
ca: Escola

en: Search Title Format:
ca: Format del títol de cerca:

en: Security Check - If you receive this in error, log out and back in to WordPress
ca: Comprovació de seguretat - Si reps aquest error, desconnecta't i torna a entrar a WordPress

en: Select Individual
ca: Tria la persona

en: Select OG:Image Source
ca: Seleccionar OG: Font de l'imatge

en: Select a valid All in One SEO Pack ini file and click 'Import' to import options from a previous state or install of All in One SEO Pack.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/importer-exporter-module/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
ca: Selecciona un arxiu ini vàlid per a l' All in One SEO Pack i fes clic a 'Importar' per importar opcions a partir d'un estat previ o bé instal·lar l' All in One SEO Pack.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/importer-exporter-module/' target='_blank'>Fes clic aquí per informar-te sobre aquest ajust</a>

en: Select the Open Graph type that best describes the content of this Page or Post.
ca: Selecciona el tipus d' Open Graph que millor descrigui el contingut d'aquesta Pàgina o Entrada.

en: Select the default type of Twitter card to display.
ca: Selecciona el tipus predeterminat de targeta de Twitter per mostrar.

en: Select which Post Types appear in your sitemap.
ca: Tria quins Tipus d'Entrades apareixen al teu mapa del lloc.

en: Select which Post Types you want to export your All in One SEO Pack meta data for.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/importer-exporter-module/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
ca: Selecciona per a quin Tipus d'entrada vols exportar les dades meta del teu All in One SEO Pack.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/importer-exporter-module/' target='_blank'>Fes clic aquí per informar-te sobre aquest ajust</a>

en: Select which Post Types you want to use All in One SEO Pack to set Open Graph meta values for.
ca: Selecciona quins Tipus d'entrades vols que facin servir l' All in One SEO Pack per establir els valors meta a l' Open Graph.

en: Select which taxonomy archives appear in your sitemap
ca: Tria quins arxius de taxonomia apareixen al teu mapa del lloc.

en: Sent to %s.
ca: Enviar a %s.

en: Server
ca: Servidor

en: Set Preferred Site Name:
ca: Establir Nom preferit pel lloc:

en: Set Protocol For Canonical URLs:
ca: Establir Protocol per a URL canòniques:

en: Set protocol for canonical URLs.
ca: Establir un protocol per a les URL canòniques.

en: Set the Open Graph type for your website as either a blog or a website.
ca: Estableix el tipus d' Open Graph per a la teva pàgina web, ja sigui un blog o una pàgina web.

en: Set the default NOFOLLOW setting for each Post Type.
ca: Estableix l'ajust per defecte NOFOLLOW per a cada Tipus d'entrada.

en: Set the default NOINDEX setting for each Post Type.
ca: Estableix l'ajust per defecte NOINDEX per a cada Tipus d'entrada.

en: Set the default noodp setting for each Post Type.
ca: Estableix l'ajust noodp per defecte per a cada Tipus d'entrada.

en: Set the default noydir setting for each Post Type.
ca: Estableix l'ajust noydir per defecte per a cada Tipus d'entrada.

en: Set the label for this page menu item.
ca: Estableix l'etiqueta per a l'ítem del menú d'aquesta pàgina.

en: Set the title attribute for menu links.
ca: Estableix l'atribut del títol per als enllaços del menú.

en: Settings export file for All in One SEO Pack
ca: Arxiu d'exportació per als Ajustos de l' All in One SEO Pack

en: Show Column Labels for Custom Post Types:
ca: Mostrar etiquetes de columna per als Tipus d'entrades personalitzades:

en: Show Facebook Author on Articles
ca: Mostrar l'autor de Facebook als articles

en: Show Facebook Publisher on Articles
ca: Mostrar l'editor de Facebook als articles

en: Show Only Posts With Videos
ca: Mostrar només entrades amb vídeos

en: Show Twitter Author
ca: Mostrar autor de Twitter

en: Shows log of most recent requests from blocked bots. Note: this will not track any bots that were already blocked at the web server / .htaccess level.
ca: Mostra l'historial de la majoria de peticions recents fetes per bots bloquejats. Nota: no té en compte els bots que ja han estat bloquejats pel servidor web / nivell .htaccess.

en: Sign up today and receive a free copy of the e-book 5 SEO Tips for WordPress ($39 value).
ca: Inscriu-te avui i rebras una còpia gratuïta del llibre electrònic 5 consells SEO per a WordPress (valorat en 39$).

en: Site Name
ca: Nom del lloc

en: Site URL
ca: URL del lloc

en: Sitemap %s generated by All in One SEO Pack %s by Michael Torbert of Semper Fi Web Design on %s
ca: El Mapa del lloc %s generat per l' All in One SEO Pack %s per Michael Torbert de Semper Fi Web Design a %s

en: Sitemap Status
ca: Estat del Mapa del lloc

en: Slug may not be empty!
ca: L'etiqueta no pot estar buida!

en: Social Meta
ca: Meta social

en: Social Profile Links
ca: Enllaços de perfils socials

en: Social Settings
ca: Ajustos socials

en: Song
ca: Cançò

en: Specifies the name of your sitemap file. This will default to 'sitemap'.
ca: Especifica el nom del teu arxiu de mapa del lloc. Aquest et dirigirà per defecte a 'mapa del lloc'.

en: Specify A Preferred Name:
ca: Especificar un Nom preferit pel lloc:

en: Specify Image Height
ca: Especificar l'alçada de la imatge

en: Specify Image Width
ca: Especificar l'ample de la imatge

en: Specify Publisher URL:
ca: Especificar URL de l'editor:

en: Specify Video Height
ca: Especificar l'alçada del vídeo

en: Specify Video Width
ca: Especificar l'ample del vídeo

en: Split long sitemaps into separate files.
ca: Divideix els mapes del lloc extensos en diferents arxius.

en: Sport
ca: Esport

en: Sports League
ca: Lliga esportiva

en: Sports Team
ca: Equip esportiu

en: State Province
ca: Província

en: Static front page detected, suggested Facebook Object Type is 'website'.
ca: Pàgina principal estàtica detectada, l'objecte de Facebook suggerit és 'pàgina web'.

en: Stop badly behaving bots from slowing down your website.
ca: Atura els bots dolents que alenteixen la teva pàgina web.

en: Submit
ca: Tramet

en: Successfully notified %s about changes to your sitemap at %s.
ca: Notificació exitosa %s sobre els canvis al teu mapa del lloc a %s.

en: Summary
ca: Sumari

en: Summary Large Image
ca: Sumari de la grandària de la imatge

en: Support
ca: Suport

en: Support Forum
ca: Fòrum de suport

en: System Status
ca: Estatus del sistema

en: TV Show
ca: Programa de televisió

en: Tag Title Format:
ca: Format del títol d'etiquetes:

en: Taxonomy Title Format:
ca: Format del títol de la taxonomia

en: Tells search engines not to index the sitemap file itself.
ca: Comunica als motors de cerca que no indexin l'arxiu del mapa del lloc per sí mateix.

en: Thank you for running the latest and greatest All in One SEO Pack Pro ever! Please review your settings, as we're always adding new features for you!
ca: Gràcies per utilitzar el darrer i millor All in one SEO Pack Pro de tots els temps! Si us plau, revisa la teva configuració, ja que tot sovint afegim noves funcions per a que en gaudeixis!

en: Thank you for running the latest and greatest All in One SEO Pack ever! New since 2.2: Control who accesses your site with the new Robots.txt Editor and File Editor modules!  Enable them from the Feature Manager.  Remember to review your settings, we have added some new ones!
ca: Gràcies per fer servir l'última i millor versió de l' All in One SEO Pack! Novetats des del 2.2: Controla qui accedeix al teu lloc amb els nous mòduls Editor Robots.txt i Editor d'arxius! Habilita'ls des del Gestor de funcions. Recorda revisar els teus ajustos, n'hem afegit de nous!

en: Thank you for running the latest and greatest All in One SEO Pack ever! Please review your settings, as we're always adding new features for you!
ca: Gràcies per fer servir l'última i millor versió de l' All in One SEO Pack! Si us plau, revisa els teus ajustos, ja que sovint afegim noves funcions!

en: Thank you for your donation, it helps keep this plugin free and actively developed!
ca: Gràcies pel teu donatiu, ens ajuda a mantenir aquest plugin gratuït i constantment desenvolupat!

en: Thank you!
ca: Gràcies!

en: The Google+ profile you enter here will appear on your homepage only as the rel="publisher" tag. It is recommended that the URL you enter here should be the Google+ profile for your business.
ca: El perfil de Google+ que introdueixis aquí apareixerà a la teva pàgina principal només com a l'etiqueta de rel="editor". Es recomana que la URL que introdueixs aquí sigui el perfil de Google+ del teu negoci.

en: The Home Description is the Open Graph description for your home page.
ca: La Descripció de la pàgina principal és la descripció d' Open Graph per a la teva pàgina principal.

en: The Home Image is the Open Graph image for your home page.
ca: La Imatge de la pàgina principal és la imatge d' Open Graph per a la teva pàgina principal.

en: The Home Tag allows you to add a list of keywords that best describe your home page content.
ca: L'Etiqueta de la pàgina principal et permet afegir la llista de paraules clau que millor descriuen la el contingut de la teva pàgina principal.

en: The Home Title is the Open Graph title for your home page.
ca: El Títol de la pàgina principal és el títol d' Open Graph per a la teva pàgina principal.

en: The META description for this page. This will override any autogenerated descriptions.
ca: La descripció META per aquesta pàgina. Això anul·larà qualsevol descripció autogenerada.

en: The Site Name is the name that is used to identify your website.
ca: El Nom del lloc és el nom que s'utilitza per a identificar la teva pàgina web.

en: The following macros are supported:
ca: Compatible amb les següents macros:

en: The frequency of the page.
ca: La freqüència de la pàgina.

en: The plugin All-In-One-SEO has been detected. Do you want to %simport its settings%s?
ca: S'ha detectat l'extensió All-In-One-SEO. Voleu %simportar els paràmetres%s?

en: The priority of the page.
ca: La prioritat de la pàgina.

en: The red indicator means that the syntax is invalid for a robots.txt file.
ca: L'indicador vermell significa que la sintaxi no és vàlida per a l'arxiu robots.txt.

en: The yellow indicator means that a non-standard extension was recognized; not all crawlers may recognize it or interpret it the same way. The Allow and Sitemap directives are commonly used by Google and Yahoo.
ca: L'indicador groc significa que s'ha reconegut una extensió no estàndard; no tots els rastrejadors poden reconèixer-la o interpretar-la de la mateixa manera. Les directrius Permetre i Mapa del lloc sovint són utilitzades per Google i Yahoo.

en: Themes
ca: Temes

en: There are no other modules currently loaded!
ca: Actualment ni hi ha d'altres mòduls carregant-se!

en: This Open Graph meta allows you to add a general section name that best describes this content.
ca: Aquesta meta d' Open Graph et permet afegir el nom de secció general que millor descrigui aquest contingut.

en: This Open Graph meta allows you to add a list of keywords that best describe this content.
ca: Aquesta meta d' Open Graph et permet afegir una llista de paraules clau que millor descriguin aquest contingut.

en: This allows you to set the title tags for each Custom Post Type.
ca: Això et permet establir les etiquetes del títol per a cada Tipus d'entrades personalitzades.

en: This controls the format of Meta Descriptions.The following macros are supported:
ca: Això controla el format de les Descripcions meta.Compatible amb les següents macros:

en: This controls the format of the title tag for Author Archives.<br />The following macros are supported:
ca: Això controla el format de les etiquetes de títol per a l'Arxiu d'autor.<br />Compatible amb les següents macros.

en: This controls the format of the title tag for Category Archives.<br />The following macros are supported:
ca: Això controla el format de l'etiqueta del títol de Arxius de la categoria.<br />Compatible amb les següents macros:

en: This controls the format of the title tag for Custom Post Archives.<br />The following macros are supported:
ca: Això controla el format de les etiquetes de títol per a l'Arxiu personalitzat d'entrades.<br />Compatible amb les següents macros.

en: This controls the format of the title tag for Date Archives.<br />The following macros are supported:
ca: Això controla el format de les etiquetes de títol per a l'Arxiu de dates.<br />Compatible amb les següents macros.

en: This controls the format of the title tag for Pages.<br />The following macros are supported:
ca: Això controla el format de l'etiqueta del títol de Pàgines.<br />Compatible amb les següents macros:

en: This controls the format of the title tag for Posts.<br />The following macros are supported:
ca: Això controla el format de l'etiqueta del títol de Entrades.<br />Compatible amb les següents macros:

en: This controls the format of the title tag for Tag Archives.<br />The following macros are supported:
ca: Això controla el format de les etiquetes de títol per a l'Arxiu d'etiquetes.<br />Compatible amb les següents macros.

en: This controls the format of the title tag for the 404 page.<br />The following macros are supported:
ca: Això controla el format de l'etiqueta del títol per a la pàgina 404.<br />Compatible amb les següents macros:

en: This controls the format of the title tag for the Search page.<br />The following macros are supported:
ca: Això controla el format de les etiquetes de títol per a la Pàgina de cerca.<br />Compatible amb les següents macros.

en: This controls the format of the title tag for your Home Page.<br />The following macros are supported:
ca: Això controla el format de l'etiqueta del títol per a la teva Pàgina principal.<br />Compatible amb les següents macros:

en: This enables support for IP Anonymization in Google Analytics.
ca: Això permet suport per a l'anonimització d'IP a Google Analytics.

en: This enables support for the Display Advertiser Features in Google Analytics.
ca: Això permet suport per a Mostrar característiques de l'anunciant a Google Analytics.

en: This enables support for the Enhanced Ecommerce in Google Analytics.
ca: Això permet suport per al Comerç electrònic millorat a Google Analytics.

en: This enables support for the Enhanced Link Attribution in Google Analytics.
ca: Això permet suport per al Reconeixement millorat d'enllaços a Google Analytics.

en: This is the Open Graph description of this Page or Post.
ca: Aquesta és la descripció de l' Open Graph per a aquesta Pàgina o Entrada.

en: This is the Open Graph title of this Page or Post.
ca: Aquest és el títol de l' Open Graph per a aquesta Pàgina o Entrada.

en: This is the list of disallowed referers used for blocking bad bots.
ca: Aquesta és la llista d'emissors no permesos utilitzats per a bloquejar els bots dolents.

en: This is the list of disallowed user agents used for blocking bad bots.
ca: Aquesta és la llista d'usuaris no permesos per bloquejar els bots dolents.

en: This lets you select which screens display the SEO Title, SEO Keywords and SEO Description columns.
ca: Això et permet seleccionar quines pantalles mostren les columnes de Títol SEO, Paraules clau SEO i Descripció SEO.

en: This option allows you to control whether rel="publisher" is displayed on the homepage of your site. Google recommends using this if the site is a business website.
ca: Aquesta opció et permet controlar si rel="editor" es mostra a la pàgina principal del teu lloc. Google et recomana fer-ho servir si el teu lloc és una pàgina web per a un negoci.

en: This option allows you to control which types of pages you want to display rel="author" on for Google authorship. The options include the Front Page (the homepage of your site), Posts, Pages, and any Custom Post Types. The Everywhere Else option includes 404, search, categories, tags, custom taxonomies, date archives, author archives and any other page template.
ca: Aquesta opció et permet controlar quins tipus de pàgines vols que mostrin rel="autor" per a l'autoria de Google. Les opcions inclouen la Portada (la pàgina principal del teu lloc), Entrades, Pàgines i qualsevol Tipus d'entrades personalitzades. La opció d' A tot arreu inclou 404, cerca, categories, etiquetes, taxonomies personalitzades, arxius de data, arxius d'autor i totes les altres plantilles de pàgina.

en: This option allows you to toggle the use of Meta Keywords throughout the whole of the site.
ca: Aquesta opció et permet alternar l'ús de les Paraules clau meta a la totalitat del teu lloc.

en: This option lets you choose which image will be displayed by default for the Open Graph image. You may override this on individual posts.
ca: Aquesta opció et permet escollir quina imatge serà mostrada per defecte com a imatge d' Open Graph. Podràs annul·lar-ho a les entrades individuals.

en: This option lets you fall back to the default image if no image could be found above.
ca: Aquesta opció et permet usar la imatge per defecte si no es troba cap imatge.

en: This option lets you select the Open Graph image that will be used for this Page or Post, overriding the default settings.
ca: Aquesta opció et deixa triar la imatge de l' Open Graph que serà utilitzada en aquesta Pàgina o Entrada, anul·lant la configuració per defecte.

en: This option lets you set a default height for your images, where unspecified.
ca: Aquesta opció et permet establir una alçada per defecte per a les teves imatges, on no s'especifiqui el contrari.

en: This option lets you set a default width for your images, where unspecified.
ca: Aquesta opció et permet establir una amplada per defecte per a les teves imatges, on no s'especifiqui el contrari.

en: This option lets you specify a link to the Open Graph video used on this Page or Post.
ca: Aquesta opció et permet especificar un enllaç al vídeo de l' Open Graph utilitzat en aquesta Pàgina o Entrada.

en: This option lets you upload an image to use as the Open Graph image for this Page or Post.
ca: Aquesta opció et deixa carregar una imatge que serà utilitzada com la imatge de l' Open Graph en aquesta Pàgina o Entrada

en: This option sets a default image that can be used for the Open Graph image. You can upload an image, select an image from your Media Library or paste the URL of an image here.
ca: Aquesta opció estableix una imatge per defecte que podrà ser utilitzada com a imatge a l'Open Graph. Pots carregar una imatge des de la teva Llibreria media o enganxar la URL d'una imatge aquí.

en: This option will automatically generate Canonical URLs for your entire WordPress installation.  This will help to prevent duplicate content penalties by <a href=\'http://googlewebmastercentral.blogspot.com/2009/02/specify-your-canonical.html\' target=\'_blank\'>Google</a>.
ca: Aquesta opció generarà automàticament URL canòniques per a tota la instal·lació de WordPress. Això t'ajudarà a prevenir penalitzacions per contingut duplicat a través de <a href=\'http://googlewebmastercentral.blogspot.com/2009/02/specify-your-canonical.html\' target=\'_blank\'>Google</a>.

en: This setting allows you to raise your PHP execution time to a reasonable value.
ca: Aquesta configuració et permet augmentar el teu temps d'execució PHP fins a un valor considerable.

en: This setting allows you to raise your PHP memory limit to a reasonable value. Note: WordPress core and other WordPress plugins may also change the value of the memory limit.
ca: Aquesta configuració et permet augmentar el teu límit de memòria PHP fins a un valor considerable. Nota: el nucli de WordPress i els altres plugins de WordPress també podrien fer canviar el valor del límit de la memòria.

en: This string gets appended/prepended to titles of paged index pages (like home or archive pages).
ca: Aquesta seqüència s'annexa/s'anteposa als títols de les pàgines d'índexs paginats (com ara la pàgina principal o les pàgines d'arxiu).

en: This will be the Meta Description for your homepage. This is independent of any other option. The default is no Meta Description at all if this is not set.
ca: Aquesta serà la Descripció meta per a la teva pàgina principal. És independent de qualsevol altra opció. Si no s'estableix el contrari, el valor per defecte no serà la Descripció meta.

en: This will be the license key received when the product was purchased. This is used for automatic upgrades.
ca: Aquesta serà la clau de llicència que vas rebre quan el producte va ser adquirit. Es fa servir per a les actualitzacions automàtiques.

en: This will show or hide the advanced options for SEO for Custom Post Types.
ca: Això mostrarà o amagarà les opcions avançades per al SEO dels Tipus d'entrades personalitzades.

en: Title
ca: Títol

en: Title Attribute
ca: Atribut del títol

en: Title Format:
ca: Format del títol:

en: Title Settings
ca: Ajustos dels Títols

en: Track Blocked Bots
ca: Rastrejar bots bloquejats

en: Track Multiple Domains:
ca: Rastrejar dominis múltiples:

en: Track Outbound Links:
ca: Seguiment d'enllaços sortints:

en: Tracking Domain:
ca: Rastrejar domini:

en: Twitter Card Type
ca: Tipus de targeta de Twitter

en: Twitter Domain
ca: Domini de Twitter

en: Twitter Settings
ca: Ajustos de Twitter

en: Twitter Site
ca: Lloc a Twitter

en: UPGRADE TO PRO VERSION
ca: PASSA'T A LA VERSIÓ PROFESSIONAL

en: URL to the page.
ca: URL cap a la pàgina.

en: Unauthorized access; try reloading the page.
ca: Accés no autoritzat; prova de tornar a carregar la pàgina.

en: University
ca: Universitat

en: Unprotect Post Meta Fields:
ca: Desprotegir els camps d'entrades meta:

en: Update .htaccess
ca: Actualitzar .htaccess

en: Update Features
ca: Actualitzar Funcions

en: Update Options
ca: Actualitzar opcions

en: Update Robots.txt File
ca: Actualitzar Arxiu Robots.txt

en: Update Sitemap
ca: Actualitzar Mapa del lloc

en: Update robots.txt
ca: Actualitzar robots.txt

en: Updated .htaccess rules.
ca: Regles .htaccess actualitzades

en: Updated sitemap settings.
ca: S'han actualitzat els ajustos del mapa del lloc.

en: Upgrade To Pro
ca: Passa't a Pro

en: Upgrade to All in One SEO Pack Pro Version
ca: Passa't a la Versió All in One SEO Pack Pro

en: Upgrade to Pro
ca: Actualització a Pro

en: Use AIOSEO Title and Description
ca: Utilitza un Títol y Descripció AIOSEO

en: Use Categories In Article Tags
ca: Utilitzar categories a les etiquetes d'article

en: Use Categories for META keywords:
ca: Utilitza Categories per a les paraules clau META:

en: Use Custom Blocklists
ca: Utilitzar Llistes de bloqueig personalitzades

en: Use Custom Field For Image
ca: Utilitzar el camp personalitzat per imatge

en: Use Default If No Image Found
ca: Utilitza la imatge per defecte si no s'ha trobat cap imatge

en: Use Keywords In Article Tags
ca: Utilitzar paraules clau a les etiquetes d'article

en: Use Keywords:
ca: Utilitzar paraules clau:

en: Use Original Title:
ca: Utilitzar el títol original:

en: Use Post Tags In Article Tags
ca: Utilitzar etiquetes d'entrada a les etiquetes d'article

en: Use Schema.org Markup
ca: Fer servir el marcatge Schema.org

en: Use Static Front Page Instead
ca: Fer servir Pàgina principal estàtica

en: Use Tags for META keywords:
ca: Utilitza Etiquetes per a les paraules clau META:

en: Use Universal Analytics:
ca: Fer servir Universal Analytics:

en: Use catergories in generated article tags.
ca: Utilitza categories a les etiquetes d'articles generats.

en: Use keywords in generated article tags.
ca: Utilitza paraules clau a les etiquetes d'articles generats.

en: Use nofollow for paginated pages/posts:
ca: Fes servir nofollow per a les pàgines/entrades paginades:

en: Use noindex for Author Archives:
ca: Utilitzar noindex per als Arxius d'autor:

en: Use noindex for Categories:
ca: Utilitzar noindex per a les Categories:

en: Use noindex for Date Archives:
ca: Utilitzar noindex per als Arxius de data:

en: Use noindex for Tag Archives:
ca: Utilitzar sense-índex per als Arxius d'etiquetes:

en: Use noindex for Taxonomy Archives:
ca: Fes servir noindex per als Arxius de taxonomia:

en: Use noindex for paginated pages/posts:
ca: Fes servir noindex per a les pàgines/entrades paginades:

en: Use noindex for the 404 page:
ca: Fes servir noindex per a la pàgina 404:

en: Use noindex for the Search page:
ca: Fes servir noindex per a la pàgina de Cerca:

en: Use output buffering to ensure that the title gets rewritten. Enable this option if you run into issues with the title tag being set by your theme or another plugin.
ca: Utilitza el búfer de sortida per assegurar-te que el títol sigui reescrit. Permet aquesta opció si experimentes problemes amb el teu tema o amb un altre plugin al fixar l'etiqueta del títol.

en: Use page slugs or page IDs, seperated by commas, to exclude pages from the sitemap.
ca: Fes servir etiquetes de pàgina o identificacions de pàgina, separades per comes, per a excloure pàgines del mapa del lloc.

en: Use post tags in generated article tags.
ca: Utilitza etiquetes d'entrada a les etiquetes d'articles generats.

en: Use rewrites to generate your sitemap on the fly. NOTE: This is required for WordPress Multisite.
ca: Reescriu per a generar el teu Mapa del lloc sobre la marxa. NOTA: Això és necessari per a un Multilloc Wordpress.

en: Use the new Universal Analytics tracking code for Google Analytics.
ca: Utilitza el codi de rastreig Universal Analytics per a Google Analytics.

en: Use the rule builder below to add rules to create a new Robots.txt file.  If you already have a Robots.txt file you should use the File Editor feature in All in One SEO Pack to edit it or you can delete your current Robots.txt file and start a new one with the rule builder below.
ca: Fes servir el creador de normes d'aquí sota per afegir normes per a crear un nou arxiu Robots.txt. Si ja disposes d'un arxiu Robots.txt hauràs d'utilitzar la funció de l'Editor d'arxius de l' All in One SEO Pack per a editar-lo, o bé pots eliminar el teu arxiu Robots.txt actual i començar-ne un de nou amb el creador de normes d'aquí sota.

en: Use the system default
ca: Utilitza el sistema per defecte

en: Use these checkboxes to select which Post Types you want to use All in One SEO Pack with.
ca: Fes servir aquestes caselles de selecció per a seleccionar quins Tipus d'entrades vols fer servir amb l' All in One SEO Pack.

en: Use these checkboxes to select which Taxonomies you want to use All in One SEO Pack with.
ca: Utilitza aquestes caselles de selecció per a escollir amb quines Taxonomies vols fer servir l' All in One SEO Pack.

en: Use this option to enable tracking of multiple or additional domains.
ca: Fes servir aquesta opció per habilitar el rastreig de dominis múltiples o addicionals.

en: Use wp_title to get the title used by the theme; this is disabled by default. If you use this option, set your title formats appropriately, as your theme might try to do its own title SEO as well.
ca: Utilitza wp_title per obtenir el títol utilitzat pel tema; aquest estarà deshabilitat per defecte. Si utilitzes aquesta opció, estableix els formats dels teus títols apropiadament, ja que alhora el teu tema podria tractar de generar els seus propis títols SEO.

en: User Agent
ca: Agent d'usuari

en: User Agent Blocklist
ca: Llista negra d'usuaris

en: Version
ca: Versió

en: Video Sitemap
ca: Mapa del lloc en vídeo

en: View the Changelog
ca: Veure l'Historial de canvis

en: Warning: You're blocking access to search engines.
ca: Advertència: Estàs bloquejant l'accés als motors de cerca.

en: Warning: a static sitemap '%s' generated by All in One SEO Pack %s on %s already exists that may conflict with dynamic sitemap generation.
ca: Compte: existeix un mapa del lloc estàtic '%s' generat per l' All in One SEO Pack %s a %s que pot entrar en conflicte amb la generació del mapa dinàmic.

en: Warning: dynamic sitemap generation must have permalinks enabled.
ca: Compte: la generació dinàmica del mapa del lloc ha de tenir enllaços permanents habilitats.

en: Warning: your privacy settings are configured to ask search engines to not index your site; you can change this under %s for your blog.
ca: Compte: els teus ajustos de privacitat estan configurats de tal manera que els motors de cerca no indexen el teu lloc; pots modificar-ho sota %s per al teu blog.

en: Watch video tutorials
ca: Veure tutorials en vídeo

en: We need your help translating All in One SEO Pack into your language! Click Here to help make the translation complete and fix any errors.
ca: Ens cal la teva ajuda per a traduir l' All in One SEO Pack al teu idioma! Fes clic aquí per ajudar a traduir i corregir els errors.

en: Webmaster Verification
ca: Verificació de l'Administrador web

en: Website
ca: Pàgina web

en: Weekly
ca: Setmanal

en: Welcome to Version %s!
ca: Benvingut a la Versió %s!

en: What Does This Mean?
ca: Què vol dir això?

en: What you enter here will be copied verbatim to the header of all Pages. You can enter whatever additional headers you want here, even references to stylesheets.
ca: El que introdueixis aquí serà copiat textualment a la capçalera de totes les Pàgines. Aquí pots introduir qualsevol capçalera addicional que desitgis, fins i tot referències als fulls d'estil.

en: What you enter here will be copied verbatim to the header of all Posts. You can enter whatever additional headers you want here, even references to stylesheets.
ca: El que introdueixis aquí serà copiat textualment a la capçalera de totes les Entrades. Aquí pots introduir totes les capçaleres addicionals que desitgis, fins i tot referències als fulls d'estil.

en: What you enter here will be copied verbatim to the header of the front page if you have set a static page in Settings, Reading, Front Page Displays. You can enter whatever additional headers you want here, even references to stylesheets. This will fall back to using Additional Page Headers if you have them set and nothing is entered here.
ca: El que introdueixis aquí serà copiat textualment a la capçalera de la pàgina principal si has establert una pàgina estàtica als Ajustos, Lectura, Mostrar portada. Aquí pots introduir totes les capçaleres addicionals que desitgis, fins i tot referències als fulls d'estil. Això retrocedirà a utilitzar Capçaleres de pàgina addicionals si les has establert i no introdueixes res aquí.

en: What you enter here will be copied verbatim to the header of the home page if you have Front page displays your latest posts selected in Settings, Reading.  It will also be copied verbatim to the header on the Posts page if you have one set in Settings, Reading. You can enter whatever additional headers you want here, even references to stylesheets.
ca: El que introdueixis aquí serà copiat textualment a la capçalera de la pàgina principal si fas que la Portada mostri les teves últimes entrades seleccionades a Ajustos, Lectura. També serà copiat textualment a la capçalera de la Pàgina d'entrades si en tens una de seleccionada a Ajustos, Lectura. Aquí pots introduir totes les capçaleres addicionals que desitgis, fins i tot referències als fulls d'estil.

en: WordPress DB Version
ca: Versió DB WordPress

en: WordPress Version
ca: Versió WordPress

en: XML Sitemap
ca: Mapa del lloc XML

en: XML Sitemaps
ca: Mapes del lloc XML

en: Yes
ca: Sí

en: You can %s click here%s to go to your reading settings and toggle your blog visibility.
ca: Pots fer %s clic aquí%s per anar als ajustos de lectura i alternar la visibilitat del teu blog.

en: You do not have access to this page; try logging in as an administrator.
ca: No tens accés a aquesta pàgina; prova d'iniciar sessió com a administrador.

en: You may change this by activating or deactivating modules in the Feature Manager.
ca: Podràs canviar-ho activant o desactivant els mòduls dins el Gestor de funcions.

en: You may choose to export settings from active modules, and content from post data.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/importer-exporter-module/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
ca: Pots optar per exportar la configuració de mòduls actius i el contingut de les dades d'enviament.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/importer-exporter-module/' target='_blank'>Fes clic aquí per informar-te sobre aquest ajust</a>

en: You may prefer to use the social meta tags that are being output by the other plugin(s) or theme.  If so, then you should deactivate this Social Meta feature in All in One SEO Pack Feature Manager.
ca: És possible que prefereixis fer servir les etiquetes meta socials imposades per l'altre plugin(s) o tema. Si és així, hauries de desactivar aquesta funció Meta social des del Gestor de funcions de l' All in One SEO Pack.

en: You should avoid duplicate social meta tags.  You can use these free tools from Facebook, Google and Twitter to validate your social meta and check for errors:
ca: Hauries d'evitar les etiquetes meta socials duplicades. Pots fer servir aquestes eines gratuïtes de Facebook, Google i Twitter per a validar el teu meta social i trobar els errors:

en: Your Robots.txt file has been optimized.  Here are the results and recommendations.  Click the Update Robots.txt File button below to write these changes to your Robots.txt file.  Click the Disregard Changes button to ignore these recommendations and keep your current Robots.txt file.
ca: El teu arxiu Robots.txt s'ha optimitzat. Aquí tens els resultats i recomanacions. Fes clic al botó Actualizar l'arxiu Robots.txt de sota per escriure aquests canvis al teu arxiu Robots.txt. Fes clic al botó Ometre canvis per a ignorar aquestes recomanacions i conservar el teu arxiu Robots.txt actual.

en: archive pages
ca: pàgines d'arxiu

en: author pages
ca: pàgines d'autor

en: by %s of %s.
ca: per %s de %s.

en: compressed
ca: comprimit

en: dynamic
ca: dinàmic

en: dynamically
ca: dinàmicament

en: file '%s' statically
ca: fitxer '%s' estàticament

en: follow
ca: seguir

en: frequency
ca: freqüència

en: homepage
ca: pàgina d'inici

en: posts
ca: entrades

en: priority
ca: prioritat

en: static
ca: estàtic

en: view your sitemap
ca: veure el teu mapa del lloc
