Development (trunk) - en to ro translation catalogue (688 entries)

en:  Need a license key?
ro: Ai nevoie de o cheie de licență?

en:  Post Type
ro: Tipul postarii

en:  Taxonomy
ro: Taxonomie

en:  characters. Most search engines use a maximum of %s chars for the %s.
ro: caractere. Cele mai multe motoare de cautare folosesc un maxim de % harti pentru %

en:  characters. Open Graph allows up to a maximum of %s chars for the %s.
ro: caractere. Open Graph permite pana un maxim de %s caractere pentru %s.

en: %%tax_%s%% - This post's associated %s taxonomy title
ro: %%tax_%s%% - Acest articol este asociat cu titlul taxonomiei %s

en: %404_title% - Additional 404 title input"
ro: %404_title% - Titluri 404 adiționale"

en: %archive_title - The original archive title given by wordpress
ro: %archive_title - Titlul inițial al arhivei dat de WordPress

en: %author% - The original archive title given by wordpress, e.g. "Steve" or "John Smith"
ro: %author% - Titlul arhivei stabilit inițial de WordPress, ex. "Steve" sau "John Smith"

en: %blog_description% - Your blog description
ro: %blog_description% - Descrierea blogului tau

en: %blog_title% - Your blog title
ro: %blog_title% - Titlul Blogului tau

en: %category% - Alias for %category_title%
ro: %category% - Alias pentru %category_title%

en: %category_description% - The description of the category
ro: %category_description% - Descrierea categoriei

en: %category_title% - The (main) category of the post
ro: %category_title% - Categoria (principala) a postarii

en: %category_title% - The original title of the category
ro: %category_title% - Numele original al categoriei

en: %date% - The original archive title given by wordpress, e.g. "2007" or "2007 August"
ro: %date% - Titlul arhivei stabilit inițial de WordPress, ex. "2007" sau "2007 August"

en: %day% - The original archive day given by wordpress, e.g. "17"
ro: %day% - Ziua arhivei stabilita inițial de WordPress, ex. "17"

en: %description% - The original description as determined by the plugin, e.g. the excerpt if one is set or an auto-generated one if that option is set
ro: %description% - Descrierea originala setata de catre plugin

en: %month% - The original archive month given by wordpress, e.g. "August"
ro: %day% - Luna arhivei stabilita inițial de WordPress, ex. "August"

en: %page% - The page number
ro: %page% - Numarul paginii

en: %page_author_firstname% - This page's author' first name (capitalized)
ro: %page_author_firstname% - Prenumele autorului paginii (majuscule)

en: %page_author_lastname% - This page's author' last name (capitalized)
ro: %page_author_lastname% - Numele autorului paginii (majuscule)

en: %page_author_login% - This page's author' login
ro: %page_author_login% - Logare pentru autorul paginii

en: %page_author_nicename% - This page's author' nicename
ro: %page_author_nicename% - Nickname pentru autorului paginii (nicename)

en: %page_title% - The original title of the page
ro: %page_title% - Numele original al paginii

en: %post_author_firstname% - This post's author' first name (capitalized)
ro: %post_author_firstname% - Prenumele autorului postului (majuscule)

en: %post_author_lastname% - This post's author' last name (capitalized)
ro: %post_author_lastname% - Numele autorului postului (majuscule)

en: %post_author_login% - This post's author' login
ro: %post_author_login% - Logare pentru autorul postării

en: %post_author_nicename% - This post's author' nicename
ro: %post_author_nicename% - Nickname al autorului postului (nicename)

en: %post_title% - The original title of the post
ro: %post_title% - Numele original al postarii

en: %post_title% - The original title of the post.
ro: %post_title% - Titlul original al articolului.

en: %request_url% - The original URL path, like "/url-that-does-not-exist/"
ro: %request_url% - Calea originala pentru URL, precum "/url-that-does-not-exist/"

en: %request_words% - The URL path in human readable form, like "Url That Does Not Exist"
ro: %request_words% -Calea URL in format lizibil, precum "Url That Does Not Exist"

en: %s Plugin Options
ro: %s Optiuni Plugin

en: %s detected a conflict; please deactivate the plugin located in %s.
ro: % s a detectat un conflict; vă rugăm să dezactivați plugin-ul situat în% s.

en: %s has checked for updates.
ro: %s a căutat actualizări.

en: %search% - What was searched for
ro: %search% - Ce a fost cautat

en: %tag% - The name of the tag
ro: %tag% - Numele etichetei

en: %wp_title% - The original wordpress title, e.g. post_title for posts
ro: %wp_title% - Titlul original wordpress, ex. post_title pentru postari

en: %year% - The original archive year given by wordpress, e.g. "2007"
ro: %year% - Anul arhivei stabilit inițial de WordPress, ex. "2007"

en: .htaccess editor
ro: editor .htaccess

en: 404 Title Format:
ro: Format Titlu 404

en: <b>Warning:</b> Line not matched: <b>"%s"</b>, On Line: <b>%s</b>
ro: <b> Avertisment: </ b> Linia nu corespunde cu: <b> "% s " </ b>, On Line: <b>% s </ b>

en: <b>Warning:</b> This following post could not be found: <b>"%s"</b>
ro: <b> Avertisment: </ b> Acest postare din urma nu a putut fi găsita: <b>  "% s " </ b>

en: A comma separated list of your most important keywords for this page that will be written as META keywords.
ro: O lista cu cele mai importante cuvinte cheie, separate prin virgula, pentru aceasta pagina, ce vor fi scrise ca Meta keywords

en: A custom title that shows up in the title tag for this page.
ro: Un titlu personalizat care apare în tag-ul titlu pentru aceasta pagina.

en: A preview of what this page might look like in search engine results.
ro: O previzualizare a felului in care aceasta pagina ar putea arata in rezultatele motorului de căutare.

en: About
ro: Despre

en: Access our Premium Support Forums
ro: Accesati Forumurile Suport Premium

en: Activate this feature to add Social Meta data to your site to deliver closer integration between your website/blog and Facebook, Twitter, and Google+.
ro: Activați această funcție pentru a adăuga date Social Meta  pentru site-ul dumneavoastra pentru a furniza o integrare mai indeaproape între site-ul dvs. / blog și Facebook, Twitter, Google+.

en: Active Theme
ro: Teme active

en: Activity
ro: Activitate

en: Add Rule
ro: Adauga regula

en: Add URL
ro: Adauga URL

en: Add URLs for your website's social profiles here (Facebook, Twitter, Google+, Instagram, LinkedIn), one per line.
ro: Adaugă legăturile profilurilor sociale ale sitului tău web aici (Facebook, Twitter, Google+, Instagram, LinkedIn), câte unul pe linie.

en: Add a list of additional domains to track here.  Enter one domain name per line without the http://.
ro: Adăugați o listă de domenii suplimentare pentru a urmări aici. Introduceți un nume de domeniu / linie fără http: //.

en: Add markup to display the Google Sitelinks Search Box next to your search results in Google.
ro: Adaugă markup pentru a afișa Google Sitelinks Search Box lângă rezultatele căutării în Google.

en: Add the name of the person or organization who owns these profiles.
ro: Adaugă numele persoanei sau a organizației care deține aceste profiluri.

en: Additional Blog Page Headers:
ro: Antete suplimentare pentru Pagina Blog

en: Additional Domains:
ro: Domenii aditionale:

en: Additional Front Page Headers:
ro: Antete suplimentare pentru Prima Pagina

en: Additional Page Headers:
ro: Antete suplimentare pentru Pagini

en: Additional Pages
ro: Pagini aditionale

en: Additional Post Headers:
ro: Antete suplimentare pentru Post

en: Advanced Analytics Options:
ro: Opțiuni avansate Google Analytics:

en: Advanced Authorship Options:
ro: Opțiuni avansate de autor:

en: Advanced Settings
ro: Setari avansate

en: All Post Types
ro: Toate tipurile postarilor

en: All Taxonomies
ro: Toate taxonomiile

en: All donations support continued development of this free software.
ro: Toate donațiile sprijină în continuare dezvoltarea acestui modul gratuit.

en: All in One SEO
ro: SEO All in toate (SEO toate in unul)

en: All in One SEO Options Updated.
ro: Actualizare optiuni All in One SEO

en: All in One SEO Pack Pro Debug Info
ro: All in One SEO Pack Pro depanare informații

en: All in One SEO Pack has detected that a plugin(s) or theme is also outputting social meta tags on your site.  You can view this social meta in the source code of your site (check your browser help for instructions on how to view source code).
ro: All in One SEO Pack a detectat ca un plugin(uri)sau tema de asemenea, scoate meta tag-uri sociale pe site. Puteți vedea această meta socială în codul sursă al site-ului dvs. (verificați cu ajutorul browser-ul de internet instrucțiuni despre cum să vizualizați codul sursă).

en: All in One SEO Pro Plugin Support Forum
ro: Forum Suport pentru Plugin All in One SEO Pro

en: Allows you to specify the maximum number of posts in a sitemap (up to 50,000).
ro: Permite specificarea numărului maxim de posturi într-un sitemap (până la 50.000).

en: Allows your authors to be identified by their Facebook pages as content authors on the Opengraph meta for their articles.
ro: Permite autorilor dvs.sa fie identificati dupa pagina de Facebook ca autori de continut in meta Open Graph pentru articolele lor.

en: Allows your authors to be identified by their Twitter usernames as content creators on the Twitter cards for their posts.
ro: Permite autorilor dvs. sa fie identificati prin numele de utilizator Twitter  ca si creatori de continut de pe cardurile Twitter pentru postarile lor.

en: Amazon Wishlist
ro: Lista de dorinţe Amazon

en: Anonymize IP Addresses:
ro: Ascunde Adresa IP

en: Apache module %s is required!
ro: Extensia Apache %s este obligatorie!

en: Archive Title Format:
ro: Format Nume Arhiva

en: Are the social profile links for your website for a person or an organization?
ro: Legăturile profilurilor sociale ale sitului tău web sunt ale unei persoane sau a unei organizații?

en: Article
ro: Articol

en: Article Section
ro: Sectiune articol

en: Article Tags
ro: Etichete articol

en: As the name implies, this will be the Meta Title of your homepage. This is independent of any other option. If not set, the default Site Title (found in WordPress under Settings, General, Site Title) will be used.
ro: După cum sugerează și numele, acesta va fi Titlul paginii dvs. principale (Homepage Meta Title). Aceasta optiune este independentă de orice altă opțiune. În cazul în care nu este setata aceasta opţiune, se folosește implicit titlul site-ului (găsit în WordPress la Setări, General, titlul site-ului).

en: Associated Name
ro: Nume asociat

en: Athlete
ro: Atlet

en: Author
ro: Autor

en: Author Archive Title Format:
ro: Format Nume Arhiva Autori

en: Auto
ro: Automat

en: Autogenerate Descriptions:
ro: Autogenereaza descrieri:

en: Autogenerate OG Descriptions
ro: Descrieri OG Autogenerate

en: Automatically Generate Article Tags
ro: Genereaza automat etichete articol

en: Automatically generate article tags for Facebook type article when not provided.
ro: Genereaza automat tag-uri pentru articole tip Facebook atunci cand nu sunt prevazute.

en: Avoid Using The Excerpt In Descriptions:
ro: Evitați sa utilizati Extrasul In Descrieri:

en: Band
ro: Trupa / Formatie

en: Blog on front page detected, suggested Facebook Object Type is 'blog'.
ro: Blog pe prima pagină detectat, a sugerat Facebook obiect de tip este "blog".

en: Book
ro: Carte

en: Cafe
ro: Cafenea

en: Cancel
ro: Revocare

en: Canonical URLs:
ro: URL-uri canonice:

en: Capitalize Category Titles:
ro: Scrie titlul categoriei cu majuscule

en: Capitalize Titles:
ro: Scrie titlul cu majuscule

en: Category Title Format:
ro: Format Nume Categorie

en: Cause
ro: Cauza

en: Check For Updates
ro: Caută actualizări

en: Check this and Category Titles will have the first letter of each word capitalized.
ro: Bifați această opțiune dacă doriți ca Titlul Categoriei sa aiba prima litera majuscula.

en: Check this and Search Page Titles and Tag Page Titles will have the first letter of each word capitalized.
ro: Bifați această opțiune dacă doriți ca Titlul paginii de cautare si Titlul paginilor de etichete (Tag Page Titles) sa aiba prima litera majuscula.

en: Check this and shortcodes will get executed for descriptions auto-generated from content.
ro: Verificați acest lucru și Shortcpdes vor fi executate pentru descrieri auto-generate din continut.

en: Check this and your Meta Descriptions will be auto-generated from your excerpt or content.
ro: Verificați acest lucru și Meta Descriptions vor fi auto-generate de extras sau conținut.

en: Check this and your Meta Descriptions will be removed from page 2 or later of paginated content.
ro: Verificați acest lucru și Meta Description  vor fi eliminate de pe pagina 2 sau mai târziu din conținutul paginat.

en: Check this and your Meta Descriptions won't be generated from the excerpt.
ro: Verificați acest lucru și Meta Descriptions  nu va fi generat din extras/fragment.

en: Check this and your Open Graph descriptions will be auto-generated from your content.
ro: Verificati acest lucru si descrierile Open Graph deschise vor fi autogenerate din continut.

en: Check this box to ask Yahoo! not to use descriptions from the Yahoo! directory for this page.
ro: Bifați această casetă pentru a cere Yahoo! să nu utilizeze descrieri din directorul Yahoo! pentru aceasta pagina.

en: Check this box to ask Yahoo! not to use descriptions from the Yahoo! directory for your entire site.
ro: Bifați această casetă pentru ca Yahoo! să nu utilizeze descrieri din directorul Yahoo! pentru întregul site.

en: Check this box to ask search engines not to follow links from this page.
ro: Bifați această casetă pentru a cere motoarele de căutare să nu urmeze link-uri din această pagină.

en: Check this box to ask search engines not to index this page.
ro: Selecteaza aceasta casuta pentru a solicita motoarelor de cautare sa nu indexeze aceasta pagina

en: Check this box to ask search engines not to use descriptions from the Open Directory Project for this page.
ro: Bifați această casetă pentru a cere motoarele de căutare să nu utilizeze descrieri de Open Directory Project pentru această pagină.

en: Check this box to ask search engines not to use descriptions from the Open Directory Project for your entire site.
ro: Bifați această casetă pentru ca motoarele de căutare să nu utilizeze descrieri de Open Directory Project pentru întregul site.

en: Check this if you want to track outbound links with Google Analytics.
ro: Bifează opțiunea daca doriți să urmăriți Link-urile Outbound cu Google Analytics.

en: Check this if you want to use All in One SEO Pack with any Custom Post Types on this site.
ro: Bifati aceasta optiune daca doriti sa folositi All in One SEO Pack cu Tipuri de Postari Personalizate (Custom Post Types) pentru acest site.

en: Check this if you want your categories for a given post used as the Meta Keywords for this post (in addition to any keywords you specify on the Edit Post screen).
ro: Bifati această opțiune dacă doriți categoriile dvs sa fie folosite ca si cuvinte cheie (Meta Keywords) pentru o postare dorita (în plus față de orice cuvinte cheie pe care le specificați în ecranul Modificare postare (Edit Post)).

en: Check this if you want your tags for a given post used as the Meta Keywords for this post (in addition to any keywords you specify on the Edit Post screen).
ro: Bifați această opțiune dacă doriți etichetele pentru un anumit post sa fie folosit ca si Cuvinte cheie (Meta Keywords) pentru acest post  (în plus față de orice cuvinte cheie pe care le specificați în ecranul Edit post).

en: Check this to add All in One SEO Pack to the Admin Bar for easy access to your SEO settings.
ro: Bifati aceasta optiune pentru a adauga All in one SEO Pack la Bara Adminului pentru acces rapid la setarile SEO.

en: Check this to ask search engines not to follow links from paginated pages/posts. Useful for avoiding duplicate content.
ro: Verificați acest lucru pentru a cere motoarele de căutare să nu urmeze link-uri la pagini paginate / posturi. Util pentru evitarea conținut duplicat.

en: Check this to ask search engines not to index Author Archives. Useful for avoiding duplicate content.
ro: Bifați acesta opţiune pentru a cere motoarelor de căutare nu să indexeze Author Archives. Util pentru evitarea duplicării de conținut.

en: Check this to ask search engines not to index Category Archives. Useful for avoiding duplicate content.
ro: Bifați acesta opţiune pentru a cere motoarelor de căutare nu să indexeze Category Archives. Util pentru evitarea duplicării de conținut.

en: Check this to ask search engines not to index Date Archives. Useful for avoiding duplicate content.
ro: Bifați acesta opţiune pentru a cere motoarelor de căutare nu să indexeze Date Archives. Util pentru evitarea duplicării de conținut.

en: Check this to ask search engines not to index Tag Archives. Useful for avoiding duplicate content.
ro: Bifați acesta opţiune pentru a cere motoarelor de căutare nu să indexeze Tag Archives. Util pentru evitarea duplicării de conținut.

en: Check this to ask search engines not to index custom Taxonomy archive pages. Useful for avoiding duplicate content.
ro: Bifați acesta opţiune pentru a cere motoarelor de căutare nu să indexeze "custom Taxonomy archive pages". Util pentru evitarea duplicării de conținut.

en: Check this to ask search engines not to index paginated pages/posts. Useful for avoiding duplicate content.
ro: Bifați acesta opţiune pentru a cere motoarelor de căutare nu să indexeze pagini sau postări paginate. Util pentru evitarea duplicării de conținut.

en: Check this to ask search engines not to index the 404 page.
ro: Bifați acesta opţiune pentru a cere motoarelor de căutare nu să indexeze pagina de eroare 404.

en: Check this to ask search engines not to index the Search page. Useful for avoiding duplicate content.
ro: Bifați acesta opţiune pentru a cere motoarelor de căutare nu să indexeze pagina de cautare. Util pentru evitarea duplicării de conținut.

en: Check this to move the All in One SEO Pack menu item to the top of your WordPress Dashboard menu.
ro: Verificați acest lucru pentru a muta elementul de meniu All in One SEO Pack  în partea de sus a meniului tabloului de bord WordPress

en: Check this to prevent your Description from being truncated regardless of its length.
ro: Verificați acest lucru pentru a împiedica Descriere ta de a fi trunchiată/taiata, indiferent de lungimea sa.

en: Check this to remove the Google Plus field from the user profile screen.
ro: Bifeaza aceasta optiune pentru a elimina campul Google Plus din pagina userului.

en: Check this to support Schema.org markup, i.e., itemprop on supported metadata.
ro: Verificați acest lucru pentru a sprijini Schema.org markup, de exemplu, item prop privind meta datele acceptate.

en: Check this to unprotect internal postmeta fields for use with XMLRPC. If you don't know what that is, leave it unchecked.
ro: Verificați acest lucru pentru a deproteja domeniile postmeta interne pentru utilizare XMLRPC. Dacă nu știți ce este acesta, lăsați-l nebifat.

en: Check to use advanced Google Analytics options.
ro: Selecteaza aceasta optiunes pentru a folosi optiunile avansate ale Google Analytics

en: Checking this box will use the Home Title and Home Description set in All in One SEO Pack, General Settings as the Open Graph title and description for your home page.
ro: Bifand aceasta caseta va folosi Titlul Acasa si Descriere Acasa stabilite in All in One SEO Pack, Setarile Generale ca titlu Open Graph si descriere pentru pagina dvs de start.

en: Checking this option uses the title, description, and keywords set on your static Front Page.
ro: Bifarea acestei opțiuni folosește titlul, descrierea și cuvintele cheie setate pe pagina ta statică din față.

en: Checking this option will allow you to customize Canonical URLs for specific posts.
ro: Selectarea acestei optiuni va permite personalizarea URL-urilor Canonical pentru postari specifice.

en: Checking this option will set the Canonical URL for all paginated content to the first page.
ro: Selectarea acestei opțiuni va atribui paginii inițiale URL-ul Canonic pentru conținutul paginat.

en: Choose a default value that best describes the content of your post type.
ro: Alege o valoare prestabilită care descrie cel mai bine conținutul tipul de mesaj.

en: City
ro: Oras

en: Click for Help!
ro: Apasa pentru ajutor

en: Click here for documentation on this setting
ro: Apasa aici pentru informatii despre aceasta setare

en: Click the Optimize button below and All in One SEO Pack will analyze your Robots.txt file to make sure it complies with the standards for Robots.txt files.  The results will be displayed in a table below.
ro: Dati click pe butonul optimizare de mai jos si All in One SEO Pack va analiza fisierul Roboti.txt pentru a va asigura ca respecta standardele pentru fisierele Roboti.txt. Rezultatele vor fi afisate in tabelul de mai jos.

en: Coming Soon...
ro: În Curând ...

en: Company
ro: Companie

en: Connect With Google Analytics
ro: Conecteaza cu Google Analytics

en: Couldn't find file %s!
ro: Nu s-a putut gasi fisiereul %!

en: Couldn't rename file %s!
ro: Nu s-a reusit redenumirea fisierului %

en: Country
ro: Tara

en: Create Compressed Sitemap
ro: Creaaza harta site-ului comprimat

en: Create a Robots.txt File
ro: Creeaza fisier Robots.exe

en: Create a compressed sitemap file in .xml.gz format.
ro: Creați un fișier sitemap comprimat în format .xml.gz.

en: Create and manage your Video Sitemap using this feature and submit your Video Sitemap to Google, Bing/Yahoo and Ask.com.
ro: Creează și administrează-ți harta sit Video folosind această funcționalitate și trimite harta sit Video la Google, Bing/Yahoo și Ask.com.

en: Create and manage your XML Sitemaps using this feature and submit your XML Sitemap to Google, Bing/Yahoo and Ask.com.
ro: Creați și gestionați Sitemap-urile dvs. XML folosind această funcție și să prezinte Sitemap-ul XML la Google, Bing / Yahoo si Ask.com.

en: Current File
ro: Fisier curent

en: Custom Canonical URL
ro: URL-uri canonical personalizate

en: Custom Image
ro: Imagine  personalizata

en: Custom Post Type Settings
ro: Setari Tip Mesaj Personalizat

en: Custom Video
ro: Videoclip personalizat

en: Custom titles:
ro: Titluri preferentiale:

en: Daily
ro: Zilnic

en: Daily scheduled sitemap check has finished.
ro: Verificarea hărții sit programată zilnic a fost finalizată.

en: Date Archive Title Format:
ro: Format Nume Arhiva Date

en: Debug Log
ro: Conectare depanare

en: Default
ro: Standard

en: Default - nofollow
ro: implicit - nu urmari

en: Default - noindex
ro: Implicit - lipsa index

en: Default - noodp
ro: implicit -  fara odp

en: Default - noydir
ro: Implicit - fara ydir

en: Default Image
ro: Imagine Implicit

en: Default Image Height
ro: Înălțimea imaginii implicite

en: Default Image Width
ro: Lățimea imaginii implicite

en: Default OG:Image
ro: Implicit OG:Image

en: Default Twitter Card
ro: Card Twitter standard

en: Default to NOFOLLOW:
ro: Implicit la nofollow:

en: Default to NOINDEX:
ro: Implicit la NOINDEX:

en: Default to NOODP:
ro: Implicit la NOODP:

en: Default to NOYDIR:
ro: Implicit la NOYDIR:

en: Delete Conflicting Files
ro: Sterge fisierele conflictuale

en: Delete Robots.txt File
ro: Sterge fisierul Robots.txt

en: Deleted %s.
ro: % Sters

en: Description
ro: Descriere

en: Description Format
ro: Format descriere

en: Did not notify %s about changes to your sitemap.
ro: Nu a notificat% s despre schimbările sitemap-ului tau.

en: Director
ro: Director / Regizor ***

en: Directory Path
ro: Cale director

en: Disable Google Analytics
ro: Dezactiveaza Google Analytics

en: Disable Google Analytics on this page.
ro: Dezactiveaza Google Analyctics pentru aceasta pagina

en: Disable Google Plus Profile:
ro: Dezactivați profilul Google Plus:

en: Disable SEO on this page.
ro: Dezactiveaza SEO pentru aceasta pagina

en: Disable on this page/post
ro: Dezactiveaa pentru aceasta pagina/postare

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Disconnect From Google Analytics
ro: Deconectare de la Google Analytics

en: Display Advertiser Tracking:
ro: Afiseaza urmarirea publicitatii

en: Display Google Authorship:
ro: Afișează Google autor:

en: Display Menu At The Top:
ro: Afișeaza meniul în partea de sus:

en: Display Menu In Admin Bar:
ro: Afișează Meniul In Admin Bar:

en: Display Publisher Meta on Front Page:
ro: Afiseaza Editorul Meta pe Prima Pagina

en: Display Settings
ro: Afiseaza setarile

en: Display Sitelinks Search Box:
ro: Afiseaza Sitelinks Search Box:

en: Disregard Changes
ro: Ignorati schimbarile

en: Do Not Override
ro: Nu suprasolicitați

en: Documentation
ro: DocumentaÅ£ia

en: Don't display this page in the sitemap.
ro: Nu afisa aceasta pagina in harta site-ului.

en: Donate
ro: Donează

en: Donate with Paypal
ro: Donați cu Paypal

en: Drink
ro: Bauturi

en: Duplicate %s Meta
ro: Duplicare % Meta

en: Dynamic sitemap generation appears to be using the correct rewrite rules.
ro: Generarea dinamica a hartii site-ului pare sa utilizeze corect regulile de rescriere.

en: Dynamic sitemap generation does not appear to be using the correct rewrite rules; please disable any other sitemap plugins or functionality on your site and reset your permalinks.
ro: Generarea dinamica a hartii site-ului pare sa nu utilizeze corect regulile de rescriere; va rugam sa dezactivati orice alt plugin sau functionalitate pentru harta site-ului dvs si resetati permalinks-urile.

en: Dynamically Generate Keywords for Posts Page/Archives:
ro: Generează în mod dinamic cuvintele cheie pentru pagina articolelor/arhivelor:

en: Dynamically Generate Sitemap
ro: Genereaza harta site-ului dinamic

en: E-mail debug information
ro: Informații depanare E-mail

en: Edit
ro: Editare

en: Edit .htaccess
ro: Editare .htaccess

en: Edit Robots.txt
ro: Editare Robots.txt

en: Edit SEO
ro: Editeaza SEO

en: Edit robots.txt
ro: Editare robots.txt

en: Edit your robots.txt file and your .htaccess file to fine-tune your site.
ro: Editeaza fișierul robots.txt și fișierul .htaccess pentru a ajusta site-ul tău.

en: Enable Advanced Options:
ro: Activeaza optiunile avansate:

en: Enable Custom Canonical URLs:
ro: Activați adresele URL canonice personalizate:

en: Enable Facebook Meta for
ro: Activeaza Facebook Meta pentru

en: Enable Sitemap Indexes
ro: Activati indexarile sitemap-ului

en: Enable this to display advanced options for controlling Google Plus authorship information on your website.
ro: Activați pentru a afișa opțiuni avansate de control al Google Plus de autor pe site-ul tau.

en: Enabled
ro: Activat

en: Enhanced Ecommerce:
ro: Ecommerce Imbunatatit:

en: Enhanced Link Attribution:
ro: Atributie Link Imbunatatita:

en: Enter a comma separated list of pages here to be excluded by All in One SEO Pack.  This is helpful when using plugins which generate their own non-WordPress dynamic pages.  Ex: <em>/forum/, /contact/</em>  For instance, if you want to exclude the virtual pages generated by a forum plugin, all you have to do is add forum or /forum or /forum/ or and any URL with the word "forum" in it, such as http://mysite.com/forum or http://mysite.com/forum/someforumpage here and it will be excluded from All in One SEO Pack.
ro: Introduceți aici o listă de pagini separate prin virgula  pentru a fi excluse de All in One SEO Pack. Acest lucru este util atunci când se utilizează plugin-uri care generează propriile lor pagini dinamice non-WordPress . Ex: <em> / forum /, / contact / </ em> De exemplu, dacă doriți să excludeți paginile virtuale generate de un forum plugin, tot ce trebuie să faceți este să adăugați un forum sau / forum sau / forum / sau și orice URL-ul cu cuvântul  "pe forum " în ea, cum ar fi http://mysite.com/forum sau http://mysite.com/forum/someforumpage aici și va fi exclus din All in One SEO Pack.

en: Enter a comma separated list of your most important keywords for your site that will be written as Meta Keywords on your homepage. Don\'t stuff everything in here.
ro: Introduceti o lista de cuvinte cheie, separate prin virgula, pentru site-ul dumneavoastră, ce vor fi scrise ca Meta Keywords pe prima pagina. Nu introduceți totul aici.

en: Enter information below for any additional links for your sitemap not already managed through WordPress.
ro: Introduceți informațiile de mai jos pentru orice link-uri suplimentare pentru sitemap-ul dvs. care nu sunt inca gestionate prin WordPress.

en: Enter the Twitter username associated with your website here.
ro: Introdu numele de utilizator Twitter asociat cu website-ul tau aici.

en: Enter the height for your Open Graph image in pixels (i.e. 600).
ro: Introduceți înălțimea pentru imaginea dvs. Deschideți Graph in pixeli (de exemplu, 600).

en: Enter the height for your Open Graph video in pixels (i.e. 600).
ro: Introduceți înălțimea dvs. video Open Graph  în pixeli (de exemplu, 600).

en: Enter the name of a custom field (or multiple field names separated by commas) to use that field to specify the Open Graph image on Pages or Posts.
ro: Introduceți numele unui câmp personalizat (sau nume de câmpuri multiple separate prin virgula) să folosească acel câmp pentru a specifica imaginea Deschideți Graph pe pagini sau postari.

en: Enter the name of your website here.
ro: Introduceti numele sitelui dvs aici.

en: Enter the width for your Open Graph image in pixels (i.e. 600).
ro: Introduceți lățimea pentru imaginea dvs. Open(deschideti) Graph in pixeli (de exemplu, 600).

en: Enter the width for your Open Graph video in pixels (i.e. 600).
ro: Introduceți lățimea dvs. video Open Graph  în pixeli (de exemplu, 600).

en: Enter your Facebook Admin ID here. Information about how to get your Facebook Admin ID can be found at https://developers.facebook.com/docs/platforminsights/domains
ro: Introdu aici ID-ul administratorului Facebook. Poți găsi informații despre obținerea ID-ului administratorului Facebook la https://developers.facebook.com/docs/platforminsights/domains

en: Enter your Facebook App ID here. Information about how to get your Facebook App ID can be found at https://developers.facebook.com/docs/platforminsights/domains
ro: Introdu aici ID-ul aplicației tale Facebook. Poți găsi informații despre obținerea ID-ului aplicației Facebook la https://developers.facebook.com/docs/platforminsights/domains

en: Enter your Google Analytics ID here to track visitor behavior on your site using Google Analytics.
ro: Introduceți ID-ul Google Analytics aici pentru a urmări comportamentul vizitatorilor pe site-ul dvs. utilizând Google Analytics.

en: Enter your Google+ Profile URL here to add the rel=“author” tag to your site for Google authorship. It is recommended that the URL you enter here should be your personal Google+ profile.  Use the Advanced Authorship Options below if you want greater control over the use of authorship.
ro: Introduceți URL-ul Profilului Google+ aici pentru a adăuga eticheta rel = "autor" pe site-ul dvs. pentru Google autor. Se recomandă ca adresa URL introdusa aici să fie cea de profil personal Google+. Utilizați Opțiunile avansate de autor de mai jos dacă doriți un control mai mare asupra utilizării in calitate de autor.

en: Enter your domain name without the http:// to set your cookie domain.
ro: Introduceți numele dvs. de domeniu, fără http: // pentru a seta domeniul dvs. cookie.

en: Enter your verification code here to verify your site with Bing Webmaster Tools.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/bing-webmaster-verification/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
ro: Introdu codu de verificare aici pentru a-ti verifica site-ul cu Bing Webmaster Tools.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/bing-webmaster-verification/' target='_blank'>Click aici pentru documentatie (en)</a>

en: Enter your verification code here to verify your site with Google Webmaster Tools.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/google-webmaster-tools-verification/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
ro: Introdu codul de verificare aici pentru a-ti verifica site-ul cu Google Webmaster Tools. <br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/google-webmaster-tools-verification/' target='_blank'>Click aici pentru documentatie (en)</a>

en: Enter your verification code here to verify your site with Pinterest.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/pinterest-site-verification/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
ro: Introdu codul de verificare aici pentru a-ti verifica site-ul cu Pinterest.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/pinterest-site-verification/' target='_blank'>Click aici pentru documentatie (en)</a>

en: Entries from these categories will be excluded from the sitemap.
ro: Intrările din aceste categorii vor fi excluse din sitemap.

en: Episode
ro: Episod

en: Error: please enter an e-mail address before submitting.
ro: Eroare: introduceți o adresă de e-mail înainte de a trimite.

en: Everywhere Else
ro: Peste tot ***

en: Exclude From Sitemap
ro: Exclude din harta site

en: Exclude Pages:
ro: Exclude paginile:

en: Exclude Users From Tracking:
ro: Excludeți utilizatorii din urmărire:

en: Exclude logged-in users from Google Analytics tracking by role.
ro: Excludeți utilizatorii autentificați la Google Analytics dupa rol.

en: Exclude site from Yahoo! Directory:
ro: Exclude site-ul din directorul Yahoo!

en: Exclude site from the Open Directory Project:
ro: Excludeți site-ul de la Open Directory Project:

en: Excluded Categories
ro: Categorii excluse

en: Excluded Items
ro: Iteme excluse

en: Excluded Pages
ro: Pagini excluse

en: Export
ro: Exporta

en: Export Post Types:
ro: Exporta tipul postarilor

en: Export Settings
ro: Exporta Setarile

en: Exports and imports your All in One SEO Pack plugin settings.
ro: Exporta si importa setarile tale pentru pluginul All in One SEO Pack.

en: Facebook Admin ID
ro: ID administrator Facebook

en: Facebook App ID
ro: ID aplicație Facebook

en: Facebook Object Type
ro: Obiect de tip Facebook

en: Facebook Settings
ro: Setari Facebook

en: Failed to notify %s about changes to your sitemap at %s, error code %s.
ro: Nu a reușit să notifice% s despre modificările aduse sitemap-ului la% s, codul de eroare% s.

en: Failed to notify %s about changes to your sitemap at %s, unable to access via wp_remote_get().
ro: Nu a reușit să notifice% s despre modificările aduse sitemap-ului la% s, imposibilitatea de a accesa prin wp_remote_get ().

en: Failed to send to %s.
ro: Nu a reușit să trimită la% s.

en: Failed to update .htaccess rules!
ro: Actualizarea regulilor .htaccess a eșuat!

en: Feature Manager
ro: Caracteristică Director

en: Featured Image
ro: Imagine Recomandata

en: File Editor
ro: Editor fisier

en: Filename Prefix
ro: Prefix Nume-fisier

en: Finished scanning posts
ro: S-a finalizat scanarea articolelor

en: First Attached Image
ro: Prima Imagine Atasata

en: First Available Image
ro: Prima Imagine Disponibila

en: First Image In Content
ro: Prima Imagine In Continut

en: Follow us on Facebook
ro: Urmareste-ne pe Facebook

en: Follow us on Twitter
ro: Urmareste-ne pe Twitter

en: Food
ro: Mancare

en: Force Rewrites:
ro: Forteaza inlocuirea ****

en: Form submission error: verification check failed.
ro: Eroare formular de inscriere : control de verificare esuat.

en: Frequencies
ro: Frecventa

en: Front Page
ro: Pagina de titlu

en: Game
ro: Joc

en: General Settings
ro: Setari Generale

en: Generate Robots.txt
ro: Genereaza Robots.txt

en: Generate and validate your robots.txt file to guide search engines through your site.
ro: Generarea și validarea fișierul robots.txt pentru a ghida motoarele de căutare prin intermediul site-ului.

en: Getting started? Read the Beginners Guide
ro: Doar ce ai inceput ? Citeste Ghidul Incepaporului

en: Google Analytics ID:
ro: ID Google Analytics:

en: Google Plus Default Profile:
ro: Profilul implicit Google Plus

en: Google Settings
ro: Setari Google

en: Government
ro: Guvern

en: Help
ro: Ajutor

en: Home Article Tags
ro: Tag-uri pentru Articolul Acasa

en: Home Description
ro: Descriere Acasa

en: Home Description:
ro: Descrierea Paginii de pornire

en: Home Image
ro: Imagine Acasa

en: Home Keywords (comma separated):
ro: Cuvinte cheie (keywords) pentru Pagina de pornire (separate prin virgula)

en: Home Page Settings
ro: Setari pagina de pornire

en: Home Page Title Format:
ro: Format titlu pentru prima pagină:

en: Home Title
ro: Tiltu Acasa

en: Home Title:
ro: Numele paginii de pornire

en: Home URL
ro: URL Pagina pornire

en: I enjoy this plugin and have made a donation:
ro: Îmi place acest modul și am făcut o donație:

en: Image
ro: Imagine

en: Image From Custom Field
ro: Imagine Din Camp Personalizat

en: Image SEO
ro: Imagine SEO

en: Image Settings
ro: Setari Imagine

en: Import
ro: Importa

en: Importer & Exporter
ro: Importator si exportator

en: Include Author Archives in your sitemap.
ro: includeți Arhivele Autor in sitemap-ul dvs.

en: Include Author Pages
ro: Include autorul paginilor

en: Include Date Archive Pages
ro: Include data paginilor arhivate

en: Include Date Archives in your sitemap.
ro: Includeti Arhive Date in harta site-ului dvs.

en: Insert time
ro: Introduceti data

en: Join Our Mailing List
ro: Alaturati-va Listei noastre Postale

en: Join our mailing list for tips, tricks, and WordPress secrets.
ro: Înscrieți-vă pe lista noastră de discuții pentru sfaturi, trucuri, secrete WordPress.

en: Keyword Settings
ro: Setari cuvinte cheie

en: Keywords (comma separated)
ro: Cuvinte cheie (keywords) (separate prin virgula)

en: Landmark
ro: Obiectiv  ****

en: Last Modified
ro: Ultima modificare

en: Last modified date of the page.
ro: Ultima dată modificată a paginii.

en: Legend
ro: Legenda

en: License Key is not set yet or invalid.
ro: Cheia de licență nu este setată încă sau este invalidă.

en: License Key:
ro: Cheie licență:

en: Link From Virtual Robots.txt
ro: Link de la Roboti.txt virtual

en: Link articles to the Facebook page associated with your website.
ro: Leaga articolele cu pagina de Facebook asociata siteului

en: Log important events:
ro: Log evenimente importante:

en: MYSQL Version
ro: Versiune MYSQL

en: Main Settings
ro: Setari principale

en: Manually set the %s of your %s.
ro: Setati manual s% din% s dvs..

en: Manually set the frequency for the
ro: Setați manual frecvența

en: Manually set the priority for the
ro: Setați manual prioritate pentru

en: Maximum Posts Per Sitemap
ro: Postari maxime pe Harta site-ului

en: Media / Attachments
ro: Media / Atasamente

en: Memory usage
ro: Memorie folosita

en: Menu Label
ro: eticheta meniului

en: Monthly
ro: Lunar

en: More Information
ro: Mai multe informati

en: Movie
ro: Film

en: Multisite
ro: Sitemultiplu

en: Musician
ro: Muzician

en: Never Shorten Long Descriptions:
ro: Nu scurta niciodata descrierile lungi

en: No
ro: Nu

en: No Pagination for Canonical URLs:
ro: Nu Paginare pentru URL-uri canonice:

en: No Schedule
ro: Nicio programă

en: No duplicate meta tags found.
ro: Nici un duplicat meta tag gasit.

en: No limit
ro: Fara limita

en: No requests yet.
ro: Nicio solicitare încă.

en: No rules to update!
ro: Nicio regulă de actualizat!

en: Noindex Settings
ro: Setari Noindex

en: Noindex Sitemap file
ro: Fișier Sitemap noindex

en: Not set
ro: Nesetat

en: Note that this is all about the title tag. This is what you see in your browser's window title bar. This is NOT visible on a page, only in the title bar and in the source code. If enabled, all page, post, category, search and archive page titles get rewritten. You can specify the format for most of them. For example: Using the default post title format below, Rewrite Titles will write all post titles as 'Post Title | Blog Name'. If you have manually defined a title using All in One SEO Pack, this will become the title of your post in the format string.
ro: Rețineți că aceasta opţiune este legata de titlul etichetelor. Aceasta este ceea ce vedeți în bara de titlu a ferestrei browser-ului. Acest lucru NU este vizibil de pe o pagină, numai în bara de titlu și în codul sursă. Dacă este activată, toate titlurile de pagină, postare, categorie, pagina de căutare și arhivă se vor rescrie. Puteți specifica formatul pentru cele mai multe dintre ele. De exemplu: Folosind formatul implicit de titlu de mai jos, Rescrie Titlurile va scrie toate titlurile ca "Titlul Postării | Nume Blog". Dacă ați definit un titlu folosind All in One SEO Pack, acesta va deveni formatul titlurilor postărilor dvs.

en: Note: If General Settings is checked, the General Settings, the Feature Manager settings, and the following currently active modules will have their settings data exported:
ro: Nota: in cazul in care Setarile Generale au fost selectate, Setarile Generale, Setarile ****** si modulele active in momentul respective vor avea datele setate exportate

en: Note: you are using dynamic sitemap generation to keep your sitemap current; this will not generate a static sitemap file.
ro: Nota: utilizati generarea dinamica a hartii site-ului dvs pentru a pastra harta site-ului curenta; acest lucru nu va genera un fisier static a hartii site-ului.

en: Notice:
ro: Nota:

en: Notify Bing
ro: Notifica Bing

en: Notify Bing when you update your sitemap settings.
ro: Anunță Bing atunci când vă actualizați setările sitemap.

en: Notify Google
ro: Notifica Google

en: Notify Google when you update your sitemap settings.
ro: Anunță Google atunci când vă actualizați setările sitemap.

en: Notify search engines daily, and also update static sitemap daily if in use. (this uses WP-Cron, so make sure this is working properly on your server as well)
ro: Notifică motoarele de căutare zilnic și, de asemenea, actualizează harta sit statică tot zilnic,  dacă este în uz. (se folosește WP-Cron, așa că asigură-te că funcționează corespunzător și pe serverul tău)

en: Object Type
ro: Tip obiect

en: Once Monthly
ro: O dată pe lună

en: Once Weekly
ro: Săptămânal

en: Operating System
ro: Sistem operare

en: Optimize
ro: Optimizeaza

en: Optimize performance related to SEO and check your system status.
ro: Optimizati performantele legate de SEO si verificati starea sistemului.

en: Optimize your Robots.txt File
ro: Optimizeaza fisierul Robots.txt

en: Options Reset.
ro: Resetare Optiuni

en: Organization
ro: Organizație

en: Organize sitemap entries into distinct files in your sitemap. Enable this only if your sitemap contains over 50,000 URLs or the file is over 5MB in size.
ro: Organizati intrarile in fisiere distincte in harta site-ului. Activati aceasta numai in cazul in care harta site-ului contine peste 50,000 URL-uri sau fisierul este de peste 5 MB ca marime.

en: Override the canonical URLs for this post.
ro: Override URL-urile canonice pentru acest post.

en: PHP Allow URL fopen
ro: PHP Permite URL fopen

en: PHP Exif support
ro: Suport PHP Exif

en: PHP IPTC support
ro: SuportPHP IPTC

en: PHP Max Post Size
ro: Dimensiune maxima pentru postare PHP

en: PHP Max Script Execute Time
ro: PHP Max Script Executa Timpul

en: PHP Max Upload Size
ro: Dimensiune maxima pentru upload PHP

en: PHP Memory Limit
ro: Limita memorie PHP

en: PHP Safe Mode
ro: Mod Sigur PHP

en: PHP Version
ro: Versiune PHP

en: PHP XML support
ro: Suport PHP XML

en: Page Frequency
ro: Frecventa paginii

en: Page Priority
ro: Prioritatea paginii

en: Page Title Format:
ro: Format Nume Pagina

en: Page URL
ro: URL-ul paginii

en: Paged Format:
ro: Format pagina:

en: Paginate Sitemap Indexes
ro: Numeroteaza indexarile sitemap-ilui

en: Performance
ro: Performanta

en: Person
ro: Persoană

en: Person or Organization?
ro: Persoană sau Organizație?

en: Pinterest Site Verification:
ro: Site-ul Pinterest de identificare:

en: Places a link to the sitemap file in your virtual Robots.txt file which WordPress creates.
ro: Plasează un link către fișierul sitemap in fișierul robots.txt virtual,pe care il creează WordPress.

en: Places a link to your Sitemap.xml into your virtual Robots.txt file.
ro: Plasează un link către sitemap.xml dumneavoastră în fișierul robots.txt virtual.

en: Please refer to the document for each tool for help in using these to debug your social meta.
ro: Vă rugăm să consultați documentul pentru fiecare instrument de ajutor în utilizarea acestora pentru a depana meta social.

en: Please review your settings below and click %s to build your sitemap; then, %s.
ro: Vă rugăm să citiți setările de mai jos și faceți clic pe% s pentru a construi Harta site-ului dvs.; apoi,% s.

en: Please wait...
ro: Va rugam asteptati...

en: Post
ro: Posteaza

en: Post Author Image
ro: Posteaza autorul imaginii

en: Post Title Format:
ro: Format Nume Postare

en: Post Types
ro: Tipurile postarilor

en: Potential conflict with unknown file %s.
ro: Potențial conflict cu fișier necunoscut% s.

en: Press the connect button to connect with Google Analytics; or if already connected, press the disconnect button to disable and remove any stored analytics credentials.
ro: Apăsați butonul Connect pentru a se conecta cu Google Analytics; sau dacă deja conectat, apăsați butonul de deconectare pentru a dezactiva și elimina orice analiză a acreditărilor stocate.

en: Press this button to have Facebook re-fetch and debug this page.
ro: Apasă acest buton pentru a repreluare Facebook și pentru depanarea acestei pagini.

en: Preview Snippet
ro: Previzualizare Snippet

en: Priorities
ro: Prioritati

en: Privacy Settings
ro: Setari intimitate

en: Pro Version
ro: Versiune Pro

en: Product
ro: Produs

en: Profile
ro: Profil

en: Proposed Changes
ro: Schimbari propuse

en: Public Figure
ro: Persoana publica

en: Purchase one now
ro: Cumpără una acum

en: Raise execution time
ro: Prelungeste timpul de executie

en: Raise memory limit
ro: Mareste limita memoriei

en: Read the All in One SEO Pack user guide
ro: Citiți ghidul de utilizare All in One SEO Pack

en: Reading Settings
ro: Setări de lectură

en: Remove Descriptions For Paginated Pages:
ro: Scoateti Descrierile Pentru Paginile Paginate:

en: Remove Stored Credentials
ro: Eliminați Atestări stocate

en: Rename Conflicting Files
ro: Redenumeste fisiere conflictuale

en: Renamed %s to %s.
ro: Redenumeste % cu %

en: Reset ALL Settings to Defaults
ro: Reseteaza toate setarile - setari standard

en: Reset Dismissed Notices
ro: Resetati Notificările respinse

en: Reset Features
ro: Reseteaza Caracteristici ***

en: Reset General Settings to Defaults
ro: Resetati Setările generale la valorile implicite

en: Restrict Access to Video Sitemap
ro: Restricționare acces la harta sit video

en: Review Your Settings
ro: Revizuiti-va  Setarile

en: Revisions
ro: Revizii

en: Rewrite Titles:
ro: Rescrie numele

en: Robots Meta NOFOLLOW
ro: Roboți Meta nofollow

en: Robots Meta NOINDEX
ro: Roboți Meta NOINDEX

en: Robots Meta NOODP
ro: Roboti Meta NOODP

en: Robots Meta NOYDIR
ro: Roboți Meta NOYDIR

en: Robots.txt
ro: Roboti.txt

en: Robots.txt editor
ro: editor Robots.txt

en: Row %s not found; no rows were deleted.
ro: Randul % nu a fost gasit; niciun rand nu a fost sters

en: Rule Type
ro: Tipul regulei

en: Run Shortcodes In Autogenerated Descriptions:
ro: Rulati Scurtaturile in Descrierile Autogenerate

en: SEO Description
ro: Descriere SEO

en: SEO Keywords
ro: Cuvinte cheie SEO

en: SEO Settings
ro: Setari SEO

en: SEO Title
ro: Titlu SEO

en: SEO for Custom Post Types:
ro: SEO pentru Tip de Postare customizat (Custom Post Types)

en: SEO on only these post types:
ro: SEO doar pentru aceste tipuri de postari:

en: SEO on only these taxonomies:
ro: SEO numai pentru aceste taxonomii:

en: SFWD Debug Mail From Site %s.
ro: SFWD Depanare mail de la site-ul% s.

en: SQL Mode
ro: Mod SQL

en: Save
ro: Salveaza

en: Save Robots.txt File
ro: Salveaza fisierul Robots.txt

en: Scan
ro: Scanează

en: Scan Header
ro: Scaneaza Header

en: Scan Now
ro: Scaneaza acum

en: Scan Posts For Videos
ro: Scanare articole pentru videouri

en: Scan Social Meta
ro: Scanare Meta Social

en: Scan your site for duplicate social meta tags.
ro: Scanează site-ul dvs. pentru duplicate meta tag-uri sociale.

en: Schedule Updates
ro: Programați actualizările

en: School
ro: Scoala

en: Search Title Format:
ro: Cauta formatul titlului:

en: Security Check - If you receive this in error, log out and back in to WordPress
ro: Verificare de securitate - Daca primiti eroare, delogati-va  si logati-va inapoi in WordPress

en: Select Individual
ro: Selectați individual

en: Select OG:Image Source
ro: Selectati OG: Sursa Imaginii

en: Select the Open Graph type that best describes the content of this Page or Post.
ro: Selectati  tipul Open Graph care descrie cel mai bine continutul acestei Pagini sau Postare.

en: Select the default type of Twitter card to display.
ro: Selectați tipul implicit de card Twitter pentru a fi afișat.

en: Select which Post Types appear in your sitemap.
ro: Selectati ce tipuri de postari apar in harta site-ului dvs.

en: Select which Post Types you want to use All in One SEO Pack to set Open Graph meta values for.
ro: Selectati ce Tipuri de Postari doriti sa utilizati in All SEO Pack pentru a seta valori meta pentru Open Graph.

en: Select which taxonomy archives appear in your sitemap
ro: Selectati care arhive taxonomy apar in harta site-ului dvs.

en: Sent to %s.
ro: Trimis la %s.

en: Set Preferred Site Name:
ro: Setează numele preferat al sitului:

en: Set Protocol For Canonical URLs:
ro: Seteaza Protocolul pentru URL-urile Canonical

en: Set protocol for canonical URLs.
ro: Setează protocolul pentru URL-urile canonice.

en: Set the Open Graph type for your website as either a blog or a website.
ro: Setați tipul Grafic Deschis pentru site-ul dvs., fie ca un blog sau un site web.

en: Set the default NOFOLLOW setting for each Post Type.
ro: Seteaza optiunea implicita NOFOLLOW pentru fiecare Tip de Postare (Post Type)

en: Set the default NOINDEX setting for each Post Type.
ro: Seteaza optiunea implicita NOINDEX pentru fiecare Tip de Postare (Post Type)

en: Set the default noodp setting for each Post Type.
ro: Setați implicit noodp  pentru fiecare Post Type.

en: Set the default noydir setting for each Post Type.
ro: Setați implicit noydir setare pentru fiecare Post Type.

en: Set the label for this page menu item.
ro: Setați eticheta pentru acesta pagina element de meniu.

en: Set the title attribute for menu links.
ro: Setați titlul atribut pentru link-urile din meniu.

en: Settings export file for All in One SEO Pack
ro: Fișier export setări pentru All in One SEO Pack

en: Show Column Labels for Custom Post Types:
ro: Arata  Etichetele de Coloana pentru tipurile de postare personalizate

en: Show Facebook Author on Articles
ro: Arata autor Facebook pe articole

en: Show Facebook Publisher on Articles
ro: Arata editura Facebook pe articole

en: Show Only Posts With Videos
ro: Arată doar articolele cu videouri

en: Show Twitter Author
ro: Afiseaza Autor Twitter

en: Sign up today and receive a free copy of the e-book 5 SEO Tips for WordPress ($39 value).
ro: Înscrieți-vă astăzi și  primiti o copie gratuită a ebook 5 sfaturi SEO pentru WordPress (valoare 39 dolari).

en: Site Name
ro: Nume Site

en: Site URL
ro: URL Site

en: Sitemap %s generated by All in One SEO Pack %s by Michael Torbert of Semper Fi Web Design on %s
ro: Harta site-ului% s generata de All in One SEO Pack% s de Michael Torbert de Semper Fi Web Design pe% s

en: Sitemap Status
ro: Stare Harta site-ului

en: Slug may not be empty!
ro: SWAG is for boys

en: Social Meta
ro: Meta Social

en: Social Settings
ro: Setari retele de socializare *******

en: Song
ro: Melodie

en: Specifies the name of your sitemap file. This will default to 'sitemap'.
ro: Specifică numele fișierului sitemap. Acest lucru va lipsi(implicit) la "sitemap".

en: Specify A Preferred Name:
ro: Specifică un nume preferat:

en: Specify Image Height
ro: Specifica inaltimea imaginii

en: Specify Image Width
ro: Specifica latimea imaginii

en: Specify Publisher URL:
ro: Specificati URL-ul editurii

en: Specify Video Height
ro: Specifica inaltimea videoclipului

en: Specify Video Width
ro: Specifica latimea videoclipului

en: Split long sitemaps into separate files.
ro: Impartiti harta site-ului mare in fisiere separate.

en: Sports League
ro: Liga sportiva

en: Sports Team
ro: Echipa de sport

en: State Province
ro: Provincie

en: Static front page detected, suggested Facebook Object Type is 'website'.
ro: Prima pagină statică detectată, a sugerat Facebook Obiectul de tip "site".

en: Submit
ro: Prezenta/Inainta

en: Successfully notified %s about changes to your sitemap at %s.
ro: Notificat cu succes% s despre modificările aduse sitemap-ului la% s.

en: Summary
ro: Cuprins

en: Summary Large Image
ro: Imagine mare cuprins

en: Support
ro: Suport

en: Support Forum
ro: Sprijin Forumul

en: System Status
ro: Stare sistem

en: TV Show
ro: Show TV

en: Tag Title Format:
ro: Format Nume Eticheta

en: Taxonomies
ro: taxonomii

en: Tells search engines not to index the sitemap file itself.
ro: Spune motoarelor de cautare sa nu indexeze fisierul sitemap-ului in sine .

en: Thank you for running the latest and greatest All in One SEO Pack ever! Please review your settings, as we're always adding new features for you!
ro: Îți mulțumim că folosești ultima și cea mai bună versiune All in One SEO Pack! Te rog reexaminează setările, întrucât adăugăm mereu funcționalități noi pentru tine!

en: Thank you for your donation, it helps keep this plugin free and actively developed!
ro: Mulțumesc pentru donație, va ajuta la menținerea acestui modul gratis și dezvoltat în mod activ!

en: Thank you!
ro: Mulțumesc!

en: The Google+ profile you enter here will appear on your homepage only as the rel="publisher" tag. It is recommended that the URL you enter here should be the Google+ profile for your business.
ro: Profilul Google+ introdus aici va apărea pe pagină de start doar ca rel =  "publisher " tag. Se recomandă ca adresa URL introdusa aici să fie profilul Google+ pentru afacerea ta.

en: The Home Description is the Open Graph description for your home page.
ro: Descrierea Acasa este descrierea Open Graph pentru pagina dvs de start.

en: The Home Image is the Open Graph image for your home page.
ro: Imaginea Acasa este imaginea Open Graph pentru pagina dvs de start.

en: The Home Tag allows you to add a list of keywords that best describe your home page content.
ro: Tag-ul Acasa va permite sa adaugati o lista de cuvinte cheie care descriu cel mai bine continutul paginii dvs de start.

en: The Home Title is the Open Graph title for your home page.
ro: Titlul Acasă este  Graph titlu deschisl pentru pagina dvs de start.

en: The META description for this page. This will override any autogenerated descriptions.
ro: Descrierea META pentru aceasta pagina. Acest lucru va înlocui toate descrierile autogenerate.

en: The Site Name is the name that is used to identify your website.
ro: Numele site-ului este numele care este utilizat pentru a identifica site-ul dumneavoastră.

en: The following macros are supported:
ro: Urmatoarele comenzi macro sunt acceptate:

en: The frequency of the page.
ro: Frecventa paginii.

en: The priority of the page.
ro: Prioritatea paginii.

en: The red indicator means that the syntax is invalid for a robots.txt file.
ro: Indicatorul roșu înseamnă că sintaxa este invalida pentru un fișier robots.txt.

en: The yellow indicator means that a non-standard extension was recognized; not all crawlers may recognize it or interpret it the same way. The Allow and Sitemap directives are commonly used by Google and Yahoo.
ro: Indicatorul de culoare galbena inseamna ca o extindere non-standard a fost recunoscuta ;nu toti crawlers pot recunoaste sau interpreta in acelasi fel. Permite si directivele harta site-ului sunt utilizate in mod obisnuit de catre Google si Yahoo.

en: There are no other modules currently loaded!
ro: Nu exista alte module incarcate in momentul de fata

en: This Open Graph meta allows you to add a general section name that best describes this content.
ro: Acest meta Open Graph ca permite sa adaugati un nume sectiunii generale care descrie cel mai bine acest continut.

en: This Open Graph meta allows you to add a list of keywords that best describe this content.
ro: Acest meta Open Graph va permite sa adaugati o lista de cuvinte cheie care descriu cel mai bine acest continut.

en: This allows you to set the title tags for each Custom Post Type.
ro: Aceasta optiune permite setarea etichetei titlului pentru fiecare Tip de Postare Personalizata.

en: This controls the format of Meta Descriptions.The following macros are supported:
ro: Aceasta optiune seteaza formatul Meta Description. Urmatoarele comenzi macro sunt acceptate:

en: This controls the format of the title tag for Author Archives.<br />The following macros are supported:
ro: Aceasta optiune controleaza formatul titlului pentru Author Archives.<br />Urmatoarele comenzi macro sunt suportate:

en: This controls the format of the title tag for Category Archives.<br />The following macros are supported:
ro: Aceasta optiune controleaza formatul titlului pentru Category Archives.<br />Urmatoarele comenzi macro sunt acceptate:

en: This controls the format of the title tag for Custom Post Archives.<br />The following macros are supported:
ro: Aceasta optiune controleaza formatul titlului pentru Custom Post Archives.<br />Urmatoarele comenzi macro sunt acceptate:

en: This controls the format of the title tag for Date Archives.<br />The following macros are supported:
ro: Aceasta optiune controleaza formatul titlului pentru Date Archives.<br />Urmatoarele comenzi macro sunt suportate:

en: This controls the format of the title tag for Pages.<br />The following macros are supported:
ro: Aceasta controlează formatul tag-ului titlu pentru pagini. <br /> Următoarele macro-uri sunt acceptate:

en: This controls the format of the title tag for Posts.<br />The following macros are supported:
ro: Aceasta optiune stabileste formatul titlului pentru Postari </br/>. Urmatoarele macro sunt acceptate:

en: This controls the format of the title tag for Tag Archives.<br />The following macros are supported:
ro: Aceasta optiune stabileste formatul etichetei titlului pentru Arhiva Etichetelor. <br /> Urmatoarele comenzi macro sunt acceptate:

en: This controls the format of the title tag for the 404 page.<br />The following macros are supported:
ro: Aceasta optiune seteaza formatul etichetei titlului pentru pagina 404. <br /> Urmatoarele comenzi macro sunt acceptate:

en: This controls the format of the title tag for the Search page.<br />The following macros are supported:
ro: Aceasta optiune seteaza formatul etichetei titlului pentru Pagina de cautare. <br />Urmatoarele comenzi macro sunt acceptate:

en: This enables support for IP Anonymization in Google Analytics.
ro: Aceasta opţiune permite sprijin pentru anonimizarea IP-ului in Google Analytics.

en: This enables support for the Display Advertiser Features in Google Analytics.
ro: Aceasta optiune permite sprijin pentru Display Advertiser Features in Google Analytics.

en: This enables support for the Enhanced Ecommerce in Google Analytics.
ro: Aceasta optiune permite sprijin pentru Enhanced Ecommerce in Google Analytics.

en: This enables support for the Enhanced Link Attribution in Google Analytics.
ro: Aceasta opţiune permite sprijin pentru Enhanced Link Attribution in Google Analytics.

en: This is the Open Graph description of this Page or Post.
ro: Aceasta este descrierea Open Graph a acestei Pagini sau Postare.

en: This is the Open Graph title of this Page or Post.
ro: Acesta este Open Graph pentru titlul acestei pagini sau postari.

en: This lets you select which screens display the SEO Title, SEO Keywords and SEO Description columns.
ro: Aceasta opţiune va permite sa alegeți ce ferestre afișează Titlu SEO, Cuvinte cheie SEO si Coloanele cu descrieri SEO.

en: This option allows you to control whether rel="publisher" is displayed on the homepage of your site. Google recommends using this if the site is a business website.
ro: Această opțiune vă permite să controlați dacă rel = "editor " este afișata pe pagina de start a site-ului. Google recomandă utilizarea acesteia dacă site-ul este un site web de afaceri.

en: This option allows you to control which types of pages you want to display rel="author" on for Google authorship. The options include the Front Page (the homepage of your site), Posts, Pages, and any Custom Post Types. The Everywhere Else option includes 404, search, categories, tags, custom taxonomies, date archives, author archives and any other page template.
ro: Aceasta optiune va permite sa controlati ce tipuri de pagini doriti sa  afisati rel="author" in Google autor. Optiunile includ Front Page (pagina de pornire a site-ului dvs.), Post (posturi), Pages (pagini) precum si orice Custom Post Types ( tipuri de postari personalizate). Opțiunea Everywhere Else include 404, căutare, categorii, tag-uri, taxonomii personalizate, arhiva date, arhiva autor și orice alt șablon de pagină.

en: This option allows you to toggle the use of Meta Keywords throughout the whole of the site.
ro: Această opțiune vă permite să utilizati cuvintele cheie (Meta Keywords) pe website.

en: This option lets you choose which image will be displayed by default for the Open Graph image. You may override this on individual posts.
ro: Această opțiune vă permite să alegeți ce imagine va fi afișată în mod implicit pentru imaginea Deschis Graph. Veti putea trece peste asta pe posturi individuale.

en: This option lets you fall back to the default image if no image could be found above.
ro: Această opțiune vă permite să reveniti  la imaginea implicita dacă nici o imagine a putut fi găsită mai sus.

en: This option lets you select the Open Graph image that will be used for this Page or Post, overriding the default settings.
ro: Această opțiune vă permite să selectați  imaginea Open Graph care va fi utilizata pentru această pagină sau post, imperative setările implicite.

en: This option lets you set a default height for your images, where unspecified.
ro: Această opțiune îți permite să setezi o înălțime implicită pentru imaginile tale, acolo unde nu este specificată.

en: This option lets you set a default width for your images, where unspecified.
ro: Această opțiune îți permite să setezi o lățime implicită pentru imaginile tale, acolo unde nu este specificată.

en: This option lets you specify a link to the Open Graph video used on this Page or Post.
ro: Această opțiune vă permite să specificați un link către video Open Graph de folosit pe această pagină sau post.

en: This option lets you upload an image to use as the Open Graph image for this Page or Post.
ro: Această opțiune vă permite să încărcați o imagine pentru a folosi ca imaginea Open Graph pentru această pagină sau post.

en: This option sets a default image that can be used for the Open Graph image. You can upload an image, select an image from your Media Library or paste the URL of an image here.
ro: Această opțiune setează o imagine implicită care poate fi utilizată pentru imaginea Deschis Graph. Puteți încărca o imagine, selectați o imagine din biblioteca media sau inserați adresa URL a unei imagini aici.

en: This option will automatically generate Canonical URLs for your entire WordPress installation.  This will help to prevent duplicate content penalties by <a href=\'http://googlewebmastercentral.blogspot.com/2009/02/specify-your-canonical.html\' target=\'_blank\'>Google</a>.
ro: Aceasta optiune va genera in mod automat URL-uri canonice pentru intreaga instalare WordPress. Aceasta optiune asigura evitarea acordarii de penalitati de catre <a href=\'http://googlewebmastercentral.blogspot.com/2009/02/specify-your-canonical.html\' target=\'_blank\'>Google</a> in cazul continutului duplicat.

en: This setting allows you to raise your PHP execution time to a reasonable value.
ro: Această setare vă permite să ridicati timpul de executie PHP la o valoare rezonabilă.

en: This setting allows you to raise your PHP memory limit to a reasonable value. Note: WordPress core and other WordPress plugins may also change the value of the memory limit.
ro: Această setare vă permite să ridicati limita de memorie PHP la o valoare rezonabilă. Notă: WordPress core si alte plugin-uri WordPress poate modifica, de asemenea, valoarea limita de memorie.

en: This string gets appended/prepended to titles of paged index pages (like home or archive pages).
ro: Acest șir se adauga la inceputul/finalul titlurilor paginilor indexate (cum ar fi pagina de start sau arhiva).

en: This will be the Meta Description for your homepage. This is independent of any other option. The default is no Meta Description at all if this is not set.
ro: Aceasta va fi Descrierea paginii dvs principale (Homepage Meta Description). Aceasta optiune este independentă de orice altă opțiune. Nu se seteaza automat "Meta Description" daca aceasta optiune nu este folosita.

en: This will be the license key received when the product was purchased. This is used for automatic upgrades.
ro: Aceasta va fi cheia licenței primită la achiziționarea produsului. Este folosită pentru actualizări automate.

en: This will show or hide the advanced options for SEO for Custom Post Types.
ro: Aceasta optiune va arata/ascunde optiunile avansate SEO pentru Tipuri de Postari Personalizate (Custom Post Types)

en: Title
ro: Nume

en: Title Attribute
ro: Atribute nume

en: Title Format:
ro: Format Nume

en: Title Settings
ro: Setari nume

en: Track Multiple Domains:
ro: Urmăriți mai multe domenii:

en: Track Outbound Links:
ro: Urmareste Link-uri de Iesire

en: Tracking Domain:
ro: Domeniul urmarit:

en: Twitter Card Type
ro: Tip Card Twitter

en: Twitter Domain
ro: Domeniu Twitter

en: Twitter Settings
ro: Setari Twitter

en: Twitter Site
ro: Site Twitter

en: UPGRADE TO PRO VERSION
ro: ACTUALIZEAZĂ LA VERSIUNEA PRO

en: URL to the page.
ro: URL-ul catre pagina.

en: Unauthorized access; try reloading the page.
ro: Acces neautorizat, reincarca pagina

en: University
ro: Universitate

en: Unprotect Post Meta Fields:
ro: Neprotejeaza Domeniile Post Meta

en: Update .htaccess
ro: Actualizare .htaccess

en: Update Features
ro: Actualizare Caracteristici

en: Update Options
ro: Actualizeaza Optiunile

en: Update Robots.txt File
ro: Actualizare fisiere Roboti.txt

en: Update Sitemap
ro: Actualizare Harta site-ului

en: Update robots.txt
ro: Actualizare robots.txt

en: Updated .htaccess rules.
ro: Regulile .htaccess s-au actualizat.

en: Updated sitemap settings.
ro: Setările sitemap actualizate.

en: Upgrade To Pro
ro: Actualizează la Pro

en: Upgrade to All in One SEO Pack Pro Version
ro: Actualizează la versiunea PRO All in One SEO Pack

en: Upgrade to Pro
ro: Actualizarea la versiunea Pro

en: Use AIOSEO Title and Description
ro: Foloseste AIOSEO Titlu si Descriere

en: Use Categories In Article Tags
ro: Utilizează categorii pentru etichetele articolelor

en: Use Categories for META keywords:
ro: Folositi Categorii pentru cuvinte cheie META:

en: Use Custom Blocklists
ro: Folosește liste de blocare personalizate

en: Use Custom Field For Image
ro: Folosiți câmp personalizat pentru imagine

en: Use Default If No Image Found
ro: Utilizati Implicit daca nu ati gasit imaginea

en: Use Keywords In Article Tags
ro: Foloseste cuvinte cheie in cazul etichetelor articolelor

en: Use Keywords:
ro: Foloseste cuvinte cheie

en: Use Original Title:
ro: Foloseste titlul original

en: Use Post Tags In Article Tags
ro: Utilizează etichete articol pentru etichetele articolelor

en: Use Schema.org Markup
ro: Utilizati Schema.org Markup

en: Use Static Front Page Instead
ro: Folosește pagină statică din față ca alternativă

en: Use Tags for META keywords:
ro: Folositi Tag-uri pentru cuvinte cheie META:

en: Use Universal Analytics:
ro: Foloseste Universal Analytics

en: Use catergories in generated article tags.
ro: Utilizează categorii pentru etichetele generate ale articolelor

en: Use keywords in generated article tags.
ro: Foloseste cuvinte cheie in cazul etichetelor pentru articol generate.

en: Use nofollow for paginated pages/posts:
ro: Utilizați nofollow pentru pagini/posturi paginate:

en: Use noindex for Author Archives:
ro: Utilizați noindex pentru Arhiva Autor:

en: Use noindex for Categories:
ro: Utilizați noindex pentru Categorii:

en: Use noindex for Date Archives:
ro: Utilizați noindex pentru Data Archives:

en: Use noindex for Tag Archives:
ro: Utilizați noindex pentru Tag Archives:

en: Use noindex for Taxonomy Archives:
ro: Utilizați noindex pentru Taxonomie Archives:

en: Use noindex for paginated pages/posts:
ro: Utilizați noindex pentru pagini paginate / posturi:

en: Use noindex for the 404 page:
ro: Utilizați noindex pentru pagina 404:

en: Use noindex for the Search page:
ro: Utilizați noindex pentru pagina de căutare:

en: Use output buffering to ensure that the title gets rewritten. Enable this option if you run into issues with the title tag being set by your theme or another plugin.
ro: Utilizați ieșire tamponare pentru a se asigura că titlul sa rescris. Activați această opțiune dacă aveți probleme cu tag-ul titlu, fiind stabilit de temă sau de un alt plugin.

en: Use page slugs or page IDs, seperated by commas, to exclude pages from the sitemap.
ro: Utilizați pagina slug sau ID-uri de pagini, separate prin virgula, pentru a exclude pagini din sitemap.

en: Use post tags in generated article tags.
ro: Utilizează etichete articol pentru etichetele generate ale articolelor

en: Use rewrites to generate your sitemap on the fly. NOTE: This is required for WordPress Multisite.
ro: Utilizați rescrie pentru a genera sitemap-ul in zbor. NOTA: Acest lucru este necesar pentru site-uri WordPress multiple .

en: Use the new Universal Analytics tracking code for Google Analytics.
ro: Utilizați noul Universal Analytics cod de urmărire pentru Google Analytics.

en: Use the rule builder below to add rules to create a new Robots.txt file.  If you already have a Robots.txt file you should use the File Editor feature in All in One SEO Pack to edit it or you can delete your current Robots.txt file and start a new one with the rule builder below.
ro:  Utilizați constructor regulă de mai jos pentru a adăuga reguli pentru a crea un nou fișier robots.txt. Dacă aveți deja un fișier robots.txt ar trebui să utilizați caracteristica Editor fișiere în All in One SEO Pack pentru a edita sau puteți șterge fișierul robots.txt curent și a începe unul nou cu constructorul regula de mai jos.

en: Use the system default
ro: Foloseste setari standard

en: Use these checkboxes to select which Post Types you want to use All in One SEO Pack with.
ro: Bifati aceste casute pentru a selecta ce Tipuri de Postari doriti sa utilizati All in one SEO Pack.

en: Use these checkboxes to select which Taxonomies you want to use All in One SEO Pack with.
ro: Folosește aceste bife pentru a selecta ce taxonomii vrei să folosești pentru All in One SEO Pack.

en: Use this option to enable tracking of multiple or additional domains.
ro: Utilizați această opțiune pentru a activa urmărirea de domenii multiple sau suplimentare.

en: User Agent
ro: Agent user

en: Version
ro: Versiune

en: Video Sitemap
ro: Harta Site-ului Video

en: View the Changelog
ro: Vezi Log Modificari

en: Warning: You're blocking access to search engines.
ro: Avertizare: Blochezi accesul motoarelor de căutare.

en: Warning: a static sitemap '%s' generated by All in One SEO Pack %s on %s already exists that may conflict with dynamic sitemap generation.
ro: Avertisment : un sitemap static %s  generat de All in One SEO Pack %s pe %s exista deja si poate intra in conflict cu  sitemap-ul generat dinamic.

en: Warning: dynamic sitemap generation must have permalinks enabled.
ro: Atentie:  generarea sitemap-ului dinamic trebuie sa aiba permalinks-urile activate.

en: Warning: your privacy settings are configured to ask search engines to not index your site; you can change this under %s for your blog.
ro: Atenție: setările de confidențialitate sunt configurate pentru a cere motoarele de căutare pentru sa nu indexeze site-ul dvs.; puteți schimba aceste setari sub% pentru blog-ul dvs.

en: Watch video tutorials
ro: Vizioneaza tutorial video

en: Webmaster Verification
ro: Verificarea Webmaster

en: Website
ro: Site

en: Weekly
ro: Săptămânal

en: Welcome to Version %s!
ro: Bine ati venit la versiunea% s!

en: What Does This Mean?
ro: Ce inseamna ?

en: What you enter here will be copied verbatim to the header of all Pages. You can enter whatever additional headers you want here, even references to stylesheets.
ro: Ceea ce introduceți aici va fi copiat cuvânt cu cuvânt la antetul tuturor paginilor. Puteți introduce orice antete suplimentar vreti aici, chiar trimiteri la stylesheets.

en: What you enter here will be copied verbatim to the header of all Posts. You can enter whatever additional headers you want here, even references to stylesheets.
ro: Ceea ce introduceți aici va fi copiat cuvânt cu cuvânt la antetul tuturor posturilor. Puteți introduce orice antete suplimentare vreti aici, chiar trimiteri la stylesheets.

en: What you enter here will be copied verbatim to the header of the front page if you have set a static page in Settings, Reading, Front Page Displays. You can enter whatever additional headers you want here, even references to stylesheets. This will fall back to using Additional Page Headers if you have them set and nothing is entered here.
ro: Ceea ce introduceți aici va fi copiat cuvânt cu cuvânt la antetul primei pagini, dacă ați setat o pagină statică în Setări, Reading, Monitoare Front Page. Puteți introduce orice antete suplimentar vreti aici, chiar trimiteri la foi de stil(stylesheets). Acest lucru va duce înapoi la utilizarea Additional Page Headers, dacă le-ați stabilit și nimic nu este înscris aici.

en: What you enter here will be copied verbatim to the header of the home page if you have Front page displays your latest posts selected in Settings, Reading.  It will also be copied verbatim to the header on the Posts page if you have one set in Settings, Reading. You can enter whatever additional headers you want here, even references to stylesheets.
ro: Ceea ce introduceți aici va fi copiat cuvânt cu cuvânt la antetul paginii de start, dacă aveți Prima pagina, afișează toate posturile selectate în Setări, Reading. Acestea vor fi, de asemenea, copiate cuvânt cu cuvânt la antetul de pe pagina Posturi dacă aveți un set în Setări de lectură. Puteți introduce orice antete suplimentar vrei aici, chiar trimiteri la foi de stil(stylesheets).

en: WordPress DB Version
ro: Versiune WordPress DB

en: WordPress Version
ro: Versiune WordPress

en: XML Sitemap
ro: XML Harta site-ului

en: XML Sitemaps
ro: Sitemap-XML

en: Yes
ro: Da

en: You may change this by activating or deactivating modules in the Feature Manager.
ro: Puteți modifica acest lucru prin activarea sau dezactivarea modulelor în Managerul Feature.

en: You may choose to export settings from active modules, and content from post data.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/importer-exporter-module/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
ro: Puteti allege sa exportati setarile din modulele active si continutul postarilor. <br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/importer-exporter-module/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>

en: You may prefer to use the social meta tags that are being output by the other plugin(s) or theme.  If so, then you should deactivate this Social Meta feature in All in One SEO Pack Feature Manager.
ro: Veti putea prefera să utilizati tag-urile meta sociale care sunt scoase de cealaltă plugin (e) sau tema. Dacă este așa, atunci ar trebui să dezactivați această caracteristică Meta socială în All in One SEO Pack Feature Manager.

en: You should avoid duplicate social meta tags.  You can use these free tools from Facebook, Google and Twitter to validate your social meta and check for errors:
ro: Ar trebui să evitați duplicarea meta tag-uri sociale. Puteți folosi aceste instrumente gratuite de la Facebook, Google și Twitter pentru a valida meta socială și a controla erorile:

en: Your Robots.txt file has been optimized.  Here are the results and recommendations.  Click the Update Robots.txt File button below to write these changes to your Robots.txt file.  Click the Disregard Changes button to ignore these recommendations and keep your current Robots.txt file.
ro: Fisierul Roboti.txt a fost optimizat. Aici sunt rezultatele si recomandarile. Faceti clik pe butonul de actualizare fisier Roboti.txt de mai jos pentru a scrie aceste modificari in fisierul dvs. Roboti.txt. Faceti click pe butonul de Ignorati schimbarile ca sa ignore aceste recomandari si sa pastreze fisierul Roboti.txt curent.

en: archive pages
ro: Pagini active

en: author pages
ro: Paginile autorului

en: by %s of %s.
ro: cu% s din% s.

en: compressed
ro: comprimat

en: dynamic
ro: dinamic

en: dynamically
ro: dinamic

en: file '%s' statically
ro: fișierul '% s' static

en: follow
ro: urmareste

en: frequency
ro: frecventa

en: homepage
ro: pagina de inceput

en: index
ro: Index

en: nofollow
ro: nu urmari

en: noindex
ro: Lipsa index

en: noodp
ro: fara odp

en: noydir
ro: fara ydir

en: posts
ro: postari

en: priority
ro: prioritate

en: taxonomies
ro: taxonomii

en: view your sitemap
ro: vezi harta site-ului dvs.
