Development (trunk) - en to bg translation catalogue (746 entries)

en:  Need a license key?
bg: Трявба ви код за лиценз?

en:  Post Type
bg: Тип публикация

en:  Taxonomy
bg: Таксономия

en:  characters. Most search engines use a maximum of %s chars for the %s.
bg: символи. Повечето търсачки използват максимук %s символи за %s.

en:  characters. Open Graph allows up to a maximum of %s chars for the %s.
bg: символи. Open Graph позволява максимум %s символа за %s.

en: %%tax_%s%% - This post's associated %s taxonomy title
bg: %%tax_%s%% - Свързаното %s таксономично заглавие на тази публикация

en: %404_title% - Additional 404 title input"
bg: %404_title% - Допълнително въведение за заглавието на 404

en: %archive_title - The original archive title given by wordpress
bg: %archive_title - оригиналното заглавие на архива, дадено от wordpress

en: %author% - The original archive title given by wordpress, e.g. "Steve" or "John Smith"
bg: %author% - Оригиналното архивно заглавие, дадено от wordpress, например "Стив" или "Джон Смит"

en: %blog_description% - Your blog description
bg: %blog_description% - Описание на Вашия блог

en: %blog_title% - Your blog title
bg: %blog_title% - Заглавие на Вашия блог

en: %category% - Alias for %category_title%
bg: %category% - Псевдоним за %category_title%

en: %category_description% - The description of the category
bg: %category_description% - Описанието на категорията

en: %category_title% - The (main) category of the post
bg: %category_title% - Категория (главната) на публикацията

en: %category_title% - The original title of the category
bg: %category_title% - Оригиналното заглавие на категорията

en: %date% - The original archive title given by wordpress, e.g. "2007" or "2007 August"
bg: %date% - Оригиналното заглавие на архив давано от wordpress, например  "2007" или "2007 Август"

en: %day% - The original archive day given by wordpress, e.g. "17"
bg: %day% - Оригиналният архивен ден, даден от wordpress, например "17"

en: %description% - The original description as determined by the plugin, e.g. the excerpt if one is set or an auto-generated one if that option is set
bg: %description% - Оригиналното описание установено от плъгина, например откъс, ако има такъв или автоматично генериран ако тази настройка е избрана

en: %month% - The original archive month given by wordpress, e.g. "August"
bg: %month% - Оригиналният архивен месец, даден от wordpress, например "Август"

en: %page% - The page number
bg: %page% - Номерът на страницата

en: %page_author_firstname% - This page's author' first name (capitalized)
bg: %page_author_firstname% - Първо име на автора на страницата (с големи букви)

en: %page_author_lastname% - This page's author' last name (capitalized)
bg: %page_author_lastname% - Фамилия на автора на страницата (с големи букви)

en: %page_author_login% - This page's author' login
bg: %page_author_login% - Потребителско име на автора на страницата

en: %page_author_nicename% - This page's author' nicename
bg: %page_author_nicename% - Псевдоним на автора на страницата

en: %page_title% - The original title of the page
bg: %page_title% - Оригиналното заглавие на страницата

en: %post_author_firstname% - This post's author' first name (capitalized)
bg: %post_author_firstname% - Първо име на автора на публикацията (с големи букви)

en: %post_author_lastname% - This post's author' last name (capitalized)
bg: %post_author_lastname% - Фамилия на автора на публикацията (с големи букви)

en: %post_author_login% - This post's author' login
bg: %post_author_login% - Потребителско име на автора на публикацията

en: %post_author_nicename% - This post's author' nicename
bg: %post_author_nicename% - Псевдоним на автора на публикацията

en: %post_title% - The original title of the post
bg: %post_title% - Оригиналното заглавие на публикацията

en: %post_title% - The original title of the post.
bg: %post_title% - Оригиналното заглавие на публикацията.

en: %request_url% - The original URL path, like "/url-that-does-not-exist/"
bg: %request_url% - Оригиналният URL път, например "/адрес-който-не-съществува/"

en: %request_words% - The URL path in human readable form, like "Url That Does Not Exist"
bg: %request_words% - URL пътят в четим формат, например "Адрес Който Не Съществува"

en: %s Plugin Options
bg: %s плъгин опции

en: %s Upgrade%s to All in One SEO Pack Pro for increased SEO compatibility for your products.
bg: %s Обновете%s до All in One SEO Pack Pro за увеличена SEO съвместимост за Вашите продукти.

en: %s has checked for updates.
bg: %s провери за ъпдейти.

en: %search% - What was searched for
bg: %search% - Търсено е за

en: %tag% - The name of the tag
bg: %tag% - Името на етикета

en: %taxonomy_description% - The description of the taxonomy
bg: %taxonomy_description% - Описанието на таксономията

en: %taxonomy_title% - The original title of the taxonomy
bg: %taxonomy_title% - Оригиналното заглавие на таксономията

en: %wp_title% - The original wordpress title, e.g. post_title for posts
bg: %wp_title% - Оригиналното заглавие на wordpress, като например post_title за публикациите

en: %year% - The original archive year given by wordpress, e.g. "2007"
bg: %year% - Оригиналната архивна година, дадена от wordpress, например "2017"

en: .htaccess editor
bg: .htaccess редактор

en: 404 Title Format:
bg: Формат на заглавието за грешка 404:

en: <b>Warning:</b> Line not matched: <b>"%s"</b>, On Line: <b>%s</b>
bg: <b>вНИМАНИЕ:</b> Редът не съвпада: <b>"%s"</b>, На ред: <b>%s</b>

en: <b>Warning:</b> This following post could not be found: <b>"%s"</b>
bg: <b>Внимание:</b> Седната публикация не беше намерена: <b>"%s"</b>

en: <p>Analyzing records in a %s to %s conversion&hellip;
bg: <p>Анализиране на записите в %s до %s конверсия&hellip;

en: A comma separated list of your most important keywords for this page that will be written as META keywords.
bg: Списък, разделен със запетая с най-важните ключови думи за тази страница, които ще бъдат записани като META ключови думи.

en: A custom title that shows up in the title tag for this page.
bg: Персонализирано заглавие, което се появява в тага на заглавието за тази страница.

en: A preview of what this page might look like in search engine results.
bg: Преглед на това как тази страница може да изглежда в резултатите на търсачки.

en: About
bg: За

en: Access our Premium Support Forums
bg: Получете достъп до Premium Support форума ни.

en: Activate this feature to add Social Meta data to your site to deliver closer integration between your website/blog and Facebook, Twitter, and Google+.
bg: Активирайте тази функция, за да добавите Social Meta дата към вашия сайт, за да получите по-добра интеграция между вашия уебсайт/блог и Facebook, Twitter и Google+.

en: Active Theme
bg: Активна тема

en: Activity
bg: Дейност

en: Actor
bg: Актьор

en: Add Rule
bg: Добави правило

en: Add URL
bg: Добави линк

en: Add URLs for your website's social profiles here (Facebook, Twitter, Google+, Instagram, LinkedIn), one per line.
bg: Добавете линкове за социалните профили на Вашия сайт (Facebook, Twitter, Google+, Instagram, LinkedIn), по един на ред.

en: Add a list of additional domains to track here.  Enter one domain name per line without the http://.
bg: Добавете списък с допълнителни домейни за проследяване тук. Въведете едно име на домейн на ред без "http://".

en: Add markup to display the Google Sitelinks Search Box next to your search results in Google.
bg: Добавете markup, за да покажете Google Sitelinks Search Box до Вашите резултати от търсене в Google.

en: Add markup to tell Google the preferred name for your website.
bg: Добавете markup, за да кажете на Google предпочитаното име за Вашия уебсайт.

en: Add the name of the person or organization who owns these profiles.
bg: Добавете името на човека (или организацията), който притежава тези профили.

en: Additional Blog Page Headers:
bg: Допълнителни хедъри на блог страницата:

en: Additional Domains:
bg: Допълнителни домейни:

en: Additional Front Page Headers:
bg: Допънителни хедъри на главната страница:

en: Additional Page Headers:
bg: Допълнителни заглавки за страниците:

en: Additional Pages
bg: Допълнителни страници

en: Additional Post Headers:
bg: Допълнителни заглавки за публикациите:

en: Advanced Analytics Options:
bg: Подробни настройки за анализ:

en: Advanced Authorship Options:
bg: Настройки за Advanced Authorship:

en: Advanced Settings
bg: Разширени настройки

en: Album
bg: Албум

en: All Post Types
bg: Всички типове публикации

en: All Taxonomies
bg: Всички таксономии

en: All donations support continued development of this free software.
bg: Всички дарения поддържат продължителната разработка на този безплатен софтуер.

en: All in One SEO Options Updated.
bg: настройките на All in One SEO са обновени.

en: All in One SEO Pack Pro Debug Info
bg: All in One SEO Pack Pro Debug информация

en: All in One SEO Pack has detected that a plugin(s) or theme is also outputting social meta tags on your site.  You can view this social meta in the source code of your site (check your browser help for instructions on how to view source code).
bg: All in One SEO Pack засече, че плъгин или тема също пуска social meta tags в сайта Ви. Можете да прегледате тази social meta в програмния код на Вашия сайт (проверете помощната страница на браузъра, за да видите как да достъпите програмния код).

en: All in One SEO Pro Plugin Changelog
bg: Changelog на All in One SEO Pro Plugin

en: All in One SEO Pro Plugin Support Forum
bg: Форум за поддръжка на All in One SEO Pro Plugin

en: All in One SEO has been deactivated
bg: All in One SEO беше деактивиран

en: Allows you to specify the maximum number of posts in a sitemap (up to 50,000).
bg: Позволява Ви да изберете максималния номер публикации в карта на сайта (до 50000).

en: Allows your authors to be identified by their Facebook pages as content authors on the Opengraph meta for their articles.
bg: Позволява на Вашите автори да бъдат идентифицирани чрез техните Facebook страници като автори на съдържание в Opengraph meta на техните статии.

en: Allows your authors to be identified by their Twitter usernames as content creators on the Twitter cards for their posts.
bg: Позволява Вашите автори да бъдат идентифицирани чрез техните Twitter потребителски имена като автори на съдържание на Twitter картите за техните публикации.

en: Analysis Results
bg: Резултати от анализа

en: Analyze
bg: Анализиране

en: Anonymize IP Addresses:
bg: Направи IP адресите анонимни:

en: Apache module %s is required!
bg: Изисква се Apache модул %s!

en: Archive Title Format:
bg: Формат на заглавието на архив:

en: Are the social profile links for your website for a person or an organization?
bg: Social profile links към Вашия сайт за човек ли са или за организация?

en: Article
bg: Статия

en: Article Section
bg: Избор на статия

en: Article Tags
bg: Тагове на статия

en: As the name implies, this will be the Meta Title of your homepage. This is independent of any other option. If not set, the default Site Title (found in WordPress under Settings, General, Site Title) will be used.
bg: Както подсказва името, това ще бъде Meta заглавието на Вашата начална страница. Това е независимо от всяка друга опция. Ако не го нагасите, заглавието по подразбиране  ще бъде използвано (намира се в WordPress под Настройки, Главни, Заглавие на сайта).

en: Associated Name
bg: Асоциирано име

en: Athlete
bg: Атлет

en: Author
bg: Автор

en: Author Archive Title Format:
bg: Формат на заглавието на Author Archive:

en: Auto
bg: Авто

en: Autogenerate Descriptions:
bg: Автоматично създаване на описанията:

en: Autogenerate OG Descriptions
bg: Автоматично генерирай OG описания

en: Automatically Generate Article Tags
bg: Автоматично генерирай тагове

en: Automatically generate article tags for Facebook type article when not provided.
bg: Автоматично генерирай тагове на статиите за Facebook, когато не са предоставени.

en: Avoid Using The Excerpt In Descriptions:
bg: Избягвай използването на Excerpt в описания:

en: Band
bg: Група

en: Bar
bg: Бар

en: Before performing an import, we strongly recommend that you make a backup of your site. We use and recommend %s BackupBuddy %s for backups.
bg: Преди да извършите импорт, препоръчваме да направите бекъп на сайта си. Ние използваме и препоръчваме %s BackupBuddy %s за бекъп.

en: Block Bad Bots using .htaccess
bg: Блокирайте лоши ботове, използвайки .htaccess

en: Block Bad Bots using HTTP
bg: Блокирайте лоши ботове, използвайки HTTP

en: Block Referral Spam using HTTP
bg: Блокирайте спам с реферали, използвайки HTTP

en: Block Referral Spam using HTTP.
bg: Блокирайте спам с реферали, използвайки HTTP.

en: Block bad robots via Apaache .htaccess rules. Warning: this will change your web server configuration, make sure you are able to edit this file manually as well.
bg: Блокирай лоши ботове чрез Apaache .htaccess правила. Внимание: това ще промени конфигурацията на сървъра ви, уверете се, че можете да я редактирате ръчно.

en: Block requests from user agents that are known to misbehave with 503.
bg: Блокирай заявки от потребители, които се държат лошо чрез 503.

en: Blocked bot with IP %s -- matched referer %s found in blocklist.
bg: Блокиран бот с IP %s -- съвпадащ referer %s намерен в блок листата.

en: Blocked bot with IP %s -- matched user agent %s found in blocklist.
bg: Блокиран бот с IP %s -- съвпадащ user agent %s намерен в блок листата.

en: Blog
bg: Блог

en: Blog on front page detected, suggested Facebook Object Type is 'blog'.
bg: Засечен е блог на главната страница, предложения Facebook Object Type е 'blog'.

en: Book
bg: Книга

en: Cafe
bg: Кафе

en: Cancel
bg: Отмяна

en: Canonical URLs:
bg: Канонични линкове:

en: Capitalize Category Titles:
bg: Използвай главни букви за заглавия на категории:

en: Capitalize Tag and Search Titles:
bg: Покажи тагове и заглавия на търсения с главни букви:

en: Category Title Format:
bg: Формат на заглавието на категория:

en: Cause
bg: Кауза

en: Check For Updates
bg: Провери за ъпдейти

en: Check this and All in One SEO Pack will create a log of important events (all-in-one-seo-pack.log) in its plugin directory which might help debugging. Make sure this directory is writable.
bg: Маркирайте това и All in One SEO Pack ще създаде лог с важни събития (all-in-one-seo-pack.log) в директорията с плъгини, което може да помогне при дебъгване. Уверете се, че в директорията може да се записва.

en: Check this and Category Titles will have the first letter of each word capitalized.
bg: Маркирайте това и Category Titles ще започва с главна буква.

en: Check this and Search Page Titles and Tag Page Titles will have the first letter of each word capitalized.
bg: Маркирайте това и Search Page Titles и Tag Page Titles ще започват с главна буква.

en: Check this and shortcodes will get executed for descriptions auto-generated from content.
bg: маркирайте това и shortcodes ще бъдат изпълнени за описания, автоматично генерирани от съдържание.

en: Check this and your Meta Descriptions will be auto-generated from your excerpt or content.
bg: Маркирайте това и Вапите Meta описания ще бъдат генерирани автоматично от excerpt.

en: Check this and your Meta Descriptions will be removed from page 2 or later of paginated content.
bg: Маркирайте това и Вашите Meta описания ще бъдат премахнати от страница 2 или следващи от номерирано съдържание.

en: Check this and your Meta Descriptions won't be generated from the excerpt.
bg: Маркирайте това и Meta описания няма да бъдат генерирани от excerpt.

en: Check this and your Open Graph descriptions will be auto-generated from your content.
bg: Отметнете това и Вашите Open Graph описания ще бъдат автоматично генерирани от Вашето съдържание.

en: Check this box to ask Yahoo! not to use descriptions from the Yahoo! directory for this page.
bg: Маркирайте това поле а да може Yahoo! да не използва описания от Yahoo! директорията за тази страница.

en: Check this box to ask Yahoo! not to use descriptions from the Yahoo! directory for your entire site.
bg: Маркирайте това поле за да не използва Yahoo! описанията от Yahoo! директорията за цеия сайт.

en: Check this box to ask search engines not to follow links from this page.
bg: Маркирайте това поле, за да не се записват линкове от тази страница от търсачките.

en: Check this box to ask search engines not to index this page.
bg: Маркирайте това поле, за да не се индексира страницата от търсачките.

en: Check this box to ask search engines not to use descriptions from the Open Directory Project for this page.
bg: Маркирайте това поле, за да не се изпозват отписанията от Open Directory Project за тази страница от търсачките.

en: Check this box to ask search engines not to use descriptions from the Open Directory Project for your entire site.
bg: Маркирайте това поле, за да не се използват описанията от Open Dictionary Project за целия сайт.

en: Check this if you want to track outbound links with Google Analytics.
bg: Маркирайте това, ако искате да проследите outbound links с Google Analytics.

en: Check this if you want to use All in One SEO Pack with any Custom Post Types on this site.
bg: Отметнете това, ако искате да използвате All in One SEO Pack с всички Custom Post Types на този сайт.

en: Check this if you want your categories for a given post used as the Meta Keywords for this post (in addition to any keywords you specify on the Edit Post screen).
bg: Маркирайте това ако искате категориите за даден пост да се използват като meta ключови думи за тази публикация (в допълнение към всякакви ключови думи, които посочите в екрана Edit Post).

en: Check this if you want your keywords on your Posts page (set in WordPress under Settings, Reading, Front Page Displays) and your archive pages to be dynamically generated from the keywords of the posts showing on that page.  If unchecked, it will use the keywords set in the edit page screen for the posts page.
bg: Маркирайте това ако искате ключовите думи за даден пост да се използват като meta ключови думи за тази публикация (в допълнение към всякакви ключови думи, които посочите в екрана Edit Post).

en: Check this if you want your tags for a given post used as the Meta Keywords for this post (in addition to any keywords you specify on the Edit Post screen).
bg: Маркирайте това ако искате таговете за даден пост да се използват като meta ключови думи за тази публикация (в допълнение към всякакви ключови думи, които посочите в екрана Edit Post).

en: Check this to add All in One SEO Pack to the Admin Bar for easy access to your SEO settings.
bg: Маркирайте това за да добавите All in One SEO Pack към Admin Bar за лесен достъп към Вашите SEO настройки.

en: Check this to ask search engines not to follow links from paginated pages/posts. Useful for avoiding duplicate content.
bg: Маркирайте това, за да не се следват линкове от номерирани страници/публикации. Полезно за избягване на дубликати.

en: Check this to ask search engines not to index Author Archives. Useful for avoiding duplicate content.
bg: Маркирайте това, за да накарате търсачките да не индексират Author Archives. Полезно е за избягване на дупликати.

en: Check this to ask search engines not to index Category Archives. Useful for avoiding duplicate content.
bg: Маркирайте това, за да накарате търсачките да не индексират Category Archives. Полезно е за избягване на дупликати.

en: Check this to ask search engines not to index Date Archives. Useful for avoiding duplicate content.
bg: Маркирайте това, за да накарате търсачките да не индексират Date Archives. Полезно е за избягване на дупликати.

en: Check this to ask search engines not to index Tag Archives. Useful for avoiding duplicate content.
bg: Маркирайте това, за да накарате търсачките да не индексират Tag Archives. Полезно е за избягване на дупликати.

en: Check this to ask search engines not to index custom Taxonomy archive pages. Useful for avoiding duplicate content.
bg: Маркирайте това, за да не се индексират персонализирани Taxonomy archive страници. Полезно е за избягване на дубликати.

en: Check this to ask search engines not to index paginated pages/posts. Useful for avoiding duplicate content.
bg: Маркирайте това за да не се индексират номериран страници/публикации от търсачките. Полезно за избягване на дубикати.

en: Check this to ask search engines not to index the 404 page.
bg: Маркирайте това, за да не се индексира 404 страницата от търсачките.

en: Check this to ask search engines not to index the Search page. Useful for avoiding duplicate content.
bg: Маркирайте това, за да не се индексира Search страницата от търсачки. Полезно за избягване на дубликати.

en: Check this to edit the list of disallowed user agents for blocking bad bots.
bg: Маркирайте това, за да редактирате списъка с disallowed user agents за блокиране на лоши ботове.

en: Check this to move the All in One SEO Pack menu item to the top of your WordPress Dashboard menu.
bg: Маркирайте това, за да преместите елемент от менюто на All in One SEO Pack в началото на Вашето WordPress Dashboard меню.

en: Check this to prevent your Description from being truncated regardless of its length.
bg: Маркирайте това, за да предотвратите описанията да бъдат скъсени, независимо от дължината.

en: Check this to remove the Google Plus field from the user profile screen.
bg: Маркирайте това, за да премахнете полето Google Plus от профила на потребител.

en: Check this to support Schema.org markup, i.e., itemprop on supported metadata.
bg: Маркирайте това, за да се поддържа Schema.org markup, например itemprop на поддържана metadata.

en: Check this to unprotect internal postmeta fields for use with XMLRPC. If you don't know what that is, leave it unchecked.
bg: Маркирайте това, за да махнете защитата от internal postmeta fields за употреба с XMLRPC. Ако не знаете какво е това, оставете го немеркирано.

en: Check to use advanced Google Analytics options.
bg: Маркирайте, за да използвате подробните настройки на Google Analytics.

en: Checking this box will use the Home Title and Home Description set in All in One SEO Pack, General Settings as the Open Graph title and description for your home page.
bg: Маркирайте това поле, за да използвате заглавието и описанието на главна страница от All in One SEO Pack основни настройки като Open Graph заглавие и описание на Вашата главна страница.

en: Checking this option uses the title, description, and keywords set on your static Front Page.
bg: Маркирайте това, за да използвате заглавието, описанието и ключовите думи от статичната главна страница.

en: Checking this option will allow you to customize Canonical URLs for specific posts.
bg: Тази опция Ви позволява да редактирате каноничните линкове за конкретни публикации.

en: Checking this option will set the Canonical URL for all paginated content to the first page.
bg: Маркирайки тази опция Вие нагласяте каноничния линк за цялото номерирано съдържание към първата страница.

en: Choose a default value that best describes the content of your post type.
bg: Избери стойност по подразбиране, която най-добре описва съдържанието на типа публикация.

en: Choose platform:
bg: Изберете платформа:

en: City
bg: Град

en: Click "Analyze" for a list of SEO data that can be imported into All in One SEO Pack, along with the number of records that will be imported.
bg: Натиснете "Анализирай" за списък с SEO data, която може да бъде импортирана в All in One SEO Pack, както и номер на записите, които ще бъдат импортирани.

en: Click "Convert" to perform the import. After the import has completed, you will be alerted to how many records were imported, and how many records had to be ignored, based on the criteria above.
bg: Натиснете "Конвертирай", за да извършите импортирането. След като импортирането завърши, ще бъдете уведомени колко записи са импортирани и колко са игнорирани на база на горепосочените критерии.

en: Click for Help!
bg: Кликнете за помощ!

en: Click here for documentation on this setting
bg: Натиснете тук за документацията на тази настройка

en: Click the Optimize button below and All in One SEO Pack will analyze your Robots.txt file to make sure it complies with the standards for Robots.txt files.  The results will be displayed in a table below.
bg: Натистене Optimize бутона и All in One SEO Pack ще анализира вашия Robots.txt файл, за да се увери, че той е в съответствие със стандарта за подобни файлове. Резултатът ще бъде показан на таблицата долу.

en: Coming Soon...
bg: Очаквайте скоро...

en: Company
bg: Компания

en: Compatible data:
bg: Съвместима информация:

en: Connect With Google Analytics
bg: Свържете се с Google Analytics

en: Conversion Results
bg: Резултати от конвертирането

en: Convert
bg: Конвертиране

en: Couldn't find file %s!
bg: Файлът %s не е намерен!

en: Couldn't rename file %s!
bg: Файлът %s не може да бъде преименуван!

en: Country
bg: Държава

en: Create Compressed Sitemap
bg: Създай компресирана карта на сайта

en: Create a Robots.txt File
bg: Създай файла Robots.txt

en: Create a compressed sitemap file in .xml.gz format.
bg: Създай компресиран файл с карта на сайта в .xml.gz формат.

en: Create and manage your Video Sitemap using this feature and submit your Video Sitemap to Google, Bing/Yahoo and Ask.com.
bg: Създайте и управлявайте Вашия Video Sitemap, използвайки тази функция и представете Вашия Video Sitemap на Google, Bing/Yahoo и Ask.com.

en: Create and manage your XML Sitemaps using this feature and submit your XML Sitemap to Google, Bing/Yahoo and Ask.com.
bg: Създайте и управлявайте своите XML Sitemaps, използвайки тази услуга и предайте Вашия XML Sitemap на Google, Bing/Yahoo и Ask.com.

en: Current File
bg: Текущ файл

en: Custom Canonical URL
bg: Персонализиран каноничен линк

en: Custom Image
bg: Персонализирано изображение

en: Custom Post Type Settings
bg: Настройки на персонализираните типове публикации

en: Custom Video
bg: Персонализирано видео

en: Custom titles:
bg: Персонализирани заглавия:

en: Daily
bg: Ежедневно

en: Daily scheduled sitemap check has finished.
bg: Дневната планирана проверка на картата на сайта приключи.

en: Date Archive Title Format:
bg: Формат на заглавието на Date Archive:

en: Debug String
bg: Дебъгвай текст

en: Debug This Post
bg: Дебъгвай тази публикация

en: Debug Warning: All in One SEO Pack meta data was included again from %s filter. Called %s times!
bg: Предупреждение: All in One SEO Pack мета дата беше включена отново от %s филтър. Извикано %s пъти!

en: Default
bg: По подразбиране

en: Default - nofollow
bg: По подразбиране - nofollow

en: Default - noindex
bg: По подразбиране - noindex

en: Default - noodp
bg: По подразбиране - noodp

en: Default - noydir
bg: По подразбиране - noydir

en: Default Image
bg: Картинка по подразбиране

en: Default Image Height
bg: Височина на изображението по подразбиране

en: Default Image Width
bg: Широчина на изображението по подразбиране

en: Default OG:Image
bg: OG:Image по подразбиране

en: Default Twitter Card
bg: Twitter Card по подразбиране

en: Default to NOFOLLOW:
bg: По подразбиране на NOFOLLOW:

en: Default to NOINDEX:
bg: По подразбиране на NOINDEX:

en: Default to NOODP:
bg: По подразбиране за NOODP:

en: Default to NOYDIR:
bg: По подразбиране за за NOYDIR:

en: Delete Conflicting Files
bg: Изтрий конфликтни файлове

en: Delete Robots.txt File
bg: Изтрий файла Robots.txt

en: Deleted %s.
bg: %s изтрито.

en: Description
bg: Описание

en: Description Format
bg: Формат на описанието

en: Did not notify %s about changes to your sitemap.
bg: Не уведомявай %s за промените в картата на сайта.

en: Director
bg: Директор

en: Directory Path
bg: Път до директория

en: Disable Google Analytics
bg: Изключи Google Analytics

en: Disable Google Analytics on this page.
bg: Изключи Google Analytics за тази страница.

en: Disable Google Plus Profile:
bg: Изключи Google Plus профил:

en: Disable SEO on this page.
bg: Изключи SEO за тази страница.

en: Disable on this page/post
bg: Забрани на тази страница/публикация

en: Disabled
bg: Изключено

en: Disconnect From Google Analytics
bg: Прекъсване на връзката с Google Analytics

en: Display Advertiser Tracking:
bg: Покажи Advertiser Tracking:

en: Display Google Authorship:
bg: Покажи Google Authorship:

en: Display Menu At The Top:
bg: Покажи меню в началото:

en: Display Menu In Admin Bar:
bg: Покажи меню в Admin Bar:

en: Display Publisher Meta on Front Page:
bg: Покажи Publisher Meta на главната страница:

en: Display Settings
bg: Настройки на дисплей

en: Display Sitelinks Search Box:
bg: Покажи Sitelinks Search Box:

en: Disregard Changes
bg: Отмени промените

en: Do Not Override
bg: Не презаписвай

en: Documentation
bg: Документация

en: Don't display this page in the sitemap.
bg: Не показвай тази страница с картата на сайта.

en: Donate
bg: Дарения

en: Donate with Paypal
bg: Дарете чрез Paypal

en: Drink
bg: Питие

en: Duplicate %s Meta
bg: Направи копие на %s Meta

en: Dynamic sitemap generation appears to be using the correct rewrite rules.
bg: Генерирането на динамична карта на сайта изглежд използва правилните права за презапис.

en: Dynamic sitemap generation does not appear to be using the correct rewrite rules; please disable any other sitemap plugins or functionality on your site and reset your permalinks.
bg: Генерирането на динамична карта на сайта не използва правилните правила за презапис; моля, изключете всякакви други плъгини и функционалности за картата на сайта и рестартирайте своите permalinks.

en: Dynamically Generate Keywords for Posts Page/Archives:
bg: Динамично генерирай ключови думи за Posts Page/Archives:

en: Dynamically Generate Sitemap
bg: Генерирай динамично карта на сайта

en: E-mail debug information
bg: Изпрати информация за дебъгване

en: Edit
bg: Редактирай

en: Edit .htaccess
bg: Редактирай .htaccess

en: Edit Robots.txt
bg: Редайтирай Robots.txt

en: Edit SEO
bg: Редактирай SEO

en: Edit robots.txt
bg: Редактирай robots.txt

en: Edit your robots.txt file and your .htaccess file to fine-tune your site.
bg: Редактирайте Вашия Robots.txt файл и Вашия .htaccess файл, за да настроите по-добре Вашия сайт.

en: Enable Advanced Options:
bg: Позволи подробни настройки:

en: Enable Custom Canonical URLs:
bg: Позволи персонализирани канонични линкове:

en: Enable Facebook Meta for
bg: Позволи Facebook Meta за

en: Enable Sitemap Indexes
bg: Включи индексирането на картата на сайта

en: Enable this option to only allow access to your sitemap by site administrators and major search engines.
bg: Използвайте тази опция, за да позволите достъпа до Вашата карта на сайта само на администратори и големи търсачки.

en: Enable this to display advanced options for controlling Google Plus authorship information on your website.
bg: Маркирайте това, за да покажете подробни настройки за контролиране на авторска информация от Google Plus на Вапия сайт.

en: Enabled
bg: Включено

en: Enhanced Ecommerce:
bg: Подобрен Екомерс:

en: Enhanced Link Attribution:
bg: Подобрено Link Attribution:

en: Enter a comma separated list of pages here to be excluded by All in One SEO Pack.  This is helpful when using plugins which generate their own non-WordPress dynamic pages.  Ex: <em>/forum/, /contact/</em>  For instance, if you want to exclude the virtual pages generated by a forum plugin, all you have to do is add forum or /forum or /forum/ or and any URL with the word "forum" in it, such as http://mysite.com/forum or http://mysite.com/forum/someforumpage here and it will be excluded from All in One SEO Pack.
bg: Въведете списък, разделен със запетайки, на страници, които искате да бъдат изключени от All in One SEO Pack. Това е полезно, когато използвате плъгини, които генерират свои собствени динамични страници. Ex: <em>/forum/, /contact/</em> Например, ако искате да изключите виртуани странци, генерирани от форумен плъгин, всичко, което трябва да направите е да добавите forum или /forum или /forum/ или всякакъв линк с думата forum в него, като например http://mysite.com/forum или http://mysite.com/forum/someforumpage тук и то ще бъде изключето от All in One SEO Pack.

en: Enter a comma separated list of your most important keywords for your site that will be written as Meta Keywords on your homepage. Don\'t stuff everything in here.
bg: Въведете списък, разделен със запетайки, на най-важните ключови думи за Вашия сайт, които да бъдат записани като Meta ключови думи за Вашата начална страница. Недейте да въвеждате прекалено много ключови думи.

en: Enter information below for any additional links for your sitemap not already managed through WordPress.
bg: Въведете информация долу за всякакви допълнителни линкове към Вашата карта на сайта, които не са управлявани вече чрез WordPress.

en: Enter the Twitter username associated with your website here.
bg: Въведете Twitter потребителско име, свързано с Вашия сайт тук.

en: Enter the height for your Open Graph image in pixels (i.e. 600).
bg: Изберете височината на Вашето Open Graph изображение в пиксели (например 600).

en: Enter the height for your Open Graph video in pixels (i.e. 600).
bg: Въведете височината на Вашето Open Graph видео в пиксели (например 600).

en: Enter the name of a custom field (or multiple field names separated by commas) to use that field to specify the Open Graph image on Pages or Posts.
bg: Въведете името на персонализираното поле (или множество имена на полета, разделени със запетайка), за да използвате това поле, за да уточните Open Graph картинката на Страници или Публикации.

en: Enter the name of your website here.
bg: Въведете името на сайта Ви тук.

en: Enter the width for your Open Graph image in pixels (i.e. 600).
bg: Изберете широчината на Вашето Open Graph изображение в пиксели (например 600).

en: Enter the width for your Open Graph video in pixels (i.e. 600).
bg: Въведете широчината на Вашето Open Graph видео в пиксели (например 600).

en: Enter your Facebook Admin ID here. Information about how to get your Facebook Admin ID can be found at https://developers.facebook.com/docs/platforminsights/domains
bg: Въведете своя Фейсбук Admin ID тук. Информация за това как да намерите своя Фейсбук Admin ID можете да намерите на https://developers.facebook.com/docs/platforminsights/domains

en: Enter your Facebook App ID here. Information about how to get your Facebook App ID can be found at https://developers.facebook.com/docs/platforminsights/domains
bg: Въведете своя Фейсбук App ID тук. Информация за това как да намерите своя Фейсбук App ID можете да намерите на https://developers.facebook.com/docs/platforminsights/domains

en: Enter your Google Analytics ID here to track visitor behavior on your site using Google Analytics.
bg: Въведете своето Google Analytics ID тук, за да проследите посещенията на сайта, използвайки Google Analytics.

en: Enter your Google+ Profile URL here to add the rel=“author” tag to your site for Google authorship. It is recommended that the URL you enter here should be your personal Google+ profile.  Use the Advanced Authorship Options below if you want greater control over the use of authorship.
bg: Въведете своя Google+ профил тук, за да добавите rel=“author” таг към Вашия сайт за Google authorship. Препоръчително е линкът, който въвеждате тук да бъде Вашия личен Google+ профил. Използвайте Advanced Authorship Options долу, ако искате по-голям контрол върху ползването на авторство.

en: Enter your domain name without the http:// to set your cookie domain.
bg: Въведете Вашия домекн без "http://", за да нагласите домейна си за бисквитки.

en: Enter your verification code here to verify your site with Bing Webmaster Tools.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/bing-webmaster-verification/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
bg: Въведете код за верификация тук, за да потвърдите сайта чрез Bing Webmaster Tools.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/bing-webmaster-verification/' target='_blank'>Натиснете тук за документация</a>

en: Enter your verification code here to verify your site with Google Webmaster Tools.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/google-webmaster-tools-verification/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
bg: Въведете код за верификация тук, за да потвърдите сайта чрез Google Webmaster Tools.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/google-webmaster-tools-verification/' target='_blank'>Натиснете тук за документация</a>

en: Enter your verification code here to verify your site with Pinterest.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/pinterest-site-verification/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
bg: Въведете код за верификация тук, за да потвърдите сайта чрез Pinterest.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/pinterest-site-verification/' target='_blank'>Натиснете тук за документация</a>

en: Entries from these categories will be excluded from the sitemap.
bg: Записи от тези категории ще се изключват от картата на сайта.

en: Episode
bg: Епизод

en: Error: please enter an e-mail address before submitting.
bg: Грешка: моля въведете имейл адрес преди предаване.

en: Everywhere Else
bg: Навсякъде другаде

en: Exclude From Sitemap
bg: Изключи от картата на сайта

en: Exclude Pages:
bg: Изключи страници:

en: Exclude Users From Tracking:
bg: Изключи потребители от следенето:

en: Exclude logged-in users from Google Analytics tracking by role.
bg: Изключи вписани потребители от Google Analytics проследяване по роля.

en: Exclude site from Yahoo! Directory:
bg: Изключи сайта от Yahoo! директорията:

en: Exclude site from the Open Directory Project:
bg: Изключи сайта от Open Directory Project:

en: Excluded Categories
bg: Изключени категории

en: Excluded Items
bg: Изключени елементи

en: Excluded Pages
bg: Изключени страници

en: Export
bg: Експортирай

en: Export Post Types:
bg: Типове публикации за експортиране:

en: Export Settings
bg: Настройки за експортиране

en: Exports and imports your All in One SEO Pack plugin settings.
bg: Експортира и импортира настройките за All in One SEO Pack plugin.

en: Facebook Admin ID
bg: Фейсбук Admin ID

en: Facebook Debug
bg: Facebook дебъг

en: Facebook Object Type
bg: Facebook Object тип

en: Facebook Settings
bg: Facebook настройки

en: Failed to notify %s about changes to your sitemap at %s, error code %s.
bg: %s неуспешно уведомен за промените в картата на сайта на %s, код на грешката %s.

en: Failed to notify %s about changes to your sitemap at %s, unable to access via wp_remote_get().
bg: %s неуспешно уведомен за промените в картата на сайта на %s, не може да бъде достигнато през wp_remote_get().

en: Failed to send to %s.
bg: Изпращането до %s е неуспешно.

en: Failed to update .htaccess rules!
bg: Неуспешно обновяване на правилата за .htaccess!

en: Feature Manager
bg: Мениджър на услугите

en: Featured Image
bg: Картинка на фокус

en: File Editor
bg: Файлов редактор

en: Filename Prefix
bg: Префикс на името на файла

en: Finished scanning posts
bg: Сканиране на публикациите завършено

en: First Attached Image
bg: Първа прикачена картинка

en: First Available Image
bg: Първа достъпна картинка

en: First Image In Content
bg: Първа картинка в Съдържание

en: Follow us on Facebook
bg: Последвайте ни във Facebook

en: Follow us on Twitter
bg: Последвайте ни в Twitter

en: Food
bg: Храна

en: Form submission error: verification check failed.
bg: Грешка при изпращането на формата: неуспешна проверка при верификация.

en: Frequencies
bg: Честоти

en: Front Page
bg: Главна страница

en: Game
bg: Игра

en: General Settings
bg: Основни настройки

en: Generate Robots.txt
bg: Генерирай Robots.txt

en: Generate and validate your robots.txt file to guide search engines through your site.
bg: Генерирайте и валидирайте Вашия Robots.txt файл, за да упътите търсачките през Вашия сайт.

en: Getting started? Read the Beginners Guide
bg: Сега започвате? Прочетете упътването за начинаещи

en: Google Plus Default Profile:
bg: Google Plus профил по подразбиране:

en: Google Settings
bg: Настройки на Google

en: Government
bg: Правителство

en: Help
bg: Помощ

en: Home Article Tags
bg: Тагове на главната страница

en: Home Description
bg: Описание на главната страница

en: Home Description:
bg: Описание на началната страница:

en: Home Image
bg: Картинка на главната страница

en: Home Keywords (comma separated):
bg: Ключови думи (разделени със запетая) на началната страница:

en: Home Page Settings
bg: Настройки на началната страница

en: Home Page Title Format:
bg: Формат на заглавието на главната страница:

en: Home Title
bg: Заглавие на главната страница

en: Home Title:
bg: Заглавие на началната страница:

en: Hotel
bg: Хотел

en: I enjoy this plugin and have made a donation:
bg: Харесвам този плъгин и съм направил дарение:

en: If checked, only posts that have videos in them will be displayed on the sitemap.
bg: Само публикации, които имат видеа в тях, ще бъдат показани на картата на сайта.

en: Image
bg: Изображение

en: Image From Custom Field
bg: Картинка от Custom Field

en: Image Settings
bg: Настройки на изображението

en: Import
bg: Импортирай

en: Import SEO Data
bg: Импортирай SEO Data

en: Import SEO Settings
bg: Импортирай SEO настройки

en: Import SEO data from:
bg: Импортирай SEO дата от:

en: Importer & Exporter
bg: Importer и Exporter

en: Include Author Archives in your sitemap.
bg: Включи Author Archives в картата на сайта.

en: Include Author Pages
bg: Включи авторови страници

en: Include Date Archive Pages
bg: Включи страници с Date Archive

en: Include Date Archives in your sitemap.
bg: Включи Date Archives в картата на сайта.

en: Insert time
bg: Въведи време

en: Join Our Mailing List
bg: Присъединете се към нашия Mailing лист

en: Join our mailing list for tips, tricks, and WordPress secrets.
bg: Присъединете се към нашия мейл лист за съвети, трикове и WordPress тайни.

en: Keyword Settings
bg: Настройки на ключовите думи

en: Keywords (comma separated)
bg: Ключови думи (разделени със запетая)

en: Landmark
bg: Забележителност

en: Last Modified
bg: Последно променено

en: Last modified date of the page.
bg: Последна дата на модифициране на страницата.

en: Legend
bg: Легенда

en: License Key is not set yet or invalid.
bg: Лицензионният ключ не е въведен или е невалиден.

en: License Key:
bg: Код за лиценз:

en: Link From Virtual Robots.txt
bg: Свържи от виртуално Robots.txt

en: Link articles to the Facebook page associated with your website.
bg: Свържете статии към Facebook страницата, асоциирана с Вашия уебсайт.

en: Log Of Blocked Bots
bg: Лог на блокирани ботове

en: Log and show recent requests from blocked bots.
bg: Влез и покажи скорошни заявки от блокирани ботове.

en: Log important events:
bg: Записване на важни събития:

en: MYSQL Version
bg: MYSQL версия

en: Main Settings
bg: Основни настройки

en: Manage Licenses
bg: Управлявай лицензи

en: Manually set the %s of your %s.
bg: Нагласете ръчно %s на Вашия %s.

en: Manually set the frequency for the
bg: Нагласи ръчно честотата за

en: Manually set the priority for the
bg: Нагласи ръчно приоритета за

en: Maximum Posts Per Sitemap
bg: Максимален брой публикации на карта на сайт

en: Media / Attachments
bg: Медия / Прикачени файлове

en: Memory usage
bg: Използвана памет

en: Menu Label
bg: Етикет на менюто

en: Monthly
bg: Месечно

en: More Information
bg: Повече информация

en: Movie
bg: Филм

en: Musician
bg: Музикант

en: My Amazon Wish List
bg: Моят Amazon Wish List

en: Never Shorten Long Descriptions:
bg: Никога не съкращавай дълги описания:

en: New in 2.4: Improved support for taxonomies, Woocommerce and massive performance improvements under the hood! Please review your settings on each options page!
bg: Ново в 2.4: Подобрена поддръжка за таксономии, WooCommerce и големи подобрения по производителността. Моля, прегледайте всички страници с настройки.

en: No
bg: Не

en: No Pagination for Canonical URLs:
bg: Няма номериране за канонични линкове:

en: No Schedule
bg: Няма график

en: No duplicate meta tags found.
bg: Не са намерени копия на meta tags.

en: No limit
bg: Без лимит

en: No requests yet.
bg: Няма заявки.

en: No rules to update!
bg: Няма правила за обновяване!

en: Noindex Settings
bg: Настройки на Noindex

en: Noindex Sitemap file
bg: Noindex Sitemap файл

en: Non Profit
bg: Нестопанска цел

en: Not set
bg: Не е нагласено

en: Note that this is all about the title tag. This is what you see in your browser's window title bar. This is NOT visible on a page, only in the title bar and in the source code. If enabled, all page, post, category, search and archive page titles get rewritten. You can specify the format for most of them. For example: Using the default post title format below, Rewrite Titles will write all post titles as 'Post Title | Blog Name'. If you have manually defined a title using All in One SEO Pack, this will become the title of your post in the format string.
bg: Обрнете внимание, че това е само за тага на заглавието. Това виждате в полето за заглавие на браузъра. Това не е видимо на страницата, само в полето със заглавието и в програмния код. Ако е включено, всички страници, публикации, категории, търсения и архивирани страници ще бъдат презаписани. Можете да посочите формат за повечето от тях. Например: Използвайки формата на заглавие по подразбиране долу, Rewrite Titles ще запише всички заглавия на публикации като 'post Title | Blog Name'. Ако ръчно сте посочили заглавие, използвайки All in One SEO Pack, това ще стане заглавието на Вашата публикация в този формат.

en: Note: If General Settings is checked, the General Settings, the Feature Manager settings, and the following currently active modules will have their settings data exported:
bg: Бележка: Ако основните настройки са маркирани, информацията за основните настройки, настройките на Feature Manager и активните модули ще бъде експортирана.

en: Note: you are using dynamic sitemap generation to keep your sitemap current; this will not generate a static sitemap file.
bg: Бележка: Използвате динамично генериране на карта на сайта, за да запазите потока; това няма да генерира статичен файл за картата на сайта.

en: Notice:
bg: Внимание:

en: Notify Bing
bg: Уведоми Bing

en: Notify Bing when you update your sitemap settings.
bg: Уведоми Bing, когато променям настройките на картата на сайта.

en: Notify Google
bg: Уведоми Google

en: Notify Google when you update your sitemap settings.
bg: Уведоми Google, когато обновявам настройките на картата на сайта.

en: Notify search engines daily, and also update static sitemap daily if in use. (this uses WP-Cron, so make sure this is working properly on your server as well)
bg: Уведомявай търсачките ежедневно, също така обновявай статичната карта на сайта ежедневно, ако се ползва. (това ползва WP-Cron, така че се уверете, че работи правилно на сървъра Ви)

en: Object Type
bg: Тип обект

en: Off
bg: Изключено

en: On
bg: Включено

en: Once Monthly
bg: Веднъж месечно

en: Once Weekly
bg: Веднъж седмично

en: Operating System
bg: Операционна система

en: Optimize
bg: Оптимизирай

en: Optimize performance related to SEO and check your system status.
bg: Оптимизирайте производителността, свързана с SEO и проверете системния статус.

en: Optimize your Robots.txt File
bg: Оптимизирай файла Robots.txt

en: Options Reset.
bg: Рестартиране на настройките.

en: Organization
bg: Организация

en: Organize sitemap entries into distinct files in your sitemap. Enable this only if your sitemap contains over 50,000 URLs or the file is over 5MB in size.
bg: Организирай влизанията в картата на сайта в отделни файлове в картата на сайта. Включи това само ако картата на сайта съдържа повече от 50000 URL-а или файлът е повече от 5MB.

en: Out-of-the-box SEO for your WordPress blog. Features like XML Sitemaps, SEO for custom post types, SEO for blogs or business sites, SEO for ecommerce sites, and much more. Almost 30 million downloads since 2007.
bg: Out-of-the-box SEO за Вашия WordPress блог. Функционалности като XML Sitemaps, SEO за персонализирани типове публикации, SEO за блогове или бизнес сайтове, SEO за е-комерс сайтове и много повече. Почти 30 милиона сваляния от 2007 г.

en: Override the canonical URLs for this post.
bg: Презапиши каноничните линкове за тази публикация.

en: PHP Allow URL fopen
bg: PHP позволи URL fopen

en: PHP Exif support
bg: PHP Exif поддръжка

en: PHP IPTC support
bg: PHP IPTC съпорт

en: PHP Max Post Size
bg: PHP максимален размер на публикация

en: PHP Max Script Execute Time
bg: PHP максимално време за изпълнение на скрипт

en: PHP Max Upload Size
bg: PHP максимален размер за ъплоуд

en: PHP Memory Limit
bg: PHP лимит на паметта

en: PHP Version
bg: PHP версия

en: PHP XML support
bg: PHP XML съпорт

en: Page Frequency
bg: Честота на страницата

en: Page Priority
bg: Приоритет на страницата

en: Page Title Format:
bg: Формат на заглавието на страница:

en: Page URL
bg: Линк към страницата

en: Paged Format:
bg: Формат на страницирането:

en: Paginate Sitemap Indexes
bg: Номерирай индексите на картата на сайта

en: Performance
bg: Производителсност

en: Person
bg: Личност

en: Person or Organization?
bg: Личност или организация?

en: Places a link to the sitemap file in your virtual Robots.txt file which WordPress creates.
bg: Поставя линк към файла с картата на сайта във Вашия Robots.txt файл, който се създава от WordPress.

en: Places a link to your Sitemap.xml into your virtual Robots.txt file.
bg: Поставете линк към вашия Sitemap.xml във виртуалния файл Robots.txt.

en: Please Note:
bg: Обърнете внимание:

en: Please refer to the document for each tool for help in using these to debug your social meta.
bg: Моля, вижте документа за всеки инструмента за помощ при използване при дебъгване на Вашата social meta.

en: Please review your settings below and click %s to build your sitemap; then, %s.
bg: Моля, прегледайте Вашите настройки по-долу и натиснете %s, за да изградите карта на сайта си; след това, %s.

en: Please wait...
bg: Моля, изчакайте...

en: Plugins
bg: Плугинз

en: Politician
bg: Политик

en: Post
bg: Публикувай

en: Post Author Image
bg: Картинка на автора на публикацията

en: Post Title Format:
bg: Формат на заглавието на публикация:

en: Post Types
bg: Типове публикации

en: Potential conflict with unknown file %s.
bg: Потенциален конфликт с непознат файл %s.

en: Press the Scan button to scan your posts for videos! Do this if video content from a post or posts is not showing up in your sitemap.
bg: Натиснете Scan, за да сканирате публикациите си за видеа! Направете това, ако видео съдържание от Ваша публикация не се показва на картата на сайта.

en: Press the connect button to connect with Google Analytics; or if already connected, press the disconnect button to disable and remove any stored analytics credentials.
bg: Натиснете бутона за свързване, за да се свържете къ Google Analytics; или ако вече сте свързани, натиснете Disconnect, за да премахнете всички запазени analytics лични данни.

en: Press this button to have Facebook re-fetch and debug this page.
bg: Натиснете този бутон и Facebook ще презареди и дебъгне страницата.

en: Preview Snippet
bg: Прегледай Snippet

en: Priorities
bg: Приоритети

en: Privacy Settings
bg: Настройки за сигурност

en: Pro Version
bg: Про версия

en: Pro Version Only
bg: Само за Pro версия

en: Product
bg: Продукт

en: Profile
bg: Профил

en: Proposed Changes
bg: Предложени промени

en: Public Figure
bg: Публична личност

en: Purchase one now
bg: Купете сега

en: Raise execution time
bg: Повиши времето за изпълнение

en: Raise memory limit
bg: Повиши лимита на паметта

en: Read the All in One SEO Pack user guide
bg: Прочетете упътването на All in One SEO Pack

en: Reading Settings
bg: Настройки за четене

en: Remove Descriptions For Paginated Pages:
bg: Премахни описания за номерирани страници:

en: Remove Stored Credentials
bg: премахване на запазени идентификационни данни

en: Rename Conflicting Files
bg: Преименувай конфликтни файлове

en: Renamed %s to %s.
bg: %s беше преименуван на %s.

en: Reset ALL Settings to Defaults
bg: Рестартирай всички настройки до тези по подразбиране

en: Reset Dismissed Notices
bg: Нулирай отметнатите известия

en: Reset Features
bg: Рестартирай свойствата

en: Reset General Settings to Defaults
bg: Рестартирай основните настройки до тези по подразбиране

en: Restaurant
bg: Ресторант

en: Restrict Access to Video Sitemap
bg: Забрани достъпа до Video Sitemap

en: Review Your Settings
bg: Прегледай настройките

en: Revisions
bg: Редакции

en: Rewrite Titles:
bg: Пренаписване на заглавията:

en: Robots.txt editor
bg: Едитор за Robots.txt

en: Row %s not found; no rows were deleted.
bg: Ред %s не е намерен. не са изтрити редове.

en: Rule Type
bg: Тип правило

en: Run Shortcodes In Autogenerated Descriptions:
bg: Пускай Shortcodes в автоматично генерирани описания:

en: Run Shortcodes In Description
bg: Пусни Shortcodes в описанието

en: Run Shortcodes In Title
bg: Пусни Shortcodes в заглавието

en: Run shortcodes that appear in social description meta tags.
bg: Пусни shortcodes, които се срещат в social description meta тагове.

en: Run shortcodes that appear in social title meta tags.
bg: Пусни shortcodes, които се срещат в social title meta тагове.

en: SEO Data Import
bg: SEO Data импорт

en: SEO Description
bg: SEO описание

en: SEO Keywords
bg: SEO ключови думи

en: SEO Settings
bg: Настройки за оптимизация

en: SEO Title
bg: SEO заглавие

en: SEO for Custom Post Types:
bg: SEO за персонализирани типове публикации:

en: SEO on only these post types:
bg: SEO само на тези типове публикации:

en: SEO on only these taxonomies:
bg: SEO само за тези таксономии:

en: SFWD Debug Mail From Site %s.
bg: SFWD Debug мейл от сайта %s.

en: SQL Mode
bg: SQL режим

en: Save
bg: Запази

en: Save Robots.txt File
bg: Запази файла Robots.txt

en: Scan
bg: Сканиране

en: Scan Header
bg: Сканирай хедъра.

en: Scan Now
bg: Сканирай сега

en: Scan Posts For Videos
bg: Сканиране на публикации за видеа

en: Scan Social Meta
bg: Сканирай Social Meta

en: Scan your site for duplicate social meta tags.
bg: Сканирай сайта за повтарящи се social meta тагове.

en: Schedule Updates
bg: Планирай актуализации

en: School
bg: Училище

en: Search Title Format:
bg: Формат на заглавието при търсене:

en: Security Check - If you receive this in error, log out and back in to WordPress
bg: Проверка за сигурност - ако получите това като грешка, излезте и влезте отново в WordPress

en: Select Individual
bg: Избери индивид

en: Select OG:Image Source
bg: избери OG:Image източник

en: Select a valid All in One SEO Pack ini file and click 'Import' to import options from a previous state or install of All in One SEO Pack.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/importer-exporter-module/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
bg: Изберете валиден All in One SEO Pack ini файл и натиснете 'Import', за да импортирате настройки от предишно състояние или да инсталирате All in One SEO Pack.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/importer-exporter-module/' target='_blank'>Натиснете тук за документацията на тази настройка</a>

en: Select the Open Graph type that best describes the content of this Page or Post.
bg: Изберете Open Graph типът, който най-добре описва съдържанието на тази страница или публикация.

en: Select the default type of Twitter card to display.
bg: Изберете тип Twitter карта по подразбиране.

en: Select which Post Types appear in your sitemap.
bg: Изберете кои типове публикации да се появяват в картата на сайта.

en: Select which Post Types you want to export your All in One SEO Pack meta data for.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/importer-exporter-module/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
bg: Изберете за кои типове публикации да се експортира meta data от All in One SEO Pack.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/importer-exporter-module/' target='_blank'>Натиснете тук за документацията на тази настройка</a>

en: Select which Post Types you want to use All in One SEO Pack to set Open Graph meta values for.
bg: Изберете за кои типове публикации искате All in One SEO Pack да използва Open Graph meta values.

en: Select which taxonomy archives appear in your sitemap
bg: Изберете кои архиви на таксономии да се появяват на картата на сайта.

en: Sent to %s.
bg: Изпратено на %s.

en: Server
bg: Сървър

en: Set Preferred Site Name:
bg: Покажи предпочитано име на сайт:

en: Set Protocol For Canonical URLs:
bg: Сложи протокол за канонични линкове:

en: Set protocol for canonical URLs.
bg: Нагласи протокол за канонични линкове.

en: Set the Open Graph type for your website as either a blog or a website.
bg: Настройте Open Graph туп за Вашия сайт като блог или уебсайт.

en: Set the default NOFOLLOW setting for each Post Type.
bg: Нагласете настройката NOFOLLOW по подразбиране за всичко типове публикации.

en: Set the default NOINDEX setting for each Post Type.
bg: Нагласете NOINDEX настройката по подразбиране за всеки тип публикация.

en: Set the default noodp setting for each Post Type.
bg: Посочете noodp настройката по подразбиране за всеки тип публикация.

en: Set the default noydir setting for each Post Type.
bg: Посочете noydir настройката по подразбиране за всеки тип публикация.

en: Set the label for this page menu item.
bg: Нагласи етикет за този елемент от менюто.

en: Set the title attribute for menu links.
bg: Нагласи атрибутите на заглавието за линкове на менюто.

en: Settings export file for All in One SEO Pack
bg: Файл за експорт на настройки за All in One SEO Pack

en: Show Column Labels for Custom Post Types:
bg: Покажи Column Labels за Custom Post Types:

en: Show Facebook Author on Articles
bg: Покажи Facebook Author в Articles

en: Show Facebook Publisher on Articles
bg: Покажи Facebook Publisher в Articles

en: Show Only Posts With Videos
bg: Покажи Само Публикации с Видеа

en: Show Twitter Author
bg: Покажи Twitter автор

en: Shows log of most recent requests from blocked bots. Note: this will not track any bots that were already blocked at the web server / .htaccess level.
bg: Показва лог с най-скорошни заявки от блокирани блотове. Забележка: това не проследява ботове, които вече са били блокирани в уеб сървъра / .htaccess ниво.

en: Sign up today and receive a free copy of the e-book 5 SEO Tips for WordPress ($39 value).
bg: Регистрирайте се днес и получете безплатно копие на е-книгата 5 SEO Tips for WordPress (на стойност $39).

en: Site Name
bg: Име на сайта

en: Site URL
bg: URL на сайта

en: Sitemap %s generated by All in One SEO Pack %s by Michael Torbert of Semper Fi Web Design on %s
bg: Картата на сайта %s генерирана от All in One SEO Pack %s от Michael Torbert от Semper Fi Web Design на %s

en: Sitemap Status
bg: Статус на картата на сайта

en: Slug may not be empty!
bg: Slug може да не е празен!

en: Social Profile Links
bg: Линкове към социални профили

en: Social Settings
bg: Социални настройки

en: Some plugins and themes do not share similar data, or they store data in a non-standard way. If we cannot import this data, it will remain unchanged in your database. Any compatible SEO data will be displayed for you to review. If a post or page already has SEO data in All in One SEO Pack, we will not import data from another plugin/theme.
bg: Някои приставки и теми не споделят обща дата или съдържат дата в нестандартен начин. Ако не можем да импортираме дата, тя ще остане непроменена в базата Ви данни. Всяка съвместима SEO дата ще бъде показана, за да я оцените. Ако публикация или страница вече има SEO дата в All in One SEO Pack, няма да импортираме дата от друга приставка/тема.

en: Song
bg: Песен

en: Sorry, something went wrong. Please try again
bg: Съжалявам, нещо се обърка. Моля, опитайте отново

en: Sorry, you can't do that. Please choose a platform and then click Analyze or Convert.
bg: Не можете да правите това. Изберете платформа и щракнете на Анализиране или Конвертиране.

en: Specifies the name of your sitemap file. This will default to 'sitemap'.
bg: Избира името на файла с Вашата карта на сайта. По подразбиране е 'sitemap'.

en: Specify A Preferred Name:
bg: Посочете предпочитано име:

en: Specify Image Height
bg: Посочете височина на изображението

en: Specify Image Width
bg: Посочете широчина на изображението

en: Specify Publisher URL:
bg: Уточни Publisher URL:

en: Specify Video Height
bg: Посочете височина на видеото

en: Specify Video Width
bg: Посочете широчина на видеото

en: Split long sitemaps into separate files.
bg: Раздели дълги карти на сайта в различни файлове.

en: Sport
bg: Спорт

en: Sports League
bg: Спортна лига

en: Sports Team
bg: Спортен отбор

en: State Province
bg: Провинция

en: Static front page detected, suggested Facebook Object Type is 'website'.
bg: Засечена е статична главна страница, преложения Facebook Object Type е 'website'.

en: Stop badly behaving bots from slowing down your website.
bg: Спрете ботове, които не функционират добре, за да не бавят сайта Ви.

en: Submit
bg: Изпрати

en: Successfully notified %s about changes to your sitemap at %s.
bg: %s успешно уведомен за промените в картата на сайта на %s.

en: Summary
bg: Обобщение

en: Summary Large Image
bg: Голямо изображение на обобщението

en: Support
bg: Поддръжка

en: Support Forum
bg: Форум за поддръжка

en: System Status
bg: Системен статус

en: TV Show
bg: Телевизионно предаване

en: Tag Title Format:
bg: Формат на заглавието на етикет:

en: Taxonomies
bg: Таксономии

en: Taxonomy Title Format:
bg: Формат на заглавието:

en: Tells search engines not to index the sitemap file itself.
bg: Казва на търсачките да не индексират картата на сайта.

en: Thank you for running the latest and greatest All in One SEO Pack Pro ever! Please review your settings, as we're always adding new features for you!
bg: Благодаря ви, че ползвате последния и най-добър All in One SEO Pack Pro! Моля, прегледайте Вашите настройки, тъй като ние винаги добавяме нови услуги за Вас!

en: Thank you for running the latest and greatest All in One SEO Pack ever! New since 2.2: Control who accesses your site with the new Robots.txt Editor and File Editor modules!  Enable them from the Feature Manager.  Remember to review your settings, we have added some new ones!
bg: Благодаря ви, че използвате последния и най-добър All in One SEO Pack! Ново от 2.2: Контролирайте кой има достъп до сайта Ви с новите модули за едитора на Robots.txt и файловия едитор! Включете ги от Feature Manager. Не забравяйте да прегледате настройките си, добавили сме нови функционалности!

en: Thank you for running the latest and greatest All in One SEO Pack ever! Please review your settings, as we're always adding new features for you!
bg: Благодаря ви, че използвате последния и най-добър All in One SEO Pack! Моля, преглеждайте Вашите настройки, тък като ние винаги добавяме нови функционалности за Вас!

en: Thank you for your donation, it helps keep this plugin free and actively developed!
bg: Благодарим Ви за дарението, то ни помага да поддържаме плъгина безплатно и да го разработваме активно!

en: Thank you!
bg: Благодарим Ви!

en: The Google+ profile you enter here will appear on your homepage only as the rel="publisher" tag. It is recommended that the URL you enter here should be the Google+ profile for your business.
bg: Google+ профилът, който въведете тук, ще се появи на Вашата главна страница като rel="publisher" таг. Препоръчително е линкът, който въведете да е Google+ профил за бизнеса Ви.

en: The Home Description is the Open Graph description for your home page.
bg: Описание на главната страница е Open Graph описание на Вашата главна страница.

en: The Home Image is the Open Graph image for your home page.
bg: Картинка на главната страница е Open Graph картинка на Вашата главна страница.

en: The Home Tag allows you to add a list of keywords that best describe your home page content.
bg: Таг на главната страница Ви позволява да добавяте списък с ключови думи, които най-добре описват съдържанието на главната страница.

en: The Home Title is the Open Graph title for your home page.
bg: Home Title е Open Graph заглавието на вашата главна страница .

en: The META description for this page. This will override any autogenerated descriptions.
bg: META описанието на тази страница. Това ще презапише всякакви автоматично генерирани описания.

en: The Site Name is the name that is used to identify your website.
bg: Име на сайта е името, използване при идентифициране на сайта.

en: The following macros are supported:
bg: Поддържат се следните макроси

en: The frequency of the page.
bg: Честота на страницата.

en: The plugin All-In-One-SEO has been detected. Do you want to %simport its settings%s?
bg: Открито е разширението All-In-One-SEO. Желаете ли да %sимпортирате неговите настройки%s?

en: The plugin Yoast SEO has been detected. Do you want to %simport its settings%s into All in One SEO Pack?
bg: Приставката Yoast SEO беше засечена. Желаете ли да %sимпортирате настройките й%s в All in One SEO Pack?

en: The priority of the page.
bg: Приоритет на страницата.

en: The red indicator means that the syntax is invalid for a robots.txt file.
bg: Червеният индикатор означава, че синтаксисът е невалиден за robots.txt.

en: The yellow indicator means that a non-standard extension was recognized; not all crawlers may recognize it or interpret it the same way. The Allow and Sitemap directives are commonly used by Google and Yahoo.
bg: Жълтия индикатор означава, че нестандартно разширение е разпознато; не всички роботи могат да го разпознаят или разчетат по един и същи начин. Allow и Sitemap directives често се ползват от Google и Yahoo.

en: Themes
bg: Теми

en: There are no other modules currently loaded!
bg: няма други заредени модули за момента!

en: This Open Graph meta allows you to add a general section name that best describes this content.
bg: Тази Open Graph meta Ви позволява да добавите име, което най-добре описва съдържанието.

en: This Open Graph meta allows you to add a list of keywords that best describe this content.
bg: Тази Open Graph meta Ви позволява да добавяте списък с ключови думи, които най-добре описват съдържанието.

en: This allows you to set the title tags for each Custom Post Type.
bg: Това Ви позволява да зададете тагове за заглавието за всеки тип публикация.

en: This controls the format of Meta Descriptions.The following macros are supported:
bg: Това контролира формат на Meta описанията. Следните Macros се поддържат:

en: This controls the format of the title tag for Author Archives.<br />The following macros are supported:
bg: Това контролира формата на тага на заглавието за авторови архиви.<br />Следните Macros се поддържат:

en: This controls the format of the title tag for Category Archives.<br />The following macros are supported:
bg: Това контролира формата на тага на заглавието за Category Archives.<br />Следните macros се поддържат:

en: This controls the format of the title tag for Custom Post Archives.<br />The following macros are supported:
bg: Това контролира формата на тага на заглавието за Custom Post Archives.<br />Следните macros се поддържат:

en: This controls the format of the title tag for Date Archives.<br />The following macros are supported:
bg: Това контролира формата на тага на заглавието за Date Archives.<br />Следните macros се поддържат:

en: This controls the format of the title tag for Pages.<br />The following macros are supported:
bg: Това контролира формата на тага на заглавието за страници.<br />Следните macros се поддържат:

en: This controls the format of the title tag for Posts.<br />The following macros are supported:
bg: Това контролира формата на тага на заглавието за публикации.<br />Следните macros се поддържат:

en: This controls the format of the title tag for Tag Archives.<br />The following macros are supported:
bg: Това контролира формата на тага на заглавието за Tag Archives. <br /> Следните Macros се поддържат:

en: This controls the format of the title tag for the 404 page.<br />The following macros are supported:
bg: Това контролира формата на тага на заглавието за 404 страница.<br /> Следните Macros се поддържат:

en: This controls the format of the title tag for the Search page.<br />The following macros are supported:
bg: Това контролира формата на тага на загавието за страницата за търсене.<br /> Следните Macros се поддържат:

en: This controls the format of the title tag for your Home Page.<br />The following macros are supported:
bg: Това контролира формата на тага на заглавието за Вашата главна страница.<br />Следните macros се поддържат:

en: This enables support for IP Anonymization in Google Analytics.
bg: Това позволява поддръжката за IP Anonymization в Google Analytics.

en: This enables support for the Display Advertiser Features in Google Analytics.
bg: Това позволява поддръжка на Display Advertiser Features в Google Analytics

en: This enables support for the Enhanced Ecommerce in Google Analytics.
bg: Това позволява поддръжка за Enhanced Ecommerce в Google Analytics.

en: This enables support for the Enhanced Link Attribution in Google Analytics.
bg: Това позволява поддръжка за Enhanced Link Attribution в Google Analytics.

en: This is the Open Graph description of this Page or Post.
bg: Това е Open Graph описанието на тази страница или публикация.

en: This is the Open Graph title of this Page or Post.
bg: Това е Open Graph заглавието натази страница или публикация.

en: This is the list of disallowed referers used for blocking bad bots.
bg: Това е списък с disallowed referers, ползвани за блокиране на лоши ботове.

en: This is the list of disallowed user agents used for blocking bad bots.
bg: Това е списъкът с disallowed user agents, използван за блокиране на лоши ботове.

en: This lets you select which screens display the SEO Title, SEO Keywords and SEO Description columns.
bg: Това Ви позволява да изберете кои екрани да показват SEO заглавие, SEO ключови думи и SEO колони с описания.

en: This option allows you to control whether rel="publisher" is displayed on the homepage of your site. Google recommends using this if the site is a business website.
bg: Тази настройка Ви позволява да контролирате дали rel="publisher" се показва в главната страница на сайта. Google препоръчва използването на това, ако сайта е биснес сайт.

en: This option allows you to control which types of pages you want to display rel="author" on for Google authorship. The options include the Front Page (the homepage of your site), Posts, Pages, and any Custom Post Types. The Everywhere Else option includes 404, search, categories, tags, custom taxonomies, date archives, author archives and any other page template.
bg: Тази опция Ви позволява да контролирате кои типове страници искате да показват rel="author" за Google authorship. Опцията включва главната страница (на Вашия сайт), публикации, страници, Custom Post Types. Опцията Everywhere Else включва 404, търсене, категории, тагове, custom таксономии, date archives, авторови архиви и всякакви други page template.

en: This option allows you to toggle the use of Meta Keywords throughout the whole of the site.
bg: Тази опция Ви позволява да използвате Meta ключови думи в целия сайт.

en: This option lets you choose which image will be displayed by default for the Open Graph image. You may override this on individual posts.
bg: Тази настройка Ви позволява да изберете кои изображения да се показват по подразбиране като Open Graph картинка. Можете да презаписвате това за индивидуални публикации.

en: This option lets you fall back to the default image if no image could be found above.
bg: Тази настройка Ви позволява да се върнете към картинка по подразбиране ако не е намерена друга картинка по-горе.

en: This option lets you select the Open Graph image that will be used for this Page or Post, overriding the default settings.
bg: Тази настройка Ви позволява да изберете Open Graph изображение, което ще бъде използвано за тази страница или публикация, заменяйки настройките по подразбиране.

en: This option lets you set a default height for your images, where unspecified.
bg: Тази опция Ви ползволява да зададете височина по подразбиране за картинки, където не е  уточнено.

en: This option lets you set a default width for your images, where unspecified.
bg: Тази опция Ви ползволява да зададете ширина по подразбиране за картинки, където не е  уточнено.

en: This option lets you specify a link to the Open Graph video used on this Page or Post.
bg: Тази настройка Ви позволява да посочите линк към Open Graph видео, използвано за тази страница или публикация.

en: This option lets you upload an image to use as the Open Graph image for this Page or Post.
bg: Тази настройка Ви позволява да качвате изображение, което да ползвате като Open Graph картинка за тази страница или публикация.

en: This option sets a default image that can be used for the Open Graph image. You can upload an image, select an image from your Media Library or paste the URL of an image here.
bg: Тази настройка задава картинка по подразбиране, която може да бъде използвана за Open Graph картинка. Можете да качите изображение, да изберете изображение от Media Library или да поставите линк към изображение тук.

en: This option will automatically generate Canonical URLs for your entire WordPress installation.  This will help to prevent duplicate content penalties by <a href=\'http://googlewebmastercentral.blogspot.com/2009/02/specify-your-canonical.html\' target=\'_blank\'>Google</a>.
bg: Тази настройка автоматично генерира канонични линкове за цялата Ви WordPress инсталация. Това помага да се предотврати повтарящо се съдържание от <a href=\'http://googlewebmastercentral.blogspot.com/2009/02/specify-your-canonical.html\' target=\'_blank\'>Google</a>.

en: This setting allows you to raise your PHP execution time to a reasonable value.
bg: Тази настройка Ви позволява да повишите Вашето PHP време за изпълнение значително.

en: This setting allows you to raise your PHP memory limit to a reasonable value. Note: WordPress core and other WordPress plugins may also change the value of the memory limit.
bg: Тази настройка Ви позволява да повишите лимита на PHP паметта до значителна стойност. Бележка: WordPress ядрото и други WordPress плъгини също могат да променят стойността на лимита на паметта.

en: This string gets appended/prepended to titles of paged index pages (like home or archive pages).
bg: Този низ се прикача към заглавия на номерирани страници (например главна страница или архивирани страници).

en: This will be the Meta Description for your homepage. This is independent of any other option. The default is no Meta Description at all if this is not set.
bg: Това ще бъде Meta описанието на главната страница. То е независимо от другите опции. По подразбиране няма нагласено Meta описание.

en: This will be the license key received when the product was purchased. This is used for automatic upgrades.
bg: Това ще бъде Вашия код за лиценз при покупката на продукта. Използва се за автоматични ъпгрейди.

en: This will show or hide the advanced options for SEO for Custom Post Types.
bg: Това ще покаже или скрие подробните настройки за SEO за Custom Post Types.

en: Title
bg: Заглавие

en: Title Attribute
bg: Атрибут на заглавието

en: Title Format:
bg: Формат на заглавието

en: Title Settings
bg: Настройки на заглавието

en: Track Blocked Bots
bg: Проследи блокирани ботове

en: Track Multiple Domains:
bg: Проследи няколко домейна:

en: Track Outbound Links:
bg: Проследи Outbound линкове:

en: Twitter Card Type
bg: Тип Twitter Card

en: Twitter Domain
bg: Twitter домейн

en: Twitter Settings
bg: Twitter настройки

en: Twitter Site
bg: Twitter сайт

en: UPGRADE TO PRO VERSION
bg: ЪПГРЕЙД ДО ПРО ВЕРСИЯ

en: URL to the page.
bg: Линк към страницата.

en: Unauthorized access; try reloading the page.
bg: Неоторизиран достъп; опитайте да презаредите страницата.

en: University
bg: Университет

en: Update .htaccess
bg: Обнови .htaccess

en: Update Features
bg: Новости

en: Update Options
bg: Обновяване на настройките

en: Update Robots.txt File
bg: Обновете файла Robots.txt

en: Update Sitemap
bg: Обнови картата на сайта

en: Update robots.txt
bg: Обнови robots.txt

en: Updated .htaccess rules.
bg: Правилата за .htaccess са обновени.

en: Updated sitemap settings.
bg: Обновени настройки на картата на сайта.

en: Upgrade To Pro
bg: Подобряване до Pro

en: Upgrade to All in One SEO Pack Pro Version
bg: Надстройка до All in One SEO Pack Pro версия

en: Upgrade to Pro
bg: Ъпгрейд до Pro

en: Use AIOSEO Title and Description
bg: Използвай AIOSEO заглавие и описание

en: Use Categories In Article Tags
bg: Използвай категории в таговете

en: Use Categories for META keywords:
bg: Използване на категориите за META ключови думи:

en: Use Custom Blocklists
bg: Използвай персонализиран блоклист

en: Use Custom Field For Image
bg: Използвай Custom Field за изображение

en: Use Default If No Image Found
bg: Използвай по подразбиране ако не е намерена картинка

en: Use Keywords In Article Tags
bg: Използвай ключови думи в таговете

en: Use Keywords:
bg: Използвай ключови думи:

en: Use Original Title:
bg: Използвай оригинално заглавие:

en: Use Post Tags In Article Tags
bg: Използвай тагове на публикациите в таговете

en: Use Schema.org Markup
bg: Използвай Schema.org Markup

en: Use Static Front Page Instead
bg: Използвай статична главна страница вместо това

en: Use Tags for META keywords:
bg: Използвай тагове за META ключови думи:

en: Use Universal Analytics:
bg: Използвай Universal Analytics:

en: Use catergories in generated article tags.
bg: Използвай категории в генерираните тагове.

en: Use keywords in generated article tags.
bg: Използвай ключови думи в генерираните тагове.

en: Use nofollow for paginated pages/posts:
bg: Използвай nofollow за номерирани страници / публикации:

en: Use noindex for Author Archives:
bg: Използвай noindex за Author Archives:

en: Use noindex for Categories:
bg: Използване на noindex за категориите:

en: Use noindex for Date Archives:
bg: Използвай noindex за Date Archives:

en: Use noindex for Tag Archives:
bg: Използване на noindex за архивите по етикет:

en: Use noindex for Taxonomy Archives:
bg: Използвай noindex за Taxonomy Archives:

en: Use noindex for paginated pages/posts:
bg: Използвай noindex за paginated pages/posts:

en: Use noindex for the 404 page:
bg: Използвай noindex за 404 page:

en: Use noindex for the Search page:
bg: Използвай noindex за Search page:

en: Use output buffering to ensure that the title gets rewritten. Enable this option if you run into issues with the title tag being set by your theme or another plugin.
bg: Използвайте output буфериране, за да подсигурете, че заглавието ще е презаписано. Пуснете тази настройка ако имате проблеми с това тага на заглавието да се настройва от тема или друг плъгин.

en: Use page slugs or page IDs, seperated by commas, to exclude pages from the sitemap.
bg: Използвайте page slugs или page IDs, разделени със запетая, за да изключите страници от картата на сайта си.

en: Use post tags in generated article tags.
bg: Използвай тагове на публикации в генерираните тагове.

en: Use rewrites to generate your sitemap on the fly. NOTE: This is required for WordPress Multisite.
bg: Използвайте презаписване, за да генерирате Вашата карта на сайта на момента. Бележка: Това е задължително за WordPress Multisite.

en: Use the drop down below to choose which plugin or theme you wish to import SEO data from.
bg: Използвайте падащото меню, за да изберете от коя приставка или тема искате да импортирате SEO data.

en: Use the new Universal Analytics tracking code for Google Analytics.
bg: Използвайте новия код Universal Analytics за Google Analytics.

en: Use the rule builder below to add rules to create a new Robots.txt file.  If you already have a Robots.txt file you should use the File Editor feature in All in One SEO Pack to edit it or you can delete your current Robots.txt file and start a new one with the rule builder below.
bg: Използвайте този rule builder, за да добавяте правила и да създадете нов Robots.txt файл. Ако вече имате Robots.txt файл можете да използвате файловия едитор в All in One SEO Pack, за да го редактирате или изтриете и да направите нов с rule builder-а по-долу.

en: Use the system default
bg: Използвай по подразбиране

en: Use these checkboxes to select which Post Types you want to use All in One SEO Pack with.
bg: Използвайте това поле за да маркирате кои типове публикации искате да използвате с All in One SEO Pack.

en: Use these checkboxes to select which Taxonomies you want to use All in One SEO Pack with.
bg: Използвайте тези отметки, за да изберете кои Таксономии искате да използвате с All in One SEO Pack.

en: Use this option to enable tracking of multiple or additional domains.
bg: Използвайте тази настройка за да позволите проследяването на няколко допълнителни домейна.

en: Use wp_title to get the title used by the theme; this is disabled by default. If you use this option, set your title formats appropriately, as your theme might try to do its own title SEO as well.
bg: Използвай wp_title, за да използвате заглавието, използвано от темата; това е изключено по подразбиране. Ако използвате тази настройка, нагласете формата на заглавието подходящо, защото Вашата тема може да се опита да направи собствено SEO за заглавието.

en: Version
bg: Версия

en: Video Sitemap
bg: Видео карта на сайта

en: View the Changelog
bg: Вижте Changelog-а

en: Warning: You're blocking access to search engines.
bg: Внимание: Блокирате достъпа до търсачки.

en: Warning: a static sitemap '%s' generated by All in One SEO Pack %s on %s already exists that may conflict with dynamic sitemap generation.
bg: Внимание: статична карта на сайта '%s' е генерирана от All in One SEO Pack %s на %s вече съществува и може да е в конфликт с динамичното генериране на карта на сайта.

en: Warning: dynamic sitemap generation must have permalinks enabled.
bg: Внимание: Динамичното генериране на карта на сайта трябва да има включени permalinks.

en: Warning: your privacy settings are configured to ask search engines to not index your site; you can change this under %s for your blog.
bg: Внимание: Вашите настройки за сигурност са настроени така, че търсачките да не индексират сайта Ви; можете да промените това под %s за Вашия блог.

en: Watch video tutorials
bg: Гледай видео упътвания

en: We need your help translating All in One SEO Pack into your language! Click Here to help make the translation complete and fix any errors.
bg: Трябва ни Вашата помощ за превеждането на All in One SEO Pack на Вашия език! Натиснете тук, за да помогнете при превеждането и да поправяте възможни грешки.

en: We've detected you're running WooCommerce.
bg: Засякохме, че използвате WooCommerce.

en: Website
bg: Уебсайт

en: Weekly
bg: Ежеседмично

en: Welcome to Version %s!
bg: Добре дошли във версия %s!

en: What Does This Mean?
bg: Какво значи това?

en: What you enter here will be copied verbatim to the header of all Pages. You can enter whatever additional headers you want here, even references to stylesheets.
bg: Написаното тук ще бъде копирано в хедъра на всики страници. Можете да въведете каквито искате допънителни хедъри тук, дори препратки към stylesheet.

en: What you enter here will be copied verbatim to the header of all Posts. You can enter whatever additional headers you want here, even references to stylesheets.
bg: Написаното тук ще бъде копирано в хедъра на всики публикации. Можете да въведете каквито искате допънителни хедъри тук, дори препратки към stylesheet.

en: What you enter here will be copied verbatim to the header of the front page if you have set a static page in Settings, Reading, Front Page Displays. You can enter whatever additional headers you want here, even references to stylesheets. This will fall back to using Additional Page Headers if you have them set and nothing is entered here.
bg: Написаното тук ще бъде копирано в хедъра на началната страница, ако сте нагласили статична страница от Settings, Reading, Front Page Displays. Можете да въведете каквито искате допънителни хедъри тук, дори препратки към stylesheet.

en: What you enter here will be copied verbatim to the header of the home page if you have Front page displays your latest posts selected in Settings, Reading.  It will also be copied verbatim to the header on the Posts page if you have one set in Settings, Reading. You can enter whatever additional headers you want here, even references to stylesheets.
bg: Написаното тук ще бъде копирано в хедъра на началната страница, ако сте нагласили статична страница от Settings, Reading, Front Page Displays. Можете да въведете каквито искате допънителни хедъри тук, дори препратки към stylesheet.

en: WordPress DB Version
bg: Версия на базата данни на WordPress

en: WordPress Version
bg: Версия на WordPress

en: Yes
bg: Да

en: You can %s click here%s to go to your reading settings and toggle your blog visibility.
bg: Можете да %s натиснете тук%s, за да отидете в настройки за четене и да променяте видимостта на блога си.

en: You do not have access to this page; try logging in as an administrator.
bg: Нямате достъп до тази страница; опитайте да влезете като администратор.

en: You may change this by activating or deactivating modules in the Feature Manager.
bg: Можете да промените това като активирате или деактивирате модули през Feature Manager.

en: You may choose to export settings from active modules, and content from post data.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/importer-exporter-module/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
bg: Можете да изберете да експортирате настройки от активни модули или съдържание от публикации.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/importer-exporter-module/' target='_blank'>Натиснете тук за документацията на тази настройка</a>

en: You may prefer to use the social meta tags that are being output by the other plugin(s) or theme.  If so, then you should deactivate this Social Meta feature in All in One SEO Pack Feature Manager.
bg: Може да предпочетете да използвате social meta tags, които се използват от други плъгини или теми. В такъв случай трябва да деактивирате тази Social Meta функция в All inOne SEO Pack Feature Manager.

en: You should avoid duplicate social meta tags.  You can use these free tools from Facebook, Google and Twitter to validate your social meta and check for errors:
bg: Хубаво е да избягвате дублиращи се social meta тагове. Може да използвате тези безплатни инструменти от Facebook, Google и Twitter, за да валидирате своята social meta и да проверите за грешки:

en: Your Robots.txt file has been optimized.  Here are the results and recommendations.  Click the Update Robots.txt File button below to write these changes to your Robots.txt file.  Click the Disregard Changes button to ignore these recommendations and keep your current Robots.txt file.
bg: Вашият файл Robots.txt беше оптимизиран. Тук са резултатите и препоръките. Натиснете "Обновете файла Robots.txt" долу, за да запишете тези промени във Вашия Robots.txt файл. Натиснете "Отмени промените", за да игнорирате тези препоръки и да запазите текущия си Robots.txt файл.

en: archive pages
bg: архивирани страници

en: author pages
bg: авторови страници

en: by %s of %s.
bg: по %s от %s.

en: compressed
bg: компресирано

en: dynamic
bg: динамично

en: dynamically
bg: динамично

en: file '%s' statically
bg: файл '%s' статично

en: frequency
bg: честота

en: homepage
bg: главна страница

en: posts
bg: публикации

en: priority
bg: приоритет

en: static
bg: статичен

en: taxonomies
bg: таксономия

en: view your sitemap
bg: вижте картата на сайта си
