Affiliates Manager - en to cs translation catalogue (456 entries)

en:  to become an affiliate today!
cs: a staňte se afiliátem již dnes!

en:  to this account? The new balance will be
cs: tohoto účtu? Nový zůstatek bude

en: %s pending
cs: %s se ještě zpracovává

en: %s per sale
cs: %s z jednotlivých prodejů

en: %s per sale.
cs: %s z jednotlivých prodejů.

en: %s%% of each completed sale, pre-tax
cs: %s%% z každého dokončeného a nezdaněného prodeje

en: %s(More)
cs: %s(více)

en: 'amount' must be a valid monetary value
cs: 'částka' musí být platná peněžní hodnota

en: 'model' must be of type '%s'
cs: 'model' musí být typ '%s'

en: (Leave blank to use WordPress default)
cs: (Pokud chcete používat výchozí nastavení WordPressu, zde nic nevyplňujte)

en: (No Mass Payments on Record)
cs: (Záznam neobsahuje žádné hromadné platby)

en: * Required fields
cs: Povinné položky

en: * Some messages have been modified. These will <strong>NOT</strong> be saved to the database until you click 'Save Settings' button below.
cs: * Některé zprávy byly modifikovány. Tyto zprávy <strong>NOT</strong> nebudou uloženy, dokud nekliknete na tlačítko níže 'Uložit nastavení'.

en: + Custom fields
cs: + Vlastní položky

en: <a target="_blank" href="%s">Read more on cookie duration here</a>
cs: <a target="_blank" href="%s">čtěte více o trvání cookies zde</a>

en: A commission with this transaction ID already exists
cs: Provize s tímto ID transakce již existuje

en: ACTIVATE
cs: AKTIVOVAT

en: API Password
cs: Heslo API (API Password)

en: API Username
cs: Uživatelské jméno API (API Username)

en: Access denied.
cs: Přístup nepovolen

en: Account Finances
cs: Finanční podrobnosti účtu

en: Account Standing
cs: Stav účtu

en: Account Summary
cs: Souhrn účtu

en: Actions
cs: Akce

en: Activate
cs: Aktivovat

en: Active
cs: Aktivní

en: Add Affiliate
cs: Přidat afiliáta

en: Add Custom Field
cs: Přidat vlastní položku

en: Address 1
cs: Adresa: řádek1

en: Address 2
cs: Adresa: řádek2

en: Address Line 1
cs: Adresa: řádek1

en: Address Line 2
cs: Adresa: řádek2

en: Adjustments:
cs: Úpravy:

en: Advanced Settings
cs: Pokročilá nastavení

en: Affiliate
cs: Afiliát

en: Affiliate Application for %s
cs: Žádost afiliáta %s

en: Affiliate Commissions
cs: Provize afiliáta

en: Affiliate Confirmation
cs: Potvrzení afiliáta

en: Affiliate Control Panel
cs: Kontrolní panel afiliáta

en: Affiliate ID
cs: ID afiliáta

en: Affiliate Links
cs: Odkazy afiliáta

en: Affiliate Login
cs: Příhlášení afiliáta

en: Affiliate Management
cs: Správa afiliátů

en: Affiliate Management Control Panel
cs: Kontrolní panel afiliáta

en: Affiliate Payment
cs: Platba afiliátovi

en: Affiliate Register Fields
cs: Položky pro registraci afiliátů

en: Affiliate Registration
cs: Registrace afiliáta

en: Affiliate Status
cs: Status afiliáta

en: Affiliate application for %s
cs: Žádost afiliáta %s

en: Affiliate has accepted terms and provided payment details.<br /> If the details look good, you should activate this affiliate so they can begin sending traffic.
cs: Afiliát přijal smluvní podmínky a poskytl platební údaje.<br /> Pokud je vše v pořádku, aktivujte afiliáta, aby mohl na Vaše stránky začít posílat návštěvníky.

en: Affiliate has applied, but is waiting on your decision.
cs: Afiliát si zažádal, ale čeká na Vaše rozhodnutí.

en: Affiliate has been approved, but has not accepted terms.
cs: Afiliát byl schválen, ale nepřijal smluvní podmínky.

en: Affiliate has been disabled.
cs: Afiliát byl stornován.

en: Affiliate is active, and will receive credit for leads.
cs: Afiliát je aktivní a dostane kredit za leads.

en: Affiliate not found
cs: Afiliát nebyl nalezen

en: Affiliate was blocked and cannot re-apply.
cs: Afiliát byl zablokován a nemůže si zažádat znovu.

en: Affiliate was declined.
cs: Afiliát byl odmítnut.

en: Affiliate:
cs: Afiliát:

en: Affiliates
cs: Afiliáti

en: Affiliates Homepage Message
cs: Zpráva domácí stránky pro afiliáty

en: Affiliates Manager Add-ons
cs: Add-ons správce Affiliate Manageru

en: Affiliates Manager Click Tracking
cs: Sledování prokliků Affiliates Manageru

en: Affiliates Manager Commission Data
cs: Údaje Affiliate Manageru o provizích

en: Agree to Terms
cs: Souhlasit se smluvními podmínkami

en: All
cs: Vše

en: All (Including Closed)
cs: Všichni (včetně zrušených)

en: All Active
cs: Všichni aktivní

en: Alt Text
cs: Alternativní text

en: Amount
cs: Částka

en: Amount
cs: Částka

en: Applied
cs: Žádající

en: Apply
cs: Použít

en: Apply Adjustment
cs: Použít změnu

en: Apply Manual Adjustment
cs: Vyplatit manuálně

en: Apply Payout
cs: Vyplatit

en: Apply Payout
cs: Vyplatit

en: Approve
cs: Schválit

en: Approve Application
cs: Schválit žádost

en: Approved
cs: Schválení

en: Are you interested in earning money by directing visitors to our site?
cs: Chcete vydělávat tím, že na naše stránky budete posílat návštěvníky?

en: Are you sure you wish to
cs: Určitě chcete

en: Are you sure you wish to activate this affiliate?
cs: Určitě chcete aktivovat tohoto afiliáta?

en: Are you sure you wish to apply a payout of
cs: Určitě chcete vyplatit

en: Are you sure you wish to apply an adjustment of
cs: Určitě chcete použít úpravu

en: Are you sure you wish to approve this affiliate?
cs: Určitě chcete schválit tohoto afiliáta?

en: Are you sure you wish to block this affiliate?
cs: Určitě chcete zablokovat tohoto afiliáta?

en: Are you sure you wish to deactivate this affiliate?
cs: Určitě chcete deaktivovat tohoto afiliáta?

en: Are you sure you wish to decline this affiliate?
cs: Určitě chcete odmítnout tohoto afiliáta?

en: Are you sure you wish to submit a mass payment to PayPal?
cs: Určitě chcete zaslat hromadnou platbu na PayPal?

en: Are you sure you wish to unblock this affiliate?<br>User will become DECLINED.
cs: Určitě chcete odblokovat tohoto afiliáta? <br> Uživatel bude ODMÍTNUT.

en: Are you sure?
cs: Určitě to chcete?

en: Argument 'callback' must be callable
cs: Argument 'callback' musí být "callable"

en: As an Affiliate Manager, if you want to create an affiliate account rather than directing someone to the normal registration form, you can do that here. Once you fill out the required contact information, your new affiliate will receive an email with their username and password.  They will automatically be approved, but will still have to log in to agree to the terms &amp; conditions and set their preferred payment method.
cs: Chcete-li jako správce sám vytvořit účet afiliáta--místo abyste někoho odkazovali na vyplnění běžného registračního formuláře--můžete tak učinit zde. Poté co vyplníte požadované kontaktní údaje afiliáta, Váš nový afiliát dostane e-mail se svým uživatelským jménem a heslem. Bude automaticky schválen, ale bude se muset přihlásit do svého nového účtu, a poté souhlasit se smluvními podmínkami a zadat upřednostňovanou platební metodu.

en: Associated Transactions
cs: Přidružené transakce

en: Attempt to load invalid message of name '%s'
cs: Pokus o nahrání neplatné zprávy od '%s'

en: Automatically approve a new affiliate
cs: Automaticky schválit nové afiliáty

en: Available Payout Methods
cs: Dostupné možnosti výplaty

en: Balance
cs: Zůstatek

en: Balance:
cs: Zůstatek:

en: Be An Affiliate
cs: Staňte se afiliátem

en: Become an affiliate
cs: Staňte se afiliátem

en: Block
cs: Zablokovat

en: Blocked
cs: Zablokovaní

en: Bounty Amount
cs: Částka provize

en: Bounty Rate (% of Sale)
cs: Míra provize v procentech z prodeje (% of Sale)

en: Bounty Rate (% of Sale) *
cs: Míra provize v procentech z prodeje (% of Sale) *

en: Bounty Rate (%s per Sale)
cs: Míra provize (%s z jednotlivých prodejů)

en: Bounty Rate (%s per Sale) *
cs: Míra provize v procentech z jednotlivých prodejů (%s per Sale) *

en: Bounty Type
cs: Typ provize

en: Bounty Type *
cs: Typ provize *

en: Bulk Actions
cs: Hromadná akce

en: Cancel
cs: Storno

en: Changing the affiliate's email address will not change their WordPress Affiliate Manager login, which may be based on the email address they used when they signed up.
cs: Změna adresy e-mailu afiliáta neovlivní přihlášení afiliáta do Affiliate Manageru WordPressu, který se řídí pouze adresou e-mailu použitou při registraci afiliáta.

en: Changing your email address will not change your WordPress Affiliate Manager login, which may be based on the email address you used when you signed up.
cs: Změna Vaší adresy e-mailu neovlivní Vaše přihlášení do WordPress Affiliate Manager, který se řídí pouze adresou e-mailu použitou při Vaší registraci.

en: Check
cs: Zkontrolovat

en: Check Recipient
cs: Příjemce šeku

en: Check will be mailed to the following address:
cs: Šek bude zaslán na následující adresu:

en: City
cs: Město

en: Clear
cs: Vyčistit

en: Closed Transactions
cs: Uzavřené transakce

en: Code:
cs: Kód:

en: Commission Amount
cs: Částka provize

en: Commission Rate
cs: Výška provize afiliáta

en: Commission added!
cs: Provize přidána!

en: Commissions
cs: Provize

en: Company
cs: Společnost

en: Company Name
cs: Název společnosti

en: Company: %s
cs: Společnost: %s

en: Confirmed
cs: Potvrzeno

en: Contact Information
cs: Kontaktní údaje

en: Content
cs: Obsah

en: Content:
cs: Obsah:

en: Continue with these payments
cs: Pokračovat s těmito platbami

en: Contract Terms
cs: Smluvní podmínky

en: Cookie Duration (days)
cs: Trvání cookie (dny)

en: Could not correlate a transaction from your results file with the transactions on record.
cs: Nebyla nalezena souvislost mezi transakcí ve výsledném souboru a transakcí v záznamech.

en: Could not correlate all transactions
cs: Nebyla nalezena souvislost mezi žádnými transakcemi

en: Country
cs: Země

en: Country Code
cs: Kód země

en: Create New
cs: Vytvořit nový

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Creative
cs: Creativ

en: Creative ... created.
cs: Creativ byl vytvořen.

en: Creative Updated.
cs: Creativ byl aktualizován.

en: Creative updated.
cs: Creativ byl aktualizován.

en: Creative:
cs: Creativ:

en: Creatives
cs: Creativy

en: Currency Code
cs: Kód měny

en: Currency Symbol
cs: Symbol měny

en: Current balance
cs: Současný zůstatek

en: Custom Field
cs: Vlastní položka

en: DEACTIVATE
cs: DEAKTIVOVAT

en: Database ID
cs: ID databáze

en: Date
cs: Datum

en: Date Applied
cs: Datum použití

en: Date Joined
cs: Datum vstupu do afiliátního programu

en: Date Occurred
cs: Datum vzniku

en: Date Posted
cs: Datum vložení

en: Date Range:
cs: Časové období:

en: Deactivate
cs: Deaktivovat

en: Decline
cs: Odmítnout

en: Declined
cs: Odmítnutí

en: Dectivate
cs: Deaktivovat

en: Default Landing Page
cs: Výchozí cílová stránka

en: Delete
cs: Odstranit

en: Delete Creative?
cs: Odstranit creativ?

en: Description
cs: Popis

en: Description
cs: Popis

en: Display Name
cs: Zobrazit název

en: Display name is required.
cs: Je nutné zadat název zobrazení.

en: Displaying %1$d of %2$d impressions
cs: Zobrazuje se %1$d z %2$d impresí

en: Do Not Record Zero Amount Commission
cs: Nezaznamenávat nulové provize

en: Do you want to block all future applications from this email address, or allow them to sign up at a later date?
cs: Chcete zablokovat všechny budoucí žádosti z této adresy e-mailu nebo povolit jejich pozdější registraci?

en: E-Mail Address
cs: Adresa e-mailu

en: ERROR:
cs: CHYBA:

en: Earnings
cs: Příjmy

en: Earnings:
cs: Příjmy:

en: Edit
cs: Upravit

en: Edit Profile
cs: Upravit profil

en: Email
cs: E-mail

en: Email address
cs: Adresa e-mailu

en: Email name
cs: Název e-mailu

en: Enable Debug
cs: Povolit debugging

en: Enable Impressions
cs: Povolit imprese

en: Enable PayPal Mass Pay &#0153;<br /><small>NOTE: Requires a PayPal Premier or PayPal Business account</small>
cs: Povolit hromadnou platbu PayPal &#0153;<br /><small>POZNÁMKA: Potřebujete účet PayPal Premier nebo účet PayPal Business </small>

en: Enabled
cs: Umožněno

en: Enter the affiliate ID. Example:
cs: Zadejte ID afiliáta. Příklad:

en: Enter the commission amount. Example:
cs: Zadejte částku provize. Příklad:

en: Enter the date in yyyy-mm-dd format. Example:
cs: Zadejte datum ve formátu rrrr-mm-dd. Příklad:

en: Enter the purchase amount. Example:
cs: Zadejte částku nákupu. Příklad:

en: Enter the unique transaction ID (leave empty to generate a unique ID). Example:
cs: Zadejte vlastní ID transakce (nebo ponechte nevyplněné a ID vygenerujte). Příklad:

en: Error
cs: Chyba

en: Error submitting your details to the database. This is a bug, and your application was not submitted.
cs: Chyba v zadávání Vašich údajů do databáze. Toto je bug a vaše žádost nebyla zaslána.

en: Error! You need to select multiple records to perform a bulk action!
cs: Chyba! K hromadné akci je třeba vybrat vícero záznamů!

en: Errors
cs: Chyby

en: Estimated Total
cs: Celkem odhadem

en: Excerpt View
cs: Vyjmout z náhledu

en: Failed to parse amounts from field: %s
cs: Selhalo rozčlenění částek v položce: %s

en: Fee
cs: Poplatek

en: Field Format
cs: Formát položky

en: Field Name
cs: Název položky

en: Field Type
cs: Typ položky

en: Field length must be an non-0 positive number.
cs: Délka položky musí být kladné číslo bez 0.

en: Field name is required.
cs: Je nutné zadat název položky.

en: Field name may only contains letters, numbers, underscores and hyphens, and must begin with a letter.
cs: Název položky musí obsahovat pouze písmena, čísla, podtržení či pomlčky a musí začínat písmenem.

en: Filter
cs: Filtr

en: First Name
cs: Jméno

en: Fixed
cs: Pevně stanovené

en: Fixed Amount per Sale
cs: Pevně stanovená částka z jednotlivých prodejů

en: From
cs: Od

en: General
cs: Obecné

en: I have read and agree to the
cs: Přečetl jsem a souhlasím se

en: If checked, debug output will be written to log files. This is useful for troubleshooting post payment failures.
cs: Pokud zaškrtnuté, výsledek debuggingu bude zapsán v log souborech. Toto je užitečné pro řešení možných budoucích problémů s prováděním plateb.

en: If you are not an affiliate, but wish to become one, you will need to apply.  To apply, you must be a registered user on this blog.  If you have an existing account on this blog, please <a href="%s">log in</a>.  If not, please <a href="%s">register</a>.
cs: Pokud nejste afiliátem a chcete se jím stát, musíte o to požádat jako registrovaný uživatel na tomto blogu. Máte-li již na tomto blogu uživatelský účet, použijte <a href="%s">log in</a> . Pokud ne, použijte <a href="%s">register</a>.

en: If you want to use a different email address, log out of your WordPress account then try a new registration.
cs: Chcete-li použít jinou adresu e-mailu, odhlašte se z Vašeho účtu u WordPress a pak zkuste novou registraci.

en: Image
cs: Obrázek

en: Image File from Media Library
cs: Obrazový soubor z knihovny médií (Media Library)

en: Image Parameters
cs: Parametry obrázku

en: Image Properties
cs: Vlastnosti obrázku

en: Image Upload Error: %s
cs: Chyba v nahrávání obrázku: %s

en: Impressions
cs: Imprese

en: Inactive
cs: Neaktivní

en: Inactive creative.
cs: Neplatný creativ.

en: Information
cs: Údaje

en: Insert failed: Bad creative type.
cs: Vložení selhalo: špatný typ creativu.

en: Insert failed: invalid creative update mechanism.
cs: Vložení selhalo: neplatný mechanismus aktualizace creativu.

en: Invalid JSON handler.
cs: Neplatný JSON handler.

en: Invalid affiliate
cs: Neplatný afiliát

en: Invalid bounty amount.
cs: Neplatná částka provize.

en: Invalid bounty type.
cs: Neplatný typ provize.

en: Invalid creative
cs: Neplatný creative

en: Invalid creative.
cs: Neplatný creative.

en: Invalid state transition.
cs: Neplatný transition status.

en: Invalid status.
cs: Neplatný status.

en: Invalid transaction status
cs: Neplatný status transakce

en: Invalid transaction type.
cs: Neplatný typ transakce.

en: Invalid value for amount.
cs: Neplatná hodnota částky.

en: Landing Page
cs: Cílová stránka

en: Last Name
cs: Příjmení

en: Link
cs: Odkaz

en: Link Text
cs: Text odkazu

en: List View
cs: Náhled seznamu

en: Log into the site with your existing account and get started.
cs: Přihlašte se na stránku s Vaším existujícím účtem a začněte.

en: Log out
cs: Odhlásit se

en: Login Page
cs: Přihlašovací stránka

en: Looking for help? Check out the bundled step-by-step guide for setting up PayPal Mass Pay:
cs: Potřebujete pomoc? Podívejte se na průvodce nastavení hromadných plateb PayPal (krok-za-krokem):

en: Lost your password?
cs: Ztratili jste Vaše heslo?

en: Mail to Address On Record
cs: Zašlete na adresu v záznamu

en: Make Check Out To
cs: Vypsat šek na

en: Manual Commission
cs: Manuální provize

en: Manually reconcile payments ...
cs: Narovnejte platby manuálně...

en: Matched a transaction in your results file, but the value was incorrect. Expected %s but found '%s'
cs: Transakce byla nalezena ve výsledném souboru, ale s nesprávnými údaji. Očekáváno %s ale nalezeno '%s'

en: Max Length
cs: Maximální délka

en: Message:
cs: Zpráva:

en: Messaging
cs: Zasílání zpráv

en: Method
cs: Metoda

en: Minimum Payout Amount
cs: Minimální částka platby

en: Model mapping error.  Could not map key %s.
cs: Chyba v modelu mappingu. Nebylo možné zmapovat klíč %s.

en: My Affiliates
cs: Moji afiliáti

en: My Creatives
cs: Moje creativy

en: NO, They may re-apply
cs: NE, nemohou žádat znovu

en: Name
cs: Název nebo jméno

en: Name: %s %s
cs: Jméno a příjmení: %s %s

en: New
cs: Nové

en: New Affiliate
cs: Nový afiliát

en: New Affiliate Registration
cs: Registrace nového afiliáta

en: New Affiliate has been created
cs: Byl vytvořen nový afiliát

en: New Balance
cs: Nový zůstatek

en: New Image File
cs: Nový obrazový soubor

en: New Mass Payment
cs: Nová hromadná platba

en: New affiliate registration for %s: has been approved!
cs: Nová registrace afiliáta %s: byla schválena!

en: New affiliate registration on your site %s:
cs: Registrace nových afiliátů na Vašich stránkách %s:

en: New creative created.  This creative is not yet active.
cs: Vytvořen nový creativ. Tento creativ ještě není aktivní.

en: No items found.
cs: Nebyly nalezeny žádné položky.

en: No records found for the date range selected.
cs: Pro zadané časové období nebyly nalezeny žádné záznamy.

en: No, Cancel
cs: Ne, zrušit

en: Not configured
cs: Konfigurace neprovedena.

en: Not showing %s affiliates that do not have a PayPal account on file.
cs: Nezobrazují se %s. Tito afiliáti nemají podle záznamů účet u PayPal.

en: Now would be a great time to go pick <a href="%s">some creative</a> and get started.
cs: Nyní si můžete vybrat <a href="%s">some creative</a> a začít.

en: Number
cs: Číslo

en: Other amount
cs: Další částka

en: Overall Commissions
cs: Celkové provize

en: Overview
cs: Přehled

en: POST failed
    errors:
    %serrordata:
    %s
cs: POST selhal
    errors:
    %serrordata:
    %s

en: Pages/Forms
cs: Stránky/formuláře

en: Paper Check
cs: Papírový šek

en: Password Lost and Found
cs: Ztracené a nalezené heslo

en: PayPal API Configuration
cs: Konfigurace API PayPal

en: PayPal E-Mail
cs: E-mail na účtu PayPal

en: PayPal E-Mail Address
cs: Vaše adresa e-mailu na Paypal

en: PayPal Fee<br /><small>2%% per payment, max %s1 per payment</small>
cs: Poplatek PayPal<br /><small>2%% per payment, max %s1 per payment</small>

en: PayPal Mass Pay
cs: Hromadná platba PayPal

en: PayPal Timestamp
cs: Časové razítko PayPal (PayPal Timestamp)

en: PayPal Transfer
cs: Převod PayPal

en: Payment
cs: Platba

en: Payment Amount
cs: Vyplácená částka

en: Payment Detail
cs: Podrobnosti platby

en: Payment Details
cs: Platební údaje

en: Payment History
cs: Historie plateb

en: Payment Method
cs: Platební metoda

en: Payment method for affiliate is not PayPal
cs: Platební metoda afiliáta není PayPal

en: Payments:
cs: Platby:

en: Payout
cs: Výplata

en: Payout Amount
cs: Vyplácená částka

en: Payout via PayPal Mass Pay
cs: Výplata hromadnou platbou PayPal

en: Paypal E-Mail
cs: Adresa e-mailu na PayPal

en: Percent
cs: Procento

en: Percentage of Sales
cs: Procento z prodejů

en: Phone Number
cs: Telefonní číslo

en: Please provide your payment details.
cs: Prosím zadejte Vaše platební údaje.

en: Postal Code
cs: PSČ

en: Preview
cs: Náhled

en: Preview:
cs: Náhled:

en: Purchase Amount
cs: Částka nákupu

en: Purchases
cs: Nákupy

en: Recipient
cs: Příjemce

en: Reconcile with this file
cs: Urovnat s tímto souborem

en: Reconciliation
cs: Narovnání plateb

en: Reference ID
cs: ID reference

en: Referrer
cs: Poskytovatel reference

en: Referring URL
cs: Referované URL

en: Register
cs: Registrace

en: Required
cs: Vyžadované

en: Reset Debug Log file
cs: Resetovat log soubor debuggingu

en: Return to Creatives
cs: Vrátit se na creativy

en: Revenue
cs: Příjmy

en: Review Terms and Get Started!
cs: Přečtěte si smluvní podmínky a začněte!

en: Review Your Mass Payment
cs: Zkontrolovat hromadnou platbu

en: Row ID
cs: Pořadové ID

en: Sales
cs: Prodeje

en: Sandbox - TESTING (%s)
cs: Sandbox - TESTOVÁNÍ (%s)

en: Save Changes
cs: Uložit změny

en: Save Creative
cs: Uložit creativ

en: Save Settings
cs: Uložit nastavení

en: Select Affiliates to Pay
cs: Vyberte afiliáty, kterým chcete zaplatit

en: Selected record deleted successfully!
cs: Vybrané záznamy byly úspěšně odstraněny!

en: Selected records deleted successfully!
cs: Vybrané záznamy byly úspěšně odstraněny!

en: Settings
cs: Nastavení

en: Severity:
cs: Závažnost:

en: Show all dates
cs: Ukázat všechny datumy

en: Sign up
cs: Zaregistrujte se

en: Signature
cs: Podpis (Signature)

en: Social Security Number (US)
cs: Social Security Number (USA)

en: State
cs: Stát

en: State Code (US)
cs: Kód státu (USA)

en: Statistics
cs: Statistiky

en: Status
cs: Stav

en: Status:
cs: Stav:

en: Store Affiliates
cs: Afiliáti obchodu

en: Sub-Total
cs: Mezisoučet

en: Submit Application
cs: Pošlete žádost

en: Submit Mass Payment to PayPal
cs: Pošlete hromadnou platbu na PayPal

en: Submit Payment Details
cs: Zadejte platební údaje

en: Submit to PayPal?
cs: Zaslat na PayPal?

en: Terms & Conditions
cs: Smluvní podmínky

en: Terms and Conditions
cs: smluvními podmínkami

en: Text Link
cs: Textový odkaz

en: Text Link Parameters
cs: Parametry textového odkazu

en: Text Link Properties
cs: Vlastnosti textového odkazu

en: The following creatives are available for publication.
cs: Následující creativy jsou dostupné k publikaci.

en: The following information will be used to disperse payments when your account reaches the minimum payout amount.
cs: Následující údaje budou použity k provedení plateb v případě, že Váš účet dosáhne minimální částky pro platby.

en: There is a pending change of your e-mail to <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">Cancel</a>
cs: Zpracovává se změna Vašeho e-mailu na <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">Cancel</a> .

en: These settings allow you to control text that is displayed to affiliates at various points in the affiliate plug-in, as well as e-mails that are sent.
cs: Tato nastavení Vám umožní určit, jaký text se bude zobrazovat afiliátům v afiliátním pluginu a v e-mailových zprávách, které jim budou zasílány.

en: This Month
cs: Tento měsíc

en: This creative will be deleted. Are you sure?
cs: Tento creativ bude odstraněn. Určitě to chcete?

en: This field name is already in use.
cs: Tento název položky je již používán.

en: This is the affiliates section of this store.  If you are an existing affiliate, please <a href="%s">log in</a> to access your control panel.
cs: Toto je část obchodu určená pro afiliáta. Pokud jste afiliátem, použijte ke vstupu na kontrolní panel toto:  <a href="%s">log in</a> .

en: This is the affiliates section of this store. You are not currently an affiliate of this store.  If you wish to become one, please <a href="%s"/>apply</a>.
cs: Toto je část obchodu určena pro afiliáta. V současné době nejste afiliátem. Pokud se jím chcete stát, použijte <a href="%s"/>apply</a>.

en: This is the email address associated with your currently logged in WordPress user account.
cs: Tato adresa e-mailu je adresou, kterou nyní používáte na Vašem uživatelském účtu WordPress.

en: This list contains images from the media library. If you upload a new image it is added to the media library and you can reuse images on multiple creatives by selecting it from this list. If a new image file is added, it will be uploaded and will override the currently selected media library image for this creative link. However, the old image will still remain in the media library for future use.
cs: Tento seznam obsahuje obrázky z knihovny médií (media library). Pokud nahrajete nový obrázek, bude přidán do knihovny médií. Můžete pak obrázek vícekráte použít tak, že jej z tohoto seznamu vyberete. Pokaždé když přidáte nový obrazový soubor, nahradí obrázky z knihovny médií, vybrané pro tento kreativní odkaz. Původní obrázky však v knihovně médií zůstanou pro budoucí použití.

en: This results file does not appear to match this payment.
cs: Výsledný soubor nesouhlasí s touto platbou.

en: This tab allows you to manually award commission to an affiliate.
cs: Tento štítek Vám umožní manuální platbu provize afiliátovi.

en: This tab shows all affiliate commission data
cs: Tento štítek ukazuje veškeré údaje o provizích afiliáta

en: This tab shows unique referrals to your website from your affiliates
cs: Tento štítek ukazuje individuální reference afiliátů na Vaše stránky

en: Today
cs: Dnes

en: Total
cs: Celkem

en: Total Amount
cs: Celková částka

en: Tracking Key
cs: Klíč ke sledování

en: Transaction ID
cs: ID transakce

en: Transaction not found
cs: Transakce nebyla nalezena

en: Type
cs: Typ

en: Unblock
cs: Odblokovat

en: Unique Click Tracking
cs: Individuální sledování prokliků

en: Unknown creative type.
cs: Neznámy typ creativu.

en: Unknown response: %s
cs: Neznámá odpověď: %s

en: Updating, please wait ...
cs: Probíhá aktualizace, prosím čekejte...

en: Updating, please wait ...
cs: Probíhá aktualizace, prosím čekejte...

en: Use
cs: Použití

en: Use it to reset the affiliate manager plugin's log file.
cs: K resetování log souboru pluginu Affiliate Manager použijte toto.

en: Use:
cs: Použití:

en: User already has an account and is already an affiliate
cs: Uživatel již má účet a je již afiliátem

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: View
cs: Náhled

en: View Application: %s
cs: Viz žádost afiliáta: %s

en: View Existing Payments
cs: Zobrazit existující platby

en: View Previous Mass Payments
cs: Zobrazit předchozí hromadné platby

en: Visitors
cs: Návštěvníci

en: Visits
cs: Návštěvy

en: WARNING: Set to LIVE if you don't know what this is for!
cs: UPOZORNĚNÍ: Pokud si nejste jistí k čemu toto je, nastavte to na LIVE!

en: Website
cs: Webová stránka

en: Website URL
cs: URL webových stránek

en: Website: %s
cs: Webové stránky: %s

en: Welcome to the affiliate control panel.
cs: Vítejte na kontrolním panelu afiliáta.

en: Welcome!
cs: Vítejte!

en: WordPress Affiliate Manager requires PHP 5.1 or higher.
cs: WordPress Affiliate Manager vyžaduje PHP 5.1 nebo novější.

en: WordPress Affiliate Manager requires WordPress 3.5 or higher.
cs: WordPress Affiliate Manager vyžaduje WordPress 3.5 nebo novější.

en: YES, Block all applications from %s
cs: ANO, zablokujte všechny žádosti od %s

en: Yes, ACTIVATE.
cs: Ano, AKTIVOVAT.

en: Yes, BLOCK.
cs: Ano, ZABLOKOVAT.

en: Yes, DEACTIVATE.
cs: Ano, DEAKTIVOVAT.

en: Yes, DECLINE.
cs: Ano, ODMÍTNOUT.

en: Yes, Submit to PayPal
cs: Ano, zaslat PayPal

en: Yes, UNBLOCK.
cs: Ano, ODBLOKOVAT.

en: Yes, apply it.
cs: Ano, použít.

en: Yes, approve.
cs: Ano, schvaluji.

en: Yes, delete this creative
cs: Ano, odstranit tento creativ

en: You are currently logged in
cs: Nyní jste přihlášen na

en: You can check the debug log file by clicking on the link below (The log file can be viewed using any text editor):
cs: Zkontrolovat log soubor debuggingu kliknutím na odkaz níže (tento soubor je možné otevřít v libovolném textovém editoru).

en: You have not configured the Affiliate Manager with your PayPal account information. You can do so in the <a href="%s">Payment Settings page</a>.
cs: Ještě jste neprovedli konfiguraci Affiliate Managera a údajů o Vašem účtu PayPal. Můžete tak učinit na <a href="%s">Payment Settings page</a>.

en: You must agree to the terms.
cs: Musíte souhlasit se smluvními podmínkami.

en: You need to enter a numeric commission amount
cs: Zadejte číselnou částku provize

en: You need to enter a numeric purchase amount
cs: Zadejte číselnou částku nákupu

en: You need to enter an affiliate ID
cs: Zadejte Vaše ID afiliáta

en: Your Affiliate Link Using Affiliate ID
cs: Váš odkaz afiliáta s ID afiliáta

en: Your Affiliate-Specific HTML snippet
cs: Váš specifický afiliátní HTML snippet

en: Your PayPal account will be charged %s!
cs: Z Vašeho účtu u PayPal bude strženo %s!

en: Your application was approved.  Please go to the <a href="%s">affiliate control panel</a> to get started.
cs: Vaše žádost byla schválena. Začněte a jděte na <a href="%s">affiliate control panel</a> .

en: Your default landing page URL is <code>%s</code>. If you want to change to a different URL you can specify it here.
cs: URL Vaší výchozí cílové stránky je <code>%s</code>. Pokud chcete stránku změnit na jiné URL, můžete tak uvést zde.

en: Your payment details have been submitted
cs: Vaše platební údaje byly odeslány.

en: Your username and password
cs: Vaše uživatelské jméno a heslo

en: Zip Code
cs: PSČ

en: Zip Code (US)
cs: Zip Code (USA)

en: [%s] Your username and password for Affiliate Manager
cs: [%s] Vaše uživatelské jméno a heslo pro Affiliate Manager

en: approve
cs: schválit

en: from
cs: Od

en: invalid refkey data.
cs: neplatná data refkey.

en: invalid refkey data:
cs: neplatná data refkey:

en: invalid refkey format. (length=%s)
cs: neplatný formát refkey. (length=%s)

en: is a blocked e-mail
cs: je zablokovaný e-mail

en: is in use
cs: je již používán

en: is required
cs: je vyžadováno

en: must be a number
cs: musí být číslo

en: must be a phone number
cs: musí být telefonní číslo

en: must be a valid e-mail address
cs: musí být platná adresa e-mailu

en: must be a valid monetary value
cs: musí být platná peněžní hodnota

en: must be a valid phone number
cs: musí být platné telefonní číslo

en: must be a valid social security number
cs: musí být platné číslo Social Security Number (USA)

en: must be a valid zip code
cs: musí být platné PSČ

en: must be at least %s characters
cs: musí být alespoň %s znaků

en: must be between % and %s characters
cs: musí být od % do %s znaků

en: must be no more than %s characters
cs: nesmí být více než %s znaků

en: must be selected
cs: musí být vybráno

en: no refkey in request.
cs: v požadavku chybí refkey.

en: receiverType must be one of the RECEIVERTYPE_* constants
cs: Typ příjemce musí být jedním z RECEIVERTYPE_* constants

en: this creative?
cs: tento creativ?

en: to
cs: Pro
