Advanced Custom Fields - en to fi_FI translation catalogue (387 entries)

en: "dd/mm/yy" or "mm/dd/yy" are the most used display formats. Read more about
fi_FI: "dd/mm/yy" tai "mm/dd/yy" ovat käytetyimpiä näyttömuotoja. Lue lisää

en: "yymmdd" is the most versatile save format. Read more about
fi_FI: "yymmdd" on monipuolisin tallennusmuoto. Lue lisää

en: 'How to' guides
fi_FI: Ohjeet

en: (no title)
fi_FI: (ei otsikkoa)

en: + Add Field
fi_FI: + Lisää kenttä

en: <b>Select</b> items to <b>hide</b> them from the edit screen
fi_FI: <b>Valitse</b> kohteita <b>piilottaaksesi</b> ne muokkausruudulta

en: A <strong>BIG</strong> thank you to everyone who has helped test the version 4 beta and for all the support I have received.
fi_FI: <strong>SUURI</strong> kiitos kaikille, ketkä ovat auttaneet testaamaan version 4 beta-versiota ja kaikesta tuesta jota olen saanut.

en: ACF %s is more polished and enjoyable than ever before. We hope you like it.
fi_FI: ACF %s on upeampi ja kiiltävämpi kuin koskaan ennen. Toivottavasti pidät siitä.

en: ACF will create a .xml export file which is compatible with the native WP import plugin.
fi_FI: ACF luo .xml vientitiedoston, joka on yhteensopiva WordPressin oman tuontityökalun kanssa.

en: ACF will create the PHP code to include in your theme.
fi_FI: ACF luo PHP-koodin sisällytettäväksi teemaasi

en: Absolutely <strong>no</strong> changes have been made to the database between versions 3 and 4. This means you can roll back to version 3 without any issues.
fi_FI: <strong>Mitään</strong> muutoksia tietokantaan ei ole tehty versioiden 3 ja 4 välillä. Tämä mahdollistaa versioon 3 palaamisen ilman ongelmia.

en: Actions
fi_FI: Toiminnat

en: Actions &amp; Filters
fi_FI: Toiminnat &amp; Suodattimet

en: Activation Code
fi_FI: Aktivointikoodi

en: Activation codes have grown into plugins!
fi_FI: Aktivointikoodit on sulautettu liitännäisiin!

en: Add 'other' choice to allow for custom values
fi_FI: Lisää 'Muu' -valinta salliaksesi vapaamuotoisen arvon

en: Add File
fi_FI: Lisää tiedosto

en: Add Image
fi_FI: Lisää kuva

en: Add New
fi_FI: Lisää uusi

en: Add New Field Group
fi_FI: Lisää uusi kenttäryhmä

en: Add rule group
fi_FI: Lisää sääntöryhmä

en: Add-ons
fi_FI: Lisäosat

en: Add-ons are now activated by downloading and installing individual plugins. Although these plugins will not be hosted on the wordpress.org repository, each Add-on will continue to receive updates in the usual way.
fi_FI: Lisäosat aktivoidaan nyt lataamalla ja asentamalla ne erillisinä liitännäisinä. Vaikka näitä liitännäisiä ei säilytetä wordpress.org-repositoriossa, jokainen lisäosa vastaanottaa päivityksiä normaaliin tapaan.

en: Advanced Custom Fields Add-Ons
fi_FI: Advanced Custom Fields -lisäosat

en: All
fi_FI: Kaikki

en: All actions & filters have received a major facelift to make customizing ACF even easier! Please %sread this guide%s to find the updated naming convention.
fi_FI: Jotta ACF:n muokkaaminen olisi entistä helpompaa, kaikki toiminat ja suodattimet ovat saaneet merkittävän kasvojenkohotuksen. Lue %stämä ohje%s saadaksesi lisätietoa päivitetyistä nimeämiskäytännöistä.

en: All previous Add-ons have been successfully installed
fi_FI: Kaikki edelliset lisäosat on asennettu onnistuneesti.

en: All the fields following this "tab field" (or until another "tab field" is defined) will be grouped together.
fi_FI: Kaikki kentät, jotka on määritelty tämän välilehtikentän jälkeen (tai kunnes seuraava välilehtikenttä määritellään), ryhmitetään yhteen.

en: Allow Null?
fi_FI: Salli tyhjä?

en: Appears after the input
fi_FI: Näytetään syöttökentän jälkeen

en: Appears before the input
fi_FI: Näytetään ennen syöttökenttää

en: Appears when creating a new post
fi_FI: Näytetään luotaessa uutta julkaisua

en: Appears within the input
fi_FI: Näytetään syöttökentän sisällä

en: Append
fi_FI: Lisää jälkeen

en: Assign one or more contact form 7 forms to a post
fi_FI: Määritä yksi tai useampi Contact Form 7 -lomake julkaisuun

en: Attachment
fi_FI: Liitetiedosto

en: Author
fi_FI: Julkaisija

en: Available Add-ons
fi_FI: Saatavissa olevat lisäosat

en: Awesome. Let's get to work
fi_FI: Mahtavaa. Aletaan hommiin

en: Back to export
fi_FI: Takaisin vientiin

en: Basic
fi_FI: Perus

en: Blue
fi_FI: Sininen

en: Categories
fi_FI: Kategoriat

en: Center
fi_FI: Keskitä

en: Center the initial map
fi_FI: Keskitä kartta

en: Changelog
fi_FI: Muutosloki

en: Changelog for
fi_FI: Muutosloki kohteelle

en: Character Limit
fi_FI: Merkkiraja

en: Checkbox
fi_FI: Valintaruutu

en: Child Page (has parent)
fi_FI: Alasivu (sivulla yläsivu)

en: Choice
fi_FI: Valinta

en: Choices
fi_FI: Valinnat

en: Clear location
fi_FI: Tyhjennä sijainti

en: Close Field
fi_FI: Sulje kenttä

en: Collapse Details
fi_FI: Piilota tiedot

en: Color Picker
fi_FI: Värivalitsin

en: Comments
fi_FI: Kommentit

en: Conditional Logic
fi_FI: Ehdollinen logiikka

en: Contact Form 7 Field
fi_FI: Contact Form 7 -kenttä

en: Content
fi_FI: Sisältö

en: Content Editor
fi_FI: Sisältöeditori

en: Convert HTML into tags
fi_FI: Muuta HTML-tageiksi

en: Convert new lines into &lt;br /&gt; tags
fi_FI: Muuta uudet rivit &lt;br /&gt; -tageiksi

en: Copy the PHP code generated
fi_FI: Kopioi luotu PHP-koodi

en: Create a set of rules to determine which edit screens will use these advanced custom fields
fi_FI: Luo sääntöjä määrittääksesi mitkä muokkausruudut käyttävät näitä ACF-kenttiä

en: Create global data to use throughout your website!
fi_FI: Luo globaalia dataa käytettäväksi koko sivustosi laajuisesti!

en: Create image galleries in a simple and intuitive interface!
fi_FI: Luo kuvagallerioita helpolla ja intuitiivisella käyttöliittymällä!

en: Create infinite rows of repeatable data with this versatile interface!
fi_FI: Luo rajaton määrä rivejä toistettavasta datasta tällä monipuolisella käyttöliittymällä!

en: Create unique designs with a flexible content layout manager!
fi_FI: Luo uniikkeja designeja joustavan sisältökentän suunnittelutyökalulla!

en: Created by
fi_FI: Luonut

en: Creates a select field populated with Gravity Forms!
fi_FI: Luo valintakentän Gravity Formsin tiedoista!

en: Creating your own field type has never been easier! Unfortunately, version 3 field types are not compatible with version 4.
fi_FI: Oman kenttätyypin luominen ei ole koskaan ollut helpompaa! Valitettavasti version 3 kenttätyypit eivät ole yhteensopivia version 4 kanssa.

en: Custom Field Types
fi_FI: Muokatut kenttätyypit

en: Custom Fields
fi_FI: Muokatut kentät

en: Custom field deleted.
fi_FI: Muokattu kenttä poistettu.

en: Custom field updated.
fi_FI: Muokattu kenttä päivitetty.

en: Customise the map height
fi_FI: Muokkaa kartan korkeutta

en: Database Changes
fi_FI: Tietokantamuutokset

en: Date & Time Picker
fi_FI: Päivä- ja aikavalitsin

en: Date Picker
fi_FI: Päivävalitsin

en: Default Template
fi_FI: Oletusmallipohja

en: Default Value
fi_FI: Oletusarvo

en: Delete
fi_FI: Poista

en: Delete this Field
fi_FI: Poista tämä kenttä

en: Discussion
fi_FI: Keskustelu

en: Display format
fi_FI: Näyttömuoto

en: Done
fi_FI: Valmis

en: Download
fi_FI: Lataa

en: Download Add-ons
fi_FI: Lataa lisäosia

en: Download the Add-on plugin (.zip file) to your desktop
fi_FI: Lataa lisäosaliitännäinen (.zip-tiedosto) työpöydällesi

en: Download your activated Add-ons
fi_FI: Lataa aktivoidut lisäosat

en: Draft
fi_FI: Vedos

en: Drag and drop to reorder
fi_FI: Raahaa ja pudota järjestääksesi

en: Due to the sizable changes surounding Add-ons, field types and action/filters, your website may not operate correctly. It is important that you read the full %sMigrating from v3 to v4%s guide to view the full list of changes.
fi_FI: Lisäosiin sekä toimintoihin & suodattimiin tehtyjen merkittävien muutoksien johdosta sivustosi ei välttämättä toimi oikein. Suosittelemme tutustumaan %sMigrating from v3 to v4%s -ohjeartikkeliimme nähdäksesi täydellisen listan muutoksista.

en: Duplicate
fi_FI: Kopioi

en: Duplicate this Field
fi_FI: Kopioi tämä kenttä

en: Each Add-on can be installed as a separate plugin (receives updates) or included in your theme (does not receive updates).
fi_FI: Jokainen lisäosa voidaan asentaa omana liitännäisenään (päivitykset käytössä) tai ne voidaan upottaa osaksi teemaasi (ei päivityksiä).

en: Easier Development
fi_FI: Helpompi kehitys

en: Edit
fi_FI: Muokkaa

en: Edit Field Group
fi_FI: Muokkaa kenttäryhmää

en: Edit File
fi_FI: Muokkaa tiedostoa

en: Edit Image
fi_FI: Muokkaa kuvaa

en: Edit this Field
fi_FI: Muokkaa tätä kenttää

en: Effects value on front end
fi_FI: Vaikuttaa arvoon front endissä

en: Elements
fi_FI: Elementit

en: Email
fi_FI: Sähköposti

en: Email Field
fi_FI: Sähköpostikenttä

en: Enter each choice on a new line.
fi_FI: Syötä jokainen valinta omalle rivilleen

en: Enter each default value on a new line
fi_FI: Syötä jokainen oletusarvo omalle rivilleen

en: Enter your choices one per line
fi_FI: Syötä vaihtoehtosi omille riveilleen

en: Error
fi_FI: Virhe

en: Excerpt
fi_FI: Poiminto

en: Expand Details
fi_FI: Laajenna tiedot

en: Export
fi_FI: Vienti

en: Export Field Groups
fi_FI: Vie kenttäryhmiä

en: Export Field Groups to PHP
fi_FI: Vie kenttäryhmiä PHP:ksi

en: Export to PHP
fi_FI: Vie PHP:ksi

en: Export to XML
fi_FI: Vie XML:ksi

en: Featured Image
fi_FI: Liittyvä kuva

en: Field Groups
fi_FI: Kenttäryhmät

en: Field Instructions
fi_FI: Kentän ohjeet

en: Field Key
fi_FI: Kentän avain

en: Field Label
fi_FI: Kentän avainsana

en: Field Name
fi_FI: Kentän nimi

en: Field Order
fi_FI: Kenttän järjestys

en: Field Type
fi_FI: Kentän tyyppi

en: Field Types
fi_FI: Kenttätyypit

en: Field group draft updated.
fi_FI: Kenttäryhmän vedos päivitetty.

en: Field group published.
fi_FI: Kenttäryhmä julkaistu.

en: Field group restored to revision from %s
fi_FI: Kenttäryhmä palautettu versioon %s

en: Field group saved.
fi_FI: Kenttäryhmä tallennettu.

en: Field group scheduled for.
fi_FI: Kenttäryhmä ajastettu.

en: Field group submitted.
fi_FI: Kenttäryhmä lähetetty.

en: Field group title is required
fi_FI: Kenttäryhmän otsikko on pakollinen

en: Field group updated.
fi_FI: Kenttäryhmä päivitetty.

en: Field groups are created in order <br />from lowest to highest
fi_FI: Kenttäryhmät luodaan järjestyksessä <br /> matalimmasta korkeimpaan

en: Field type does not exist
fi_FI: Kenttätyyppiä ei ole olemassa

en: Fields
fi_FI: Kentät

en: File
fi_FI: Tiedosto

en: File ID
fi_FI: Tiedoston ID

en: File Object
fi_FI: Tiedosto-objekti

en: File URL
fi_FI: Tiedoston URL

en: Filter by post type
fi_FI: Suodata julkaisutyypin mukaan

en: Filter by role
fi_FI: Suodata roolin perusteella

en: Filter from Taxonomy
fi_FI: Suodata taksonomiasta

en: Filters
fi_FI: Suodattimet

en: Find addresses and coordinates of a desired location
fi_FI: Etsi osoitteita ja koordinaatteja

en: Find current location
fi_FI: Etsi nykyinen sijainti

en: Flexible Content
fi_FI: Joustava sisältö

en: Flexible Content Field
fi_FI: Joustava sisältökenttä

en: For each Add-on available, please perform the following:
fi_FI: Jokaista saatavissa olevaa lisäosaa kohden, tee seuraavat:

en: For more control, you may specify both a value and label like this:
fi_FI: Saadaksesi lisää hallintamahdollisuuksia, voit määrittää sekä arvon että avainsanan seuraavasti:

en: Format
fi_FI: Muoto

en: Formatting
fi_FI: Muotoilu

en: Front Page
fi_FI: Etusivu

en: Full
fi_FI: Täysikokoinen

en: Functions
fi_FI: Funktiot

en: Future
fi_FI: Tuleva

en: Gallery Field
fi_FI: Galleriakenttä

en: Getting Started
fi_FI: Aloitus

en: Google Map
fi_FI: Google Kartta

en: Gravity Forms Field
fi_FI: Gravity Forms -kenttä

en: Height
fi_FI: Korkeus

en: Hide / Show All
fi_FI: Piilota / Näytä kaikki

en: Hide on screen
fi_FI: Piilota ruudulta

en: High (after title)
fi_FI: Korkea (otsikon jälkeen)

en: Horizontal
fi_FI: Vaakasuuntainen

en: If multiple field groups appear on an edit screen, the first field group's options will be used. (the one with the lowest order number)
fi_FI: Jos useita kenttäryhmiä on näkyvissä muokkausruudulla samanaikaisesti, ensimmäisen kenttäryhmän asetuksia käytetään. (järjestysnumeroltaan matalin ryhmä)

en: If you updated the ACF plugin without prior knowledge of such changes, please roll back to the latest %sversion 3%s of this plugin.
fi_FI: Jos päivitit ACF -lisäosan ilman tietoa kyseisistä muutoksista, ole hyvä ja palaa lisäosan viimeisimpään %s3-sarjan versioon%s.

en: Image
fi_FI: Kuva

en: Image ID
fi_FI: Kuvan ID

en: Image Object
fi_FI: Kuvaobjekti

en: Image URL
fi_FI: Kuvan URL

en: Important
fi_FI: Tärkeä

en: Imported field groups <b>will</b> appear in the list of editable field groups. This is useful for migrating fields groups between Wp websites.
fi_FI: Tuodut kenttäryhmät <b>näkyvät</b> muokattavien kenttäryhmien listassa. Tämä on hyödyllistä kun kenttäryhmiä siirretään eri WordPress-sivustojen välillä.

en: Include in theme
fi_FI: Sisällytä teemaan

en: Install WP import plugin if prompted
fi_FI: Asenna WordPress tuontityökalu kysyttäessä

en: Installation
fi_FI: Asennus

en: Installed
fi_FI: Asennettu

en: Instructions
fi_FI: Ohjeet

en: Instructions for authors. Shown when submitting data
fi_FI: Ohjeet julkaisijoille. Näytetään dataa lähetettäessä.

en: Large
fi_FI: Suuri

en: Layout
fi_FI: Ulkoasu

en: Learn more
fi_FI: Lue lisää

en: Leave blank for no limit
fi_FI: Jätä tyhjäksi mikäli et halua asettaa rajaa

en: Library
fi_FI: Kirjasto

en: Limit the media library choice
fi_FI: Rajoita mediakirjastojen valintaa

en: Load & Save Terms to Post
fi_FI: Lataa & Tallenna termit julkaisuun

en: Load value based on the post's terms and update the post's terms on save
fi_FI: Lataa arvo julkaisun termien perusteella ja päivitä julkaisun termit tallennuksen yhteydessä

en: Locating
fi_FI: Paikannetaan

en: Location
fi_FI: Sijainti

en: Location Field
fi_FI: Sijaintikenttä

en: Maximum Value
fi_FI: Enimmäisarvo

en: Maximum posts
fi_FI: Julkaisujen enimmäismäärä

en: Maximum values reached ( {max} values )
fi_FI: Enimmäisarvo saavutettu ({max} values)

en: Medium
fi_FI: Keskikokoinen

en: Message
fi_FI: Viesti

en: Migrating your field types is easy, please %sfollow this tutorial%s to learn more.
fi_FI: Kenttätyyppien siirtäminen on helppoa, seuraa %stätä ohjeartikkelia%s saadaksesi lisätietoa.

en: Minimum Value
fi_FI: Vähimmäisarvo

en: Modifying field group options 'show on page'
fi_FI: Muokataan kenttäryhmän valintaa 'show on page'

en: Modifying field option 'taxonomy'
fi_FI: Muokataan kentän valintaa 'taxonomy'

en: Move to trash. Are you sure?
fi_FI: Haluatko varmasti siirtää kohteen roskakoriin?

en: Moving user custom fields from wp_options to wp_usermeta
fi_FI: Siirretään käyttäjien muokattuja kenttiä kohteesta wp_options kohteeseen wp_usermeta

en: Multi Select
fi_FI: Monivalinta

en: Multiple Values
fi_FI: Useita arvoja

en: Name
fi_FI: Nimi

en: Navigate to %sPlugins > Add New > Upload%s
fi_FI: Navigoi sijaintiin %sPlugins > Add New > Upload%s

en: Navigate to Tools &raquo; Import and select WordPress
fi_FI: Navigoi sijaintiin Työkalut &raquo; Tuonti ja valitse WordPress

en: New Field
fi_FI: Uusi kenttä

en: New Field Group
fi_FI: Uusi kenttäryhmä

en: New Field Types
fi_FI: Uudet kenttätyypit

en: No
fi_FI: Ei

en: No ACF groups selected
fi_FI: Ei ACF-ryhmiä valittu

en: No Field Groups found
fi_FI: Kenttäryhmiä ei löydetty

en: No Field Groups found in Trash
fi_FI: Kenttäryhmiä ei löydetty roskakorista

en: No File Selected
fi_FI: Ei tiedostoa valittuna

en: No field groups were selected
fi_FI: Ei valittuja kenttäryhmiä

en: No fields. Click the <strong>+ Add Field</strong> button to create your first field.
fi_FI: Ei kenttiä. Klikkaa <strong>+ Lisää kenttä</strong> -painiketta luodaksesi ensimmäisen kenttäsi.

en: No formatting
fi_FI: Ei muotoilua

en: No image selected
fi_FI: Ei kuvaa valittu

en: No toggle fields available
fi_FI: Ei toggle-kenttiä saatavilla

en: None
fi_FI: Ei yhtään

en: Normal (after content)
fi_FI: Normaali (sisällön jälkeen)

en: Notes
fi_FI: Muistiinpanot

en: Number
fi_FI: Numero

en: Once the plugin has been uploaded and installed, click the 'Activate Plugin' link
fi_FI: Kun liitännäinen on ladattu ja asennettu, klikkaa 'Activate Plugin' -linkkiä

en: Options
fi_FI: Asetukset

en: Options Page
fi_FI: Asetussivu

en: Order No.
fi_FI: Järjestysnumero

en: Other
fi_FI: Muu

en: Overview
fi_FI: Yleiskatsaus

en: Page
fi_FI: Sivu

en: Page Link
fi_FI: Sivun linkki

en: Page Parent
fi_FI: Sivun yläsivu

en: Page Template
fi_FI: Sivun mallipohja

en: Page Type
fi_FI: Sivun tyyppi

en: Parent Page (has children)
fi_FI: Yläsivu (sivulla alisivuja)

en: Parent fields
fi_FI: Yläkentät

en: Password
fi_FI: Salasana

en: Password Field
fi_FI: Salasanakenttä

en: Paste into your functions.php file
fi_FI: Liitä koodi functions.php-tiedostoon

en: Pending Review
fi_FI: Odottaa arviointia

en: Placeholder Text
fi_FI: Placeholder-teksti

en: Please note that all text will first be passed through the wp function
fi_FI: Huomioi, että kaikki teksti kulkee ensin wp:n funktion läpi

en: Please note that if you export and register field groups within the same WP, you will see duplicate fields on your edit screens. To fix this, please move the original field group to the trash or remove the code from your functions.php file.
fi_FI: Huomioi, että jos viet ja rekisteröit kenttäryhmiä saman WordPress-asennuksen sisällä, ne näkyvät kahteen kertaan muokkausnäkymissä. Korjataksesi tämän voit poistaa alkuperäisen kenttäryhmän käyttöliittymästä tai koodista, functions.php-tiedostosta.

en: Position
fi_FI: Sijainti

en: Post
fi_FI: Julkaisu

en: Post Category
fi_FI: Julkaisun kategoria

en: Post Format
fi_FI: Julkaisun muoto

en: Post IDs
fi_FI: Kirjoitusten ID:t

en: Post Object
fi_FI: Julkaisuobjekti

en: Post Objects
fi_FI: Julkaisuobjektit

en: Post Status
fi_FI: Julkaisun status

en: Post Taxonomy
fi_FI: Julkaisun taksonomia

en: Post Title
fi_FI: Julkaisun otsikko

en: Post Type
fi_FI: Julkaisutyyppi

en: Post Type Select
fi_FI: Julkaisutyypin valinta

en: Post updated
fi_FI: Julkaisu päivitetty

en: Posts Page
fi_FI: Julkaisusivu

en: Potential Issues
fi_FI: Mahdolliset ongelmat

en: Prepend
fi_FI: Lisää ennen

en: Preview Size
fi_FI: Esikatselukoko

en: Preview draft is now working!
fi_FI: Esikatseluvedos toimii nyt!

en: Previously, all Add-ons were unlocked via an activation code (purchased from the ACF Add-ons store). New to v4, all Add-ons act as separate plugins which need to be individually downloaded, installed and updated.
fi_FI: Aikaisemmin kaikkien lisäosien lukitus avattiin aktivointikoodeilla (ostettu ACF lisäosakaupasta). Versiossa 4 kaikki lisäosat toimivat omina liitännäisinään, jotka tulee ladata, asentaa ja päivittää erikseen.

en: Private
fi_FI: Yksityinen

en: Published
fi_FI: Julkaistu

en: Purchase & Install
fi_FI: Osta ja asenna

en: Radio Button
fi_FI: Radiopainike

en: Radio Buttons
fi_FI: Radiopainikkeet

en: Really Important!
fi_FI: Todella tärkeää!

en: Red
fi_FI: Punainen

en: Registered field groups <b>will not</b> appear in the list of editable field groups. This is useful for including fields in themes.
fi_FI: Rekisteröidyt kenttäryhmät <b>eivät näy</b> muokattavien kenttäryhmien listassa. Tämä on käytännöllistä kun lisätään kenttiä teemaan.

en: Relational
fi_FI: Suhteellinen

en: Relationship
fi_FI: Suhde

en: Remove
fi_FI: Poista

en: Repeater Field
fi_FI: Toistinkenttä

en: Required?
fi_FI: Pakollinen?

en: Resources
fi_FI: Resurssit

en: Return Format
fi_FI: Paluumuoto

en: Return Value
fi_FI: Paluuarvo

en: Revision
fi_FI: Versio

en: Revisions
fi_FI: Versiot

en: Rows
fi_FI: Rivit

en: Rules
fi_FI: Säännöt

en: Save 'other' values to the field's choices
fi_FI: Tallenna 'Muut' arvot kentän valintoihin

en: Save format
fi_FI: Tallennusmuoto

en: Save the .xml file when prompted
fi_FI: Tallenna xml-tiedosto kysyttäessä

en: Seamless (no metabox)
fi_FI: Saumaton (ei metaboxia)

en: Search
fi_FI: Haku

en: Search Field Groups
fi_FI: Etsi kenttäryhmiä

en: Search for address...
fi_FI: Etsi osoitetta...

en: Search...
fi_FI: Hae...

en: See the full changelog
fi_FI: Katso koko muutosloki

en: See what's new in %1$sversion %2$s%3$s
fi_FI: Katso mitä uutta %1$sversiossa %2$s%3$s

en: Select
fi_FI: Valitse

en: Select File
fi_FI: Valitse tiedosto

en: Select Image
fi_FI: Valitse kuva

en: Select field group(s) from the list and click "Create PHP"
fi_FI: Valitse kenttäryhmä(t) listasta ja klikkaa "Luo PHP"

en: Select field group(s) from the list and click "Export XML"
fi_FI: Valitse kenttäryhmä(t) listasta ja valitse "Vie XML:ksi"

en: Select multiple values?
fi_FI: Valitse useita arvoja?

en: Select the field groups to be exported
fi_FI: Valitse vietävät kenttäryhmät

en: Select your user and ignore Import Attachments
fi_FI: Valitse käyttäjäsi ja jätä huomiotta Viennin liitetiedostot

en: Selected elements will be displayed in each result
fi_FI: Valitut elementit näytetään jokaisen tuloksen yhteydessä

en: Set the initial zoom level
fi_FI: Aseta zoomauksen aloitustaso

en: Sets the textarea height
fi_FI: Aseta tekstialueen korkeus

en: Show Field Key:
fi_FI: Näytä kenttäavain:

en: Show Media Upload Buttons?
fi_FI: Näytä median latauspainikkeet?

en: Show a different month
fi_FI: Näytä eri kuukausi

en: Show this field group if
fi_FI: Näytä tämä kenttäryhmä jos

en: Show this field when
fi_FI: Näytä tämä kenttä kun

en: Shown when entering data
fi_FI: Näytetään dataa syötettäessä

en: Sibling fields
fi_FI: Sisarkentät

en: Side
fi_FI: Sivu

en: Single Value
fi_FI: Yksittäisvalinta

en: Single word, no spaces. Underscores and dashes allowed
fi_FI: Yksittäisiä sanoja, ei välilyöntejä. Alaviivat ja viivat ovat sallittuja.

en: Size
fi_FI: Koko

en: Sorry, this browser does not support geolocation
fi_FI: Valitettavasti selaimesi ei tue geopaikannusta

en: Specify the returned value on front end
fi_FI: Määritä paluuarvo front endissä

en: Standard (WP metabox)
fi_FI: Vakio (WP metabox)

en: Step Size
fi_FI: Askelkoko

en: Style
fi_FI: Tyyli

en: Tab
fi_FI: Välilehti

en: Tags
fi_FI: Avainsanat

en: Taxonomy
fi_FI: Taksonomia

en: Taxonomy Field
fi_FI: Taksonomiakenttä

en: Taxonomy Term
fi_FI: Taksonomiatermi

en: Term ID
fi_FI: Termi-ID

en: Term Object
fi_FI: Termiobjekti

en: Text
fi_FI: Teksti

en: Text &amp; HTML entered here will appear inline with the fields
fi_FI: Tähän syötetty teksti & HTML näkyy linjassa kenttien kanssa

en: Text Area
fi_FI: Tekstialue

en: Thank You
fi_FI: Kiitos

en: Thank you for updating to the latest version!
fi_FI: Kiitos, että päivitit uusimpaan versioon!

en: That's it! Happy WordPressing
fi_FI: Se on siinä! Mukavaa WordPressailua

en: The Add-on is now installed and activated!
fi_FI: Lisäosa on nyt asennettu ja aktivoitu!

en: The Advanced Custom Fields plugin can be included within a theme. To do so, move the ACF plugin inside your theme and add the following code to your functions.php file:
fi_FI: Advanced Custom Fields -liitännäinen voidaan sisällyttää teemaan. Tehdäksesi niin, siirrä ACF-liitännäinen teemasi sisälle ja lisää seuraava koodi functions.php-tiedostoosi:

en: The following Add-ons are available to increase the functionality of the Advanced Custom Fields plugin.
fi_FI: Seuraavat lisäosat ovat saatavilla Advanced Custom Fields -liitännäisen toiminnan laajentamiseen.

en: The following Add-ons have been detected as activated on this website.
fi_FI: Seuraavat lisäosat on löydetty aktiivisina tältä sivustolta.

en: This bug has been squashed along with many other little critters!
fi_FI: Tämä bugi on liiskattu, muiden pikku mönkijäisten ohella!

en: This format will be seen by the user when entering a value
fi_FI: Tämä muoto näytetään käyttäjälle hänen syöttäessään arvoa

en: This format will determin the value saved to the database and returned via the API
fi_FI: Tämä muoto määrittää tietokantaan tallennettavan ja rajapinnan palauttaman arvon.

en: This is the name which will appear on the EDIT page
fi_FI: Tämä nimi näytetään muokkaussivulla

en: This page will assist you in downloading and installing each available Add-on.
fi_FI: Tämä sivu auttaa sinua saatavissa olevien lisäosien lataamisessa ja asentamisessa.

en: This website does not use premium Add-ons and will not be affected by this change.
fi_FI: Tämä sivusto ei käytä premium-lisäosia, eikä tämä muutos näin ollen kosketa sitä.

en: This website uses premium Add-ons which need to be downloaded
fi_FI: Tämä sivusto käyttää premium-lisäosia, jotka täytyy ladata.

en: Thumbnail
fi_FI: Esikatselukuva

en: Title
fi_FI: Otsikko

en: To remove all visual interfaces from the ACF plugin, you can use a constant to enable lite mode. Add the following code to your functions.php file <b>before</b> the include_once code:
fi_FI: Poistaaksesi kaikki ACF-liitännäisen käyttöliittymät, voit määrittää lite-tilan vakioarvolla (constant). Lisää seuraava koodi functions.php-tiedostoosi <b>ennen</b> "include_once"-koodia:

en: Today
fi_FI: Tänään

en: Toolbar
fi_FI: Työkalupalkki

en: Top Level Page (parent of 0)
fi_FI: Päätason sivu (ei yläsivuja)

en: Trash
fi_FI: Roskakori

en: Tutorials
fi_FI: Ohjeartikkelit

en: Update
fi_FI: Päivitä

en: Update File
fi_FI: Päivitä tiedostoa

en: Update Image
fi_FI: Päivitä kuvaa

en: Upgrade
fi_FI: Päivitä

en: Upload and import your exported .xml file
fi_FI: Lataa ja tuo viety .xml-tiedosto

en: Uploaded to post
fi_FI: Ladattu julkaisuun

en: Use "Tab Fields" to better organize your edit screen by grouping your fields together under separate tab headings.
fi_FI: Käytä "Välilehti" -kenttiä järjestääksesi muokkausruutusi paremmin. Voit ryhmitellä kenttiä yhteen erillisten välilehtiotsikoiden alle.

en: Use multiple tabs to divide your fields into sections.
fi_FI: Käytä useita välilehtiä jakaaksesi kenttäsi osioihin.

en: Use the uploader to browse, select and install your Add-on (.zip file)
fi_FI: Käytä lataustyökalua selataksesi, valitaksesi ja asentaaksesi lisäosasi (.zip-tiedosto)

en: User
fi_FI: Käyttäjä

en: User Field
fi_FI: Käyttäjäkenttä

en: Validation Failed. One or more fields below are required.
fi_FI: Vahvistus epäonnistui. Yksi tai useampi alla olevista kentistä on pakollinen.

en: Vertical
fi_FI: Pystysuuntainen

en: View Field Group
fi_FI: Näytä kenttäryhmä

en: Week Starts On
fi_FI: Viikon alkamispäivä

en: Welcome to Advanced Custom Fields
fi_FI: Tervetuloa käyttämään Advanced Custom Fieldsiä

en: What’s New
fi_FI: Uutta

en: Without you all, this release would not have been possible!
fi_FI: Ilman teitä kaikkia tämä julkaisu ei olisi ollut mahdollinen!

en: Wysiwyg Editor
fi_FI: Wysiwyg-editori

en: Yes
fi_FI: Kyllä

en: Zoom
fi_FI: Zoomaus

en: all
fi_FI: kaikki

en: and
fi_FI: ja

en: any
fi_FI: mikä tahansa

en: checked
fi_FI: valittu

en: copy
fi_FI: kopioi

en: eg. Show extra content
fi_FI: esim. Näytä lisäsisältöä

en: is equal to
fi_FI: on yhtäsuuri kuin

en: is not equal to
fi_FI: on erisuuri kuin

en: jQuery date & time picker
fi_FI: jQuery päivä- ja aikavalitsin

en: jQuery date formats
fi_FI: jQuery päivämuodot

en: or
fi_FI: tai

en: these rules are met
fi_FI: näistä säännöistä toteutuu

en: uploaded to this post
fi_FI: ladattu tähän julkaisuun
